Як написати презентацію Elevator Pitch [+ 7 Examples]

Categories:

Ваша презентація допоможе вам швидко поділитися своїми обліковими даними та досвідом з інвесторами та роботодавцями, які можуть інвестувати у ваш стартап або найняти вас.

Шукачі роботи, спеціалісти та підприємці використовують промови в ліфті, щоб представити свої навички чи бізнес-ідеї потенційному роботодавцю чи діловому партнеру. У бізнес-екосистемі ліфтові заяви є дуже ефективним контентом, який швидко впливає на аудиторію.

Виходячи на ринок праці або будуючи свою професійну кар’єру, ви повинні створити кілька ліфтів для різних ситуацій. Ви можете запитати, як ви створюєте ефективні заяви про ліфт? Продовжуйте читати цю статтю, щоб дізнатися більше.

Що таке Elevator Pitch?

Промова або заява про ліфт – це коротка промова, у якій ви представляєтеся, щоб спілкуватися з кимось у таких місцях, як ліфт, лаунж, бізнес-буфет, доріжка тощо. Тут ви повинні пояснити кілька ключових моментів вашої професійної кар’єри чи ідеї проекту, щоб викликати інтерес до слухач.

Професіонали, як-от маркетологи та підприємці, називають це презентацією в ліфті або промовою, оскільки на завершення вашої презентації потрібно від 30 до 60 секунд. До цього часу генеральний директор або інвестор, якому ви пояснюєте свою пропозицію, має досягти бажаного поверху та вийти з ліфта.

На бізнес-конференціях, де є багато шансів зустрітися з інвесторами, потенційними роботодавцями, керівниками стартапів і навіть керівниками транснаціональних компаній, ви повинні тримати під рукою свої заяви про ліфт. Це спрацює як початок розмови, і слухач може попросити вас про наступну зустріч.

Коли ви спілкуєтесь або налагоджуєте з кимось професійні стосунки, ви повинні використовувати мову в ліфті замість звичайних привітань і обміну візитними картками. Це дає слухачеві привід спілкуватися з вами та пам’ятати про вас, якщо йому знадобиться найняти чи інвестувати у ваш проект.

Професіонали успішного бізнесу радять вам пам’ятати про кілька промов у ліфті щоразу, коли ви відвідуєте місця, де ви можете наштовхнутися на VIP-персону, з якою ви хочете поговорити про роботу чи запит на інвестиції.

Довжина ідеального кроку ліфта

Тривалість ефективної промови в ліфті повинна відповідати періоду можливості поговорити з важливою діловою людиною чи інвестором. Оскільки сучасні ліфти набагато швидші, ніж у минулі часи, ваша заява про ліфт також має бути лаконічною та короткою.

Крок ліфта може становити від 30 до 60 секунд. Однак сучасна концепція мовлення в ліфті передбачає, що у вас є 118 секунд, щоб вимовити її, коли слухач піднімається на верхній поверх з рівня землі.

Незалежно від того, чи триває короткий пітч 30 секунд чи 118 секунд, успіх залежить від перших 8 секунд. Це коли потрібно розповісти те, що цікавить слухача.

Однак протягом 30 секунд, 60 секунд або 118 секунд вам потрібно доставляти наступне у збалансованій суміші. Ви можете зменшити кількість факторів для коротших кроків, але всі вони повинні бути присутніми:

 • Хороші та захоплюючі речі про ваш бренд, резюме, продукт чи ідею проекту.
 • Наведіть кілька кількісних цифр щодо очікуваного зростання.
 • Згадайте назву вашої компанії, назву проекту, бренду тощо, щоб слухач знайшов виступ цікавим.
  Зберігайте документи та співпрацюйте з одногрупниками за допомогою Sync

А тепер давайте обговоримо найкращі практики під час написання презентації.

Як написати презентацію Elevator Pitch

Написати промову в ліфті легше, ніж ви думаєте. Вам потрібно дотримуватися шаблону вмісту, який потрібно згадати. Відпочинок прийде до вас автоматично, якщо ви справді знаєте свій бренд, свою компанію, свою ідею стартапу чи продукт, який продаєте.

Ось простий і легкий для розуміння шаблон для написання чудової заяви про ліфт:

#1. Поясніть себе, компанію чи бренд

Назвіть проект, бренд або компанію у вступі. Якщо ви шукаєте роботу, ви можете вказати свій університет, спеціальність, монетизовані навички, вміння вирішувати проблеми тощо.

#2. Опишіть функції вашого бренду чи компанії

Для компаній, брендів або ідей стартапу поясніть точну проблему чи бізнес-проблему, яку ви хочете вирішити. Крім того, не забудьте згадати, наскільки економічно ефективні ваші послуги, ніж ваші конкуренти.

Якщо вам потрібно пояснити особливості своєї кар’єри, згадайте свої поточні посади, як-от робота стажером цифрового маркетолога, пошукова оптимізація, контент-менеджер, зараз робота в команді творців контенту тощо.

#3. Задайте питання або запит до мережі

Запитайте, коли ви можете провести повну демонстрацію на сайті клієнта для продажу продукту чи послуги. Крім того, щодо прагнень стартапу ви можете запитати, чи венчурна капіталістична фірма хоче інвестувати в ідею, яку ви пропонуєте.

Ви можете попросити співбесіду, щоб детально продемонструвати свої повноваження та навички. Принаймні, ви можете попросити слухача підключитися до LinkedIn для ділової мережі.

Крім того, у свою коротку промову включіть наведені нижче найкращі практики щодо ліфта:

 • Переконлива мова, щоб залучити аудиторію
 • Згадайте якомога більше основних моментів навичок
 • Навички та повноваження мають відповідати слухачеві
 • Пітч повинен бути сповнений позитивних і активних слів і фраз
 • Повинна бути мета або завдання
 • Якщо можливо, дослідіть історію аудиторії

Тепер, коли ви зрозуміли найкращі практики, давайте дослідимо, чого вам слід уникати у своїй промові в ліфті.

Чого слід уникати на Elevator Pitch

Ви можете успішно здійснити інвестиції, отримати співбесіду або розвинути ділові зв’язки, якщо пропустите наступне у своїй промові в ліфті:

 • Не використовуйте ту саму промову в ліфті для різних компаній, аудиторії та ситуацій.
 • Утримайтеся від запам’ятовування точних слів. Будьте креативні та замінюйте слова, якщо ви не згадуєте миттєво.
 • Не включайте незрозумілий, несфокусований, нерелевантний вміст або фрази у заяву про ліфт.
 • Не говоріть надзвичайно швидко. Якщо вікно можливостей коротке, скоротіть надлишковий вміст.
 • Уникайте бомбардування промовою та втікайте зі сцени, коли ви нервуєте перед VIP-персоною.

Давайте ознайомимося з порадами щодо створення ідеального ліфта.

Поради щодо проведення Elevator Pitch

Ваша заява справлятиме враження на слухача, якщо ви будете дотримуватись цих порад під час її виголошення:

 • Будьте енергійні під час розмови.
 • Під час розмови використовуйте переконливий тон.
 • Мова тіла є ключовою. Проявіть ввічливість і повагу, злегка нахиліться вперед.
 • Використовуйте руки для демонстрації позитивних жестів і не тримайте їх схрещеними.
 • Поводьтеся нормально, підтримуйте зоровий контакт і моргайте, як зазвичай.
 • Дотримуйтеся професійної відстані від слухача.
 • Багато репетируйте свою промову в ліфті, але не запам’ятовуйте її, як є.
  5 найкращих інструментів обробки даних для форматування даних для Analytics

Далі розглянемо деякі приклади презентацій ліфта.

Приклади Elevator Pitch

Нижче наведено кілька реальних ліфтів, які справді працюють:

Платформа Home Stay

Автор зображення: yesware

Ця заява про ліфт Airbnb є чудовим прикладом того, як презентувати новаторські ідеї аудиторії. Люди часто сумніваються в нових ідеях і навіть не знають, чи потрібні вони їм.

Для них вам потрібно створити презентацію, яка по суті пов’яже пропозицію вашої компанії з існуючими гравцями ринку, які пропонують популярні функції.

У цьому виступі Airbnb зосередився на проблемах, з якими стикаються мандрівники щодо витрат на готель, і на тому, як їх компанія може запропонувати економічно ефективне рішення.

Коворкінг

Джерело: yesware

У цій презентації ліфта WeWork дотримувався простого шаблону: показ проблеми та пропозиції рішення. Він підкреслив свою цільову аудиторію, показав проблеми людей і, нарешті, представив їх вирішення.

Ви також можете створити подібну підвищену презентацію, яка покаже, як ваш бізнес допоможе людям заощадити час, гроші тощо. Використання чисел у вашій презентації допоможе вам проілюструвати свою думку.

Компанія з нерухомості

Наступний приклад є ідеальним ліфтовим майданчиком для індустрії нерухомості:

«З коливаннями ринку процес купівлі житла стає головним болем.

Наша компанія допомагає тим, хто вперше купує житло, отримати будинок своєї мрії, використовуючи поєднання освіти, фінансового консультування та власних інструментів. Тут наші представники зустрічаються з кожним клієнтом, щоб відповісти на його запитання.

Крім того, ми також регулярно ділимося оновленнями щодо нових списків будинків, змін цін і останніх розпродажних цін, щоб ви могли мати чітке уявлення про ринкові тенденції.

100+ тих, хто вперше купує житло, прийняли важливе рішення за допомогою нашої компанії, і ви теж можете. Заплануйте дзвінок сьогодні, щоб дізнатися більше».

Цей ліфтовий виступ торкнувся проблеми користувачів і зосередився в основному на пропозиціях компанії. Це стало привабливим виступом, демонструючи всю цінність, яку він додає до вашого пошуку дому.

Розробник додатків SaaS

Якщо ви розробляєте програмне забезпечення SaaS, чудовим прикладом для вас є наведена нижче презентація.

«Ваше програмне забезпечення надто чудове. Його приголомшливість полягає в тому, що нові користувачі не можуть відразу побачити його можливості.

ShowUp — це платформа для реєстрації користувачів, створена для незвичайних платформ SaaS, як ваша. Це допомагає вашим користувачам дізнатися про його функції.

Здатність ShowUp передбачати та запобігати відтоку за допомогою аналітики залученості відрізняє його від інших рішень.

Не дозволяйте кривій навчання перетворитися на криву збурення. Спробуйте ShowUp зараз».

Цей виступ привертає увагу цільової аудиторії, називаючи їх чудовими. Потім обговорюється, як це допоможе їм (компаніям SaaS) завдяки своїм функціям. Нарешті, подача закінчується ноткою страху та CTA.

Програмне забезпечення для найму або HR

Ось чудовий приклад ліфтової пропозиції для найму розробника додатків:

«Наймати роботу важко. Ми зробили це легко.

WorkingPPL — це революційна хмарна АВР. Це допоможе вам знайти, виховати та найняти талантів, необхідних вашій організації для гарантованого успіху.

Наша місія полягає в тому, щоб допомогти стартапам процвітати, і вони можуть зробити це за допомогою нашої технології. Ми прагнемо допомогти вам створити чудово різноманітні команди та таким чином позитивно вплинути на людей у ​​бізнесі. Дозвольте нам надати вам найефективнішу робочу силу, оскільки ви зосереджуєтесь на зростанні».

  Віддалена підтримка пристроїв ваших співробітників і клієнтів за допомогою Zoho Assist

У цьому виступі основна увага приділяється тому, яку користь отримають компанії від використання цього програмного забезпечення. Замість того, щоб описувати його особливості, він намагається переконати цільову аудиторію в тому, як це допоможе їй розвиватися.

Стоматолог

Якщо ви стоматолог або медичний працівник, ця порада буде вам корисна:

«Для багатьох людей із серйозними проблемами із зубами похід до стоматолога більш болісний, ніж сама проблема.

Але не в DentFriend. Це місце, де вас ніхто не засудить, і час очікування ніколи не перевищує 15 хвилин. Крім того, ви можете вибрати музику!

Наші понад 100 п’ятизіркових рейтингів і оглядів Google розкажуть вам більше; однак, ви дійсно повинні випробувати DentFriend, щоб зрозуміти, наскільки зручною або, насмілимося сказати, приємною може бути ваша поїздка до стоматолога.

Отже, дозвольте нам призначити вашу першу зустріч сьогодні».

Ця презентація описує біль цільових клієнтів і те, як вони можуть допомогти з цією проблемою. Він також демонструє унікальні особливості клініки та закінчується CTA. Він також включає соціальний доказ, згадуючи хороший рейтинг Google, який він має.

Персональний терапевт

Подивіться цю пропозицію ліфта на веб-сайті, який пропонує психіатричну терапію онлайн:

«Help for You — це онлайн-платформа персональної терапії, яка пропонує чат, аудіо- та відеотерапевтичні сеанси. Тепер вам не потрібно зустрічатися з кимось особисто для терапії або говорити перед камерою, якщо ви цього не хочете.

Допомога для вас доступніша, ніж особисті сеанси, і до неї можна отримати доступ з будь-якої точки світу. Наша організація оцінить ваші потреби та з’єднає вас з вашим акредитованим терапевтом протягом 48 годин.

Відвідайте наш веб-сайт і приєднайтеся до п’яти мільйонів людей, які взяли під контроль своє психічне здоров’я за допомогою досвідчених професіоналів».

Ця презентація про те, що компанія може вам запропонувати. Особливості були гарно описані, і на початку було невелике порівняння з сеансами мануальної терапії.

Заключні слова

Елеваторні майданчики є корисними льодоламами. Це ініціює розмови. Отже, висловлювання мають бути дуже ефективними, а час слухача повинен мати додаткову цінність.

У наведеній вище статті ви дізналися про основи промови в ліфті, як-от її визначення, довжину, що можна і чого не можна робити, найкращі практики, як її написати тощо. Крім того, ви також знайшли кілька видатних прикладів промови в ліфті.

Прослухавши вражаючу та ефективну презентацію, генеральний директор або венчурний капіталіст може попросити вас зустрітися з ними для подальшого обговорення посади чи стартап-проекту.

Для такої зустрічі ви повинні створити слайд-шоу з вашим планом, навичками, обліковими даними, досвідом тощо. Ви можете використовувати ці інструменти для створення презентацій, щоб створювати незвичайні слайд-шоу.