Як налаштувати та використовувати ChatGPT у терміналі Linux

Categories:

Залишивши на сполох популярність NFT і метавсесвіту, ШІ став новим модним словом у світі технологій. ChatGPT та його альтернативи процвітають в Інтернеті, допомагаючи користувачам легко виконувати повсякденні завдання. Раніше ми публікували посібники про те, як розпочати створення власного чат-бота, подібного до ChatGPT, використання Bing AI у будь-якому браузері тощо. Але що, якщо ви користувач Linux і хочете перенести дотепність цього чат-бота зі штучним інтелектом у свою систему? Що ж, тут у картину входить ShellGPT. Це переносить потужність ChatGPT прямо на ваш термінал Linux. ShellGPT надає відповіді, розумні пропозиції та пише команди та код для вас, допомагаючи вам ефективно орієнтуватися в командному рядку. У цій статті ми покажемо вам, як інсталювати інструмент командного рядка ShellGPT і використовувати бота ШІ, схожого на ChatGPT, у командному рядку Linux.

Запустіть ChatGPT у терміналі Linux (2023)

Що таке ShellGPT для Linux?

Зображення надано: Фарход Садиков (Github)

ShellGPT, розроблений Фарходом Садиковим (разом із двома іншими учасниками, а саме Еріком і Лоїком Койлами), є версією ChatGPT у командному рядку, яка дозволяє користувачам взаємодіяти з чат-ботом ШІ на терміналі Linux. Він заснований на великій мовній моделі GPT OpenAI (докладніше про нову модель GPT-4 OpenAI читайте тут).

ShellGPT може надавати розумні пропозиції та рекомендації та навіть виконувати команди оболонки на основі введеного вами тексту. Він також навчається на ваших взаємодіях і з часом стає точнішим. Завдяки цьому інструменту ChatGPT, вбудованому в командний рядок, користувачам не потрібно вводити довгі команди або запам’ятовувати складні команди терміналу Linux. Вони можуть заощадити дорогоцінний час, зводячи до мінімуму помилки, змушуючи ChatGPT виконувати частину їхньої чорної роботи за них.

Передумови для встановлення ChatGPT у Linux CLI

Ось деякі з попередніх умов, які вам потрібно виконати, перш ніж ви зможете інсталювати ShellGPT у вашій системі Linux. Це не надто складні інструменти, і їх можна встановити за допомогою кількох простих команд.

Встановіть Python

Python є незамінним інструментом, і, як і багато інших інструментів і бібліотек Linux, ShellGPT (версія командного рядка ChatGPT) також побудовано на Python. Насправді ChatGPT також створено з використанням Python разом з іншими мовами. Як правило, Python попередньо встановлено в більшості останніх дистрибутивів Linux. Отже, спочатку перевірте версію python, встановлену на вашому комп’ютері з Linux, за допомогою цієї команди:

python3 – версія

Якщо наведена вище команда виводить будь-які помилки, це означає, що python не встановлено або у вашій системі встановлено застарілий python2.7. Тоді ви можете скористатися нашим посібником щодо встановлення python у Linux.

  Як додати користувачів до файлу Sudoer на Linux

Встановіть менеджер пакетів Pip

Pip — це кросплатформний менеджер пакетів для Python. Він допомагає керувати різними пакетами та бібліотеками Python, необхідними для перенесення ChatGPT у Linux. Ви можете встановити, оновити та видалити необхідні пакети за допомогою однієї команди. Як правило, він постачається з попередньо встановленим Python у більшості дистрибутивів Linux, але якщо він не встановлений, ви можете встановити його за допомогою цієї команди:

sudo apt-get -y встановити python3-pip

Після встановлення ви можете перевірити версію Pip, встановлену в Linux, за допомогою наступної команди:

pip3 – версія

Встановіть модуль Venv

Цей модуль не є необхідним для ShellGPT або ChatGPT, але ми рекомендуємо вам встановити його, щоб створити ізольоване віртуальне середовище в Linux, щоб запобігти будь-якому конфлікту з іншими бібліотеками. Встановлення будь-якої бібліотеки чи пакета призведе до встановлення багатьох фонових залежностей, які можуть заважати іншим бібліотекам. Щоб створити віртуальне середовище для проекту, вам потрібен модуль «venv», який можна встановити за допомогою команди нижче:

sudo apt інсталювати python3-venv

Налаштуйте ShellGPT для використання ChatGPT у терміналі Linux

Ми розділили інструкції з інсталяції ShellGPT на вашому ПК з ОС Linux на чотири різні розділи, щоб вам було легше їх зрозуміти. Почнемо з налаштування середовища, потім отримаємо ключ API OpenAI і встановимо чат-бота в терміналі.

Налаштувати середовище

Тепер, коли ви охопили залежності, давайте створимо середовище для доступу до ChatGPT із вашого терміналу Linux, виконавши такі дії:

1. Спочатку відкрийте термінал із меню програми або скористайтеся комбінацією клавіш «Ctrl + Alt + T».

2. Тепер скористайтеся наведеною нижче командою, щоб створити новий каталог і зберегти всі файли впорядкованими.

mkdir <назва_вашого_каталогу>

Наприклад, ми створили новий каталог із назвою «commandline-chatgpt» за допомогою такої команди:

mkdir командний рядок-chatgpt

3. Потім перейдіть до нового каталогу, який ви щойно створили за допомогою команди «змінити каталог»:

cd <назва_нового_каталогу>

У наведеному нижче прикладі ми перейшли до каталогу командного рядка-chatgpt, де ми створимо середовище для використання ChatGPT у терміналі Linux:

cd командний рядок-chatgpt

4. Тепер скористайтеся наведеною нижче командою, щоб створити віртуальне середовище з модулем venv. Ми використали назву «chatgpt_cli» для нашого віртуального середовища.

python3 -m venv <назва_віртуального_середовища>

Наприклад: python3 -m venv chatgpt_cli

5. Віртуальне середовище, яке ви щойно створили, буде деактивовано за замовчуванням. Щоб активувати середовище, використовуйте цю команду:

джерело <назва_віртуального_середовища>/bin/activate

Коли ви виконаєте наведену вище команду, підказка оболонки тепер відображатиме назву віртуального середовища в квадратних дужках, ось так:

(<ім'я_віртуального_середовища>)<ім'я_користувача>@<ім'я_системи>

Як ви можете бачити на зображенні нижче, типове запрошення оболонки Linux змінено на (chatgpt_cli) [email protected] після виконання наведених вище команд.

Отримайте ключ OpenAI API

Щоб використовувати служби ChatGPT у Linux, вам знадобиться ключ OpenAI API. Наразі OpenAI пропонує кредити в розмірі 5 доларів США для пробного використання. Коли ви вичерпаєте кредити, вам потрібно буде заплатити за доступ до API. Тим не менш, ось як ви можете отримати ключ OpenAI API для цього чат-бота командного рядка ChatGPT:

1. Перейдіть на веб-сайт OpenAI (відвідати) і створіть новий обліковий запис OpenAI. Якщо у вас уже є обліковий запис, просто увійдіть і перейдіть до наступного кроку.

  Як оновити настільний додаток Telegram Linux

2. Далі клацніть зображення свого профілю у верхньому правому куті та виберіть «Переглянути ключі API» зі спадного меню.

3. Тут ви побачите всі раніше згенеровані ключі API, якщо такі є. Щоб створити новий ключ API, натисніть кнопку «Створити новий секретний ключ».

4. Відкриється нове спливаюче вікно з вашим ключем API. Нікому не діліться цим ключем API та не повідомляйте його публічно. Скопіюйте свій ключ API у безпечний файл або місце, оскільки ви можете переглянути його лише один раз. Ви не зможете скопіювати ключ API, натиснувши тут «OK».

5. Тепер створіть змінну середовища для цього ключа API за допомогою наведеної нижче команди. У Linux ви можете створити змінну середовища за допомогою команди «export». Замініть заповнювач на фактичний ключ API, який ви створили для використання ChatGPT у терміналі Linux.

експорт OPENAI_API_KEY=<ваш_ключ_OpenAI_API_тут>

6. Перевірте змінну середовища, перерахувавши її за допомогою команди env:

оточення

7. Ця змінна лише тимчасово зберігається для поточного сеансу. Щоб постійно зберігати ключ API, відкрийте файл .bashrc у текстовому редакторі за вашим вибором і додайте змінну в кінець файлу.

експорт OPENAI_API_KEY=<ваш_ключ_OpenAI_API_тут>

8. Збережіть файл і вийдіть із текстового редактора після додавання ключа OpenAI API. Тепер виконайте цю команду, щоб зміни набули чинності:

джерело .bashrc

9. Нарешті перевірте зміни за допомогою команди env:

оточення

Установіть ShellGPT, щоб використовувати ChatGPT

Завершивши налаштування середовища, ви можете перейти до встановлення версії командного рядка ChatGPT у Linux. Ви можете використати наведену нижче команду, щоб установити ShellGPT на свій ПК:

pip3 встановити shell-gpt –користувач

ShellGPT: Синтаксис і параметри

Тепер, коли ви встановили ShellGPT, ви маєте бажання використовувати його для різних завдань. Але перед цим давайте перевіримо синтаксис і деякі параметри, які ми можемо використовувати, щоб зробити наші результати цікавими. Використовувати ShellGPT для багатьох завдань легко завдяки його прямому синтаксису:

sgpt <параметри> <вхідний_запит>

Деякі параметри, які можна використовувати з чат-ботом ShellGPT (sgpt):

OptionDescription–temperatureЗмінює випадковість виводу–top-probablityОбмежує лише найімовірнішими маркерами або словами–chatВикористовується для розмови з унікальним ім’ям–shellВикористовується для отримання команд оболонки як вихід–executeВиконує команди, отримані як вихідні дані з –параметр оболонки– codeВикористовується для отримання коду як вихідних даних

Як використовувати ChatGPT у терміналі Linux (приклади)

1. Використовуйте ShellGPT для запитів

Ви можете використовувати ShellGPT як пошукову систему для будь-якого запиту. Оскільки це чат-бот штучного інтелекту, ви отримуєте результати з більш схожими на людину відповідями, а не серією ранжованих веб-сторінок, як більшість пошукових систем. Синтаксис використання ShellGPT для отримання відповідей на ваші запитання:

sgpt “<ваш_запит>”

Наприклад, якщо вам потрібно дізнатися масу сонця, скористайтеся цією командою:

sgpt “маса сонця”

Ви бачите гарну анімацію в терміналі, поки ShellGPT намагається отримати відповідь. Відповідь, яку ми отримали, виділено нижче. Ви можете отримати подібну відповідь залежно від того, як навчена модель:

Маса Сонця становить приблизно 1,989 х 10^30 кілограмів.

2. Режим чат-бота ChatGPT

Якщо ви використовували ChatGPT для спілкування в чаті, ви, мабуть, відчули, що це відповіді не менше, ніж люди. Тепер за допомогою ShellGPT ви навіть можете використовувати ChatGPT прямо з терміналу Linux. Просто скористайтеся параметром –chat, а потім унікальною назвою сеансу та підказкою.

  5 найкращих плагінів Empathy Chat для Linux

sgpt –chat

Наприклад, якщо ви хочете попросити ChatGPT розповісти вам анекдот, скористайтеся цією командою:

sgpt –chat жарт «Ви можете розповісти мені анекдот?»

Після виконання наведеної вище команди ви отримаєте такий результат:

Sure, here's one:

Why couldn't the bicycle stand up by itself?

Because it was two-tired!

3. Згенеруйте код

Ви навіть можете використовувати інструмент ChatGPT на основі CLI для вирішення проблем кодування або створення фрагментів коду. Просто використовуйте прапорець –code, щоб створити код для підказки, як показано тут:

sgpt –код “

Наприклад, якщо ви хочете вирішити класичну проблему Fizz Buzz за допомогою python, скористайтеся цією підказкою:

sgpt –code «Вирішити класичну проблему fizz buzz за допомогою Python»

ChatGPT швидко надасть вам результат, який ви зможете вставити у свій редактор коду та перевірити:

for i in range(1, 101):
  if i % 3 == 0 and i % 5 == 0:
    print("FizzBuzz")
  elif i % 3 == 0:
    print("Fizz")
  elif i % 5 == 0:
    print("Buzz")
  else:
    print(i)

4. Створення команд оболонки

Хоча термінал може бути потужним інструментом для виконання складних команд і автоматизації завдань, іноді користувачам-початківцям важко запам’ятати синтаксис і параметри різних Команди Linux. За допомогою ChatGPT у вашому командному рядку ви можете не лише отримати синтаксис команди Linux, але й отримати точну команду з потрібними параметрами та параметрами. Просто використовуйте прапорець –shell як:

sgpt –shell “<вхідний_запит>”

Наприклад, якщо вам потрібно встановити дозвіл лише на читання для всіх файлів у поточному каталозі, скористайтеся командою:

sgpt –shell «Зробити всі файли в поточному каталозі доступними лише для читання»

Як і очікувалося, ChatGPT доставляє та повертає це як результат:

chmod -R aw .

Крім того, якщо ви використовуєте –execute та –shell прапорці разом, ви навіть можете виконати безпосередньо згенеровану команду оболонки. Що стосується наведеного вище прикладу, ось як виглядає синтаксис:

sgpt –shell –execute «зробити всі файли в поточному каталозі лише для читання»

Ви отримаєте наступний результат:

chmod -R a-w .
Execute shell command? [y/N]: y

Використання ChatGPT у командному рядку Linux

Отже, ShellGPT переносить потужність ChatGPT прямо у ваш термінал Linux. Він не лише спрощує роботу з командним рядком як для початківців, так і для досвідчених користувачів, але й надає додаткові функції. І, як ми вже згадували вище, з часом він стає кориснішим, оскільки створений для навчання від користувачів. Але пам’ятайте, що не можна ділитися конфіденційною інформацією чи даними, особливо пропрієтарним кодом вашої компанії, з будь-якою моделлю ШІ. Тим не менш, дайте нам знати, що ви думаєте про цей інструмент командного рядка ШІ в коментарях нижче.