Як налаштувати та використовувати допоміжний контролер на PS5

Ключові висновки

  • Допоміжні контролери на PS5 з’єднують два контролери та дозволяють їм працювати як один, роблячи ігри доступнішими для людей з обмеженою рухливістю або молодих геймерів, яким потрібна додаткова допомога.
  • Для підключення допоміжного контролера потрібно оновити PS5 до останньої версії та використовувати контролер DualSense або підтримуваний контролер стороннього виробника. Щоб функція працювала, обидва контролери мають бути підключені до одного профілю користувача.
  • Під час використання допоміжного контролера ви не можете використовувати такі функції DualSense, як тактильний зворотний зв’язок або адаптивні тригери. Однак ця невелика жертва дозволяє комусь грати та насолоджуватися улюбленими іграми з більшою доступністю.

Використання допоміжного контролера на вашій PS5 дозволяє підключити два контролери, які діють як один. Якщо ви хочете скористатися цією зручною функцією спеціальних можливостей на своїй PS5, але не знаєте, як це зробити, ми допоможемо вам.

Що робить допоміжний контролер на PS5?

Можливість підключити допоміжний контролер до вашої PS5 — це відповідь Sony на функцію другого пілота на Xbox. Використання допоміжного контролера – це набагато інший досвід, ніж просто підключення двох контролерів DualSense і вирішення проблеми.

Додавання другого контролера додає ще одного гравця, який стає другим гравцем. Однак допоміжний контролер дозволяє двом різним контролерам керувати одним профілем користувача, тому два контролери ведуть себе як один контролер.

Ця функція доступності особливо корисна для людей з обмеженими можливостями мобільності. Один гравець може контролювати напрямок, у якому рухається або атакує аватар, а інший може контролювати, наприклад, камеру.

Це також корисно для юних геймерів, яким потрібна додаткова допомога батьків, щоб перемогти особливо грізного фінального боса. Є багато сценаріїв, коли допоміжний контролер може бути корисним. Отже, якщо ви хочете дізнатися, як використовувати цю функцію на своїй PS5, дотримуйтесь інструкцій нижче.

Як налаштувати допоміжний контролер на моїй PS5?

Перед початком роботи слід звернути увагу на кілька речей. По-перше, можливість підключити допоміжний контролер до вашої PS5 була представлена ​​в оновленні. Отже, якщо ви ще не ввімкнули автоматичне оновлення на своїй PS5, оновіть свою PS5 вручну до останньої версії.

Ви також не можете використовувати будь-який контролер як допоміжний контролер. Ви можете підключити лише контролер DualSense або інший підтримуваний контролер стороннього виробника. Якщо у вас є контролер DualSense Edge, його можна використовувати лише як основний контролер і не можна використовувати як допоміжний контролер.

Після того, як ви поставили прапорці вище, ви готові почати. Процес дуже схожий на налаштування та використання функції копілота на Xbox, тому, якщо у вас є досвід роботи з цим, він має бути інтуїтивно зрозумілим.

Почніть з підключення контролера та входу в профіль користувача. Звідти відкрийте налаштування, натиснувши значок шестірні у верхньому правому куті.

Перейдіть до налаштувань доступності та прокрутіть униз до Контролери.

Натисніть Використовувати другий контролер для допомоги та переконайтеся, що перемикач Використовувати допоміжний контролер увімкнено.

Візьміть свій другий контролер, увімкніть його та виберіть той самий профіль користувача, до якого підключено основний контролер. Дуже важливо, щоб обидва контролери були підключені до одного профілю користувача. Якщо ні, процес не буде успішним. Ви можете визначити, до якого профілю підключено основний контролер, за допомогою значка контролера під зображенням профілю.

Тепер ви зможете використовувати другий контролер, щоб допомогти першому гравцеві в будь-який спосіб. Ви можете сказати, що два контролери успішно підключені, перевіривши значок батареї у верхньому правому куті. Якщо є дві батареї замість однієї, все готово.

Щоб припинити використання допоміжного контролера, вимкніть один із контролерів, щоб від’єднати його, або поверніться до налаштувань і вимкніть параметр «Використовувати допоміжний контролер».

Ви не можете використовувати такі функції DualSense, як тактильний зворотний зв’язок, адаптивні тригери або вбудований мікрофон контролера під час використання допоміжного контролера, але це невелика ціна, щоб допомогти комусь грати та насолоджуватися іграми, які вони люблять.

Допоміжний контролер робить ігри доступнішими

Класичні ігрові контролери здебільшого не дуже доступні. Вони мають невеликі входи кнопок, які вимагають дуже щільних рухів і захоплення, як кігті. Такий тип налаштувань просто не працює для багатьох людей, але це не означає, що вони не повинні мати можливість насолоджуватися іграми.

На ринку є багато контролерів доступності, але вони часто дорогі, а також мають обмеження щодо кількості людей, для яких вони можуть працювати. Додавання допоміжного контролера до вашої PS5 — це дешевий і ефективний спосіб зробити ігри доступнішими за бюджет, особливо якщо у вас уже є два контролери.