Як налаштувати веб-сервер Apache за допомогою Webmin на сервері Ubuntu

| | 0 Comments| 11:38 AM
Categories:

Apache — чудовий інструмент для веб-сервера, який працює на Ubuntu. Однак це не найпростіше налаштувати. На щастя, якщо ви використовуєте Webmin у своїй системі Ubuntu Server, ви можете легко налаштувати його прямо в інтерфейсі Webmin.

Цей посібник покаже вам, як ви можете налаштувати веб-сервер Apache на сервері Ubuntu за допомогою Webmin. Ми також покажемо вам, як ви можете керувати ним за допомогою веб-інтерфейсу Webmin.

Установлення Webmin на сервері Ubuntu

Щоб використовувати вбудований модуль сервера Apache у Webmin, спочатку потрібно налаштувати інтерфейс веб-інтерфейсу Webmin. Однак налаштувати Webmin не так вже й складно. Щоб встановити його, запустіть вікно терміналу, SSH на сервері Ubuntu (або сядьте на нього фізично) і відкрийте командний рядок.

Отримавши доступ до командного рядка сервера Ubuntu, виконайте наступне, щоб запустити веб-інтерфейс Webmin.

wget http://prdownloads.sourceforge.net/webadmin/webmin_1.981_all.deb
sudo apt install ./webmin_1.981_all.deb

Якщо вам потрібні додаткові вказівки щодо налаштування Webmin на вашому сервері Ubuntu, перегляньте наш посібник щодо налаштування Webmin на сервері Ubuntu.

  Як знайти свій Spotify Wrapped 2020

Встановлення пароля root

Якщо ви хочете використовувати веб-інтерфейс Webmin на вашому сервері Ubuntu, вам потрібно буде мати доступ до пароля root і облікового запису root. Ubuntu блокує пароль root за замовчуванням з метою безпеки.

Щоб встановити пароль root, спочатку увійдіть до root за допомогою команди sudo -s.

sudo -s

Після отримання root-доступу можна встановити пароль. Використовуючи команду passwd, скажіть Ubuntu, що ви хочете встановити пароль root. Переконайтеся, що пароль root запам’ятовується та надійно.

Примітка: якщо вам потрібна допомога зі створення надійного пароля, натисніть тут.

passwd

Налаштувавши обліковий запис root, ви зможете ввійти до веб-інтерфейсу Webmin. Щоб отримати доступ до веб-інтерфейсу Webmin на сервері Ubuntu, відкрийте нову вкладку браузера. Потім перейдіть за URL-адресою, наведеною нижче.

http://YOUR_UBUNTU_SERVER_IP_ADDRESS_OR_HOSTNAME:10000

Зауважте, що ви повинні ввести «root» у поле імені користувача для входу в Webmin і щойно створений пароль у полі пароля для входу.

Встановлення пакетів веб-сервера Apache на Ubuntu Server

Щоб налаштувати Apache на сервері Ubuntu за допомогою Webmin, виконайте наведені нижче покрокові інструкції.

Крок 1: Натисніть на меню зліва, щоб відкрити його параметри. Потім знайдіть розділ «Webmin» поруч із «Панель інструментів», знайдіть кнопку «Невикористані модулі» та натисніть на неї.

  InnerList каже, що на вашому iPhone немає програми List

Крок 2: У розділі «Невикористані модулі» знайдіть кнопку «Веб-сервер Apache» та виберіть її, щоб отримати доступ до розділу модуля веб-сервера Apache.

Крок 3: У області модуля веб-сервера Webmin Apache ви побачите повідомлення. У цьому повідомленні зазначено: «Виконуваний файл /usr/sbin/apache2 сервера Apache не існує. Якщо у вас встановлено Apache, налаштуйте конфігурацію модуля, щоб використовувати правильний шлях».

Знайдіть зелену кнопку «Встановити зараз», щоб запустити процес встановлення на вашій системі Ubuntu Server.

Крок 4: Коли вибрано зелену кнопку «Встановити зараз», вона перетвориться на синю кнопку «Встановити зараз». Виберіть цю кнопку, щоб встановити всі пакети, необхідні для використання Apache на сервері Ubuntu.

Налаштування веб-сервера Apache у Webmin

Хоча налаштування за замовчуванням для вашого веб-сервера Apache є достатніми, ви можете змінити деякі параметри конфігурації. Ось як це зробити.

Крок 1. Знайдіть бічну панель Webmin і клацніть на ній мишею. Потім знайдіть розділ «Сервери» і клацніть на ньому мишею.

Крок 2: В області «Сервери» натисніть опцію «Веб-сервер Apache». Ця опція перенесе вас в область конфігурації веб-сервера Apache.

Крок 3: Знайдіть параметр, який ви хочете змінити, на своєму веб-сервері Apache. Опції включають «Процеси та обмеження», «Мережа та адреси», «Типи MIME», «Різне», «Файли параметрів для каталогу» тощо.

  Як обмежити швидкість завантаження в Chrome

Додавання файлів на ваш веб-сервер Apache

Тепер, коли ваш сервер Apache запущено, настав час додати до нього кілька файлів HTML. Ось як це зробити за допомогою Webmin.

Крок 1. Натисніть на лівій бічній панелі в Webmin. Потім виберіть пункт меню «Інструменти» за допомогою миші.

Крок 2: В області «Інструменти» знайдіть опцію «Диспетчер файлів» і натисніть її, щоб відкрити програму менеджера файлів Webmin.

Крок 3: У файловому менеджері знайдіть «var» і двічі клацніть на ньому, щоб отримати доступ до каталогу /var/. Потім виберіть папку «www» і двічі клацніть на ній, щоб отримати доступ до папки /var/www/.

Крок 4: У папці /var/www/ знайдіть папку «html» і двічі клацніть її, щоб отримати доступ до веб-каталогу вашого веб-сервера Apache.

Крок 5: Усередині файлового менеджера Webmin виберіть мишею кнопку «Файл». Потім виберіть текст «Перетягніть файли сюди або клацніть, щоб вибрати», щоб завантажити новий HTML-документ на ваш сервер Apache.