Як легко видалити програми на Ubuntu за допомогою qUninstaller

Categories:

Видалення програм на Ubuntu може бути трохи болючим. Робота з терміналом є складною, якщо ви новий користувач, і навіть Центр програмного забезпечення Ubuntu має свої проблеми. На щастя, є простіший спосіб видалити програми в Ubuntu; qUninstaller. Це легкий інструмент з графічним інтерфейсом, який значно полегшує розуміння видалення будь-якої програми.

Примітка: для використання програми qUninstaller потрібен Python версії 2.7+ та Ubuntu 16.04 або новішої версії.

Встановіть qUninstaller

Отримання qUninstaller в Ubuntu не схоже на встановлення інших програм. Ви не знайдете його в Центрі програмного забезпечення Ubuntu або джерелах програмного забезпечення Ubuntu взагалі. Натомість користувачі, які хочуть отримати останню версію програми qUninstaller, повинні завантажити окремий файл пакету Debian, щоб використовувати його.

Встановлення програм через завантажуваний пакет Deb непогано, хоча слід пам’ятати про одну річ: програми, які ви завантажуєте з Інтернету, не мають можливості автоматично оновлюватися. Якщо з’явиться новий випуск qUninstaller, вам, швидше за все, доведеться встановити нове оновлення вручну.

Щоб встановити qUninstaller, перейдіть на офіційну сторінку завантаження на Source Forge. Натисніть «Завантажити», щоб отримати останню версію. Після завершення завантаження пакета відкрийте термінал і скористайтеся командою CD, щоб перемістити термінал до папки ~/Downloads на вашому ПК Ubuntu.

cd ~/Downloads

Потрапивши в папку «Завантаження», скористайтеся інструментом dpkg, щоб інсталювати пакет у систему.

sudo dpkg -i quninstaller_1.2_all.deb

Запуск інструмента Dpkg для встановлення qUninstaller не завершиться належним чином через відсутність деяких залежностей. Це не означає, що ваша установка Ubuntu зламана. Все це означає, що qUninstaller має труднощі з встановленням важливих програмних файлів вручну. Як наслідок, ви побачите помилку про те, що їх «не вдалося вирішити». Це легко виправити. Запустіть install -f, щоб виправити та встановити будь-які відсутні бібліотеки та програми, які програмі qUninstaller потрібно запустити в Ubuntu.

sudo apt install -f

Встановіть Python-pip

Після виправлення залежностей qUninstaller програма має добре встановлюватися на Ubuntu. Однак це все одно працюватиме некоректно. З якоїсь причини під час використання цієї програми в Ubuntu бібліотека Python не встановлюється належним чином. В результаті запуск «qUninstaller», особливо в Ubuntu 18.04, призведе до відмови програми. Ця проблема виникає через те, що пакет Debian не встановлює Pyxdg під час процесу встановлення.

  Як виправити падіння FPS Valorant

Не хвилюйся! Це дуже легко виправити. Почніть з встановлення python-pip. Встановлення python-pip дозволить вам встановити важливі бібліотеки Python, особливо ті, які критично важливі для qUninstaller.

sudo apt install python-pip

Одного лише встановлення python-pip має бути достатньо, оскільки його встановлення також приносить деякі важливі файли Python. Якщо просто встановити python-pip для запуску програми недостатньо, вам також потрібно буде використовувати Pip, щоб отримати відсутню бібліотеку. Відсутньою бібліотекою Python є Pyxdg, і це дуже важливо для qUninstaller. На щастя, ви можете встановити його на свою систему за допомогою Pip.

Майте на увазі, що оскільки qUninstaller інстальовано в Ubuntu на системному рівні, бібліотека Pyxdg також має бути встановлена. Щоб отримати Pyxdg в Ubuntu, виконайте таку команду у вікні терміналу.

sudo python-pip install pyxdg

Отримання Pyxdg усуває проблему, яка іноді може виникати під час встановлення qUninstaller.

  Чи приватний режим чи режим анонімного перегляду робить веб-перегляд анонімним?

qUninstaller на Debian

Хоча цей посібник зосереджено на Ubuntu, користувачі Debian також можуть використовувати цю програму, оскільки Ubuntu та Debian мають однакову базову архітектуру. Щоб встановити, перейдіть до Source Forge і завантажте останню версію Deb. Потім відкрийте термінал і встановіть його.

Примітка: qUninstaller, швидше за все, добре працюватиме на Debian 9. Те ж саме не можна сказати про Debian Testing і Unstable. Використовуйте на свій страх і ризик!

cd ~/Downloads

sudo dpkg -i quninstaller_1.2_all.deb

sudo apt install -f

Як і Ubuntu, вам може знадобитися встановити python-pip і pyxdg, щоб він працював правильно:

sudo apt install python-pip

sudo python-pip install pyxdg

Використання qUninstaller

Тепер, коли qUninstaller встановлено, ви можете використовувати його для видалення програм на Ubuntu або Debian. Відкрийте панель Gnome і знайдіть «qUninstaller», щоб запустити її. Після відкриття ви побачите список усіх встановлених програм на вашому ПК Ubuntu. Прокрутіть його та знайдіть пакунки, які ви хочете видалити. У списку виберіть програму для видалення з Ubuntu. Вибравши його, натисніть кнопку «Видалити», щоб почати процес видалення.

  Що таке «ефект екранних дверей» у VR?

Використання qUninstaller не потребує root-доступу під час запуску. Натомість він запитує пароль лише тоді, коли речі готові видалити. Коли ви натискаєте кнопку «Видалити», з’являється спливаюче вікно, яке запитує в поточного користувача його пароль. Введіть його та надайте qUninstaller тимчасовий доступ на системному рівні.

Після введення пароля програма qUninstaller піде на процес видалення програми з вашого ПК Ubuntu. Коли це буде завершено, він повернеться до головного вікна вибору. Щоб видалити інші програми, повторіть процес, наведений вище.