Як керувати аудіопристроями в Linux за допомогою Pavucontrol

У Linux звук передається через Pulse Audio. Це революційна звукова система, яка дозволяє користувачам робити багато речей, включаючи заміну входів на льоту, і навіть передавати звук через мережу.

Pulse — це фантастична технологія, це безсумнівно, але звичайному користувачеві її важко зрозуміти. З цієї причини з’явилися такі програми, як Pavucontrol. Вони беруть аудіосистему Pulse, спрощують її та полегшують розуміння.

У цій статті ми розповімо, як керувати своїми аудіопристроями в Linux за допомогою звукового менеджера Pavucontrol. Ми розповімо, як керувати програмами за допомогою звукового сервера, як вимкнути та ввімкнути мікрофони та багато іншого!

Встановіть Pavucontrol

Pavucontrol є золотим стандартом для керування звуковим сервером Pulse Audio в Linux. Незважаючи на це, це не стандартний інструмент керування звуком у звичайних дистрибутивах Linux. У результаті, перш ніж ми зможемо продовжити роботу з цим посібником, нам потрібно буде розглянути, як встановити аудіоменеджер Pavucontrol.

Щоб інсталювати Pavucontrol, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, які відповідають вашій операційній системі Linux.

Ubuntu

Користувачі Ubuntu можуть швидко встановити програму Pavucontrol за допомогою менеджера пакетів Apt.

sudo apt install pavucontrol

Крім того, якщо ви використовуєте Kbuntu або інший дистрибутив Ubuntu Linux, який використовує Qt, а не GTK, інсталюйте Pavucontrol-Qt.

sudo apt install pavucontrol-qt

Debian

Pavucontrol GTK і QT доступні в усіх версіях Debian. Щоб встановити будь-яку з цих програм, скористайтеся інструментом пакету Apt-get.

sudo apt-get install pavucontrol

або

sudo apt-get install pavucontrol-qt

Arch Linux

Вам потрібно отримати Pavucontrol або Pavucontrol Qt на свій ПК Arch Linux? Відкрийте термінал і скористайтеся програмою для упаковки Pacman, щоб встановити його.

sudo pacman -S pavucontrol

або

sudo pacman -S pavucontrol-qt

Fedora

Fedora Linux має обидві версії програми керування аудіо Pavucontrol у своїх сховищах програмного забезпечення. Щоб програма працювала, запустіть термінал і скористайтеся менеджером пакетів DNF.

sudo dnf install pavucontrol

або

sudo dnf install pavucontrol-qt

OpenSUSE

OpenSUSE має Pavucontrol і Pavucontrol Qt для всіх версій операційної системи, і його можна встановити за допомогою команди Zypper.

sudo zypper install pavucontrol

або

sudo zypper install pavucontrol-qt

Загальний Linux

Pavucontrol є одним із найвідоміших аудіоменеджерів для Pulse Audio в Linux, тому ви зможете знайти його, ввівши пошук «pavucontrol». Крім того, не соромтеся завантажувати та створювати вихідний код програми.

Керуйте відтворенням аудіо

Щоб керувати аудіовиводом будь-якої програми за допомогою звукового сервера Pulse в Linux, вам потрібно відкрити програму Pavucontrol і натиснути вкладку «Відтворення».

На вкладці «Відтворення» Pavucontrol ви зможете побачити, які програми використовують вашу звукову систему в акуратному списку. У верхній частині списку ви побачите «системні звуки». Щоб вимкнути всі системні звуки на робочому столі Linux, натисніть значок динаміка. Крім того, перетягніть повзунок аудіо, щоб налаштувати його гучність.

Примітка: на вкладці «Відтворення» відображаються лише програми, які зараз використовують аудіо. Якщо програма активно не відтворює звук, нею не можна буде керувати в Pavucontrol.

Керування відтворенням аудіо для окремих програм на вкладці відтворення Pavucontrol працює так само, як і запис «системні звуки». Натисніть значок динаміка праворуч, щоб вимкнути звук, або перетягніть повзунок, щоб налаштувати гучність.

Керуйте рівнями запису

Потрібно змінити спосіб запису програм на робочому столі Linux? Відкрийте Pavucontrol і натисніть вкладку «Запис». У області запису ви побачите кожну програму, яка зараз записує звук через звукову систему Pulse.

Щоб зменшити гучність введення для програми, перетягніть повзунок ліворуч. Щоб збільшити гучність, перетягніть повзунок вправо. Також можна повністю вимкнути звук запису, натиснувши піктограму динаміка.

Вихідні пристрої керування (динаміки)

Pavucontrol дозволяє чудово контролювати вихід аудіопристроїв. Щоб керувати ними, відкрийте програму Pavucontrol і знайдіть «Пристрої виведення».

У розділі «Пристрої виведення» ви побачите список усіх пристроїв відтворення звуку на вашому ПК з Linux. Перегляньте список пристроїв відтворення та знайдіть той, який потрібно змінити. Потім за допомогою повзунка відрегулюйте його гучність.

Хочете зробити новий пристрій відтворення за замовчуванням? Натисніть значок праворуч від кнопки блокування.

Пристрої введення керування (мікрофони)

Pavucontrol дозволяє користувачам керувати пристроєм введення, а також виходами. Щоб знайти пристрої введення звуку в програмі, натисніть вкладку «Пристрої введення».

На вкладці «Пристрої введення» ви побачите всі мікрофони та пристрої запису звуку в акуратному списку. Звідти ви можете керувати рівнем вхідного аудіо, перетягуючи рівень гучності вліво або вправо. Крім того, можна вимкнути звук будь-якого пристрою введення, натиснувши піктограму динаміка, і встановити мікрофон за замовчуванням, натиснувши кнопку «Встановити як резервний».

Відключення звукових пристроїв

У вас є аудіопристрій, який ви хочете назавжди вимкнути? Відкрийте Pavucontrol і натисніть кнопку «Конфігурація». Потім перегляньте список звукових пристроїв на екрані та знайдіть той, який потрібно вимкнути.

Знайшовши пристрій, який потрібно вимкнути, натисніть спадне меню поруч із ним. Перегляньте меню, знайдіть «вимкнути» та натисніть на нього. З цього моменту Pulse Audio не матиме доступу до звукового пристрою.

Щоб знову ввімкнути свій аудіопристрій, поверніться до «Конфігурація», натисніть меню поруч із пристроєм і змініть його з «вимкненого» на одну з перелічених доступних конфігурацій звуку.

Якщо вам потрібно керувати аудіофайлами в Linux, перегляньте нашу детальну публікацію про найкращі аудіоінструменти для Linux.