Як зробити Linux схожим на Windows XP

Маєте старий комп’ютер під керуванням Windows XP, але не знаєте, що з ним робити? Подумайте про те, щоб позбутися цього, оскільки Microsoft більше не оновлює операційну систему, і на даний момент вона дуже небезпечна. Замість цього встановіть Linux. Якщо ви ностальгуєте за зовнішнім виглядом Windows XP, ви можете зробити Linux схожим на Windows XP, щоб полегшити перехід.

Переключивши старий ПК з Windows XP на Linux, ви отримаєте оновлення драйверів для старого обладнання, збільшення швидкості, більш безпечний робочий стіл і нові функції!

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Вибір середовища робочого столу

Першим кроком, щоб зробити Linux схожим на Windows XP, є вибір середовища робочого столу. На платформі Linux є багато різних варіантів, і кожен робочий стіл має свої власні особливості. Тим не менш, Windows XP є/була дуже легкою операційною системою, і тому в цьому випадку, мабуть, краще ігнорувати сучасні високоякісні настільні середовища. Натомість зосередьтесь на таких, як Mate, XFCE4 та LXDE.

Будь-яке з цих трьох середовищ робочого столу можна легко відтворити зовнішній вигляд Windows XP, доклавши трохи праці, тому кожне з них є чудовою відправною точкою. Тим, хто шукає найближче порівняння з XP, слід використовувати XFCE4. Для початку Windows XP має можливість приховувати значки на панелі завдань у треї. З усіх легких середовищ робочого столу в Linux XFCE4 залишається єдиним, що підтримує цю функцію.

Тим, хто хоче точно повторити обсяг пам’яті XP, слід вибрати LXDE як відправну точку. Це середовище робочого столу може працювати лише з 128 МБ оперативної пам’яті (так само, як і XP).

Встановлення тем для XP GTK

Наріжним каменем будь-якого дистрибутива Linux є тема. Щоб встановити ці теми, вам потрібно спочатку встановити інструмент git на вашому ПК з Linux. Цей інструмент корисний, оскільки робить завантаження коду безпосередньо з Github набагато швидшим. Пакет git можна знайти практично в будь-якому дистрибутиві Linux. Відкрийте менеджер пакетів, знайдіть «git» і встановіть його.

Ubuntu (і похідні)

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

За допомогою інструмента git у системі ми можемо використовувати його, щоб отримати код.

git clone https://github.com/Elbullazul/Longhorn-Collaboration.git

У цьому пакеті є три різні теми XP: Longhorn Plex, Longhorn Slate і Longhorn Jade.

Встановіть Longhorn Plex

Щоб тема Longhorn Plex працювала, вам потрібно буде перемістити її в папку теми. Щоб встановити тему на системному рівні (щоб кожен користувач мав доступ до неї), виконайте:

sudo mv ~/Longhorn-Collaboration/Windows Longhorn Plex /usr/share/themes/

Щоб зробити тему доступною для одного користувача, виконайте:

mkdir ~/.themes

mv ~/Longhorn-Collaboration/Windows Longhorn Plex ~/.themes

Встановіть Longhorn Slate

sudo mv ~/Longhorn-Collaboration/Windows Longhorn Slate /usr/share/themes/

або

mkdir ~/.themes

mv ~/Longhorn-Collaboration/Windows Longhorn Plex  ~/.themes

Встановіть Longhorn Jade

sudo mv ~/Longhorn-Collaboration/Windows Longhorn Jade /usr/share/themes/

або

mkdir ~/.themes

mv ~/Longhorn-Collaboration/Windows Longhorn Jade ~/.themes

Встановлення тем для значків

Наступним кроком у перетворенні Linux на Windows XP є зміна вигляду піктограм. Для цього ми будемо використовувати тему значків B00merang XP. Він є частиною пакета перетворення XP, з якого ми взяли теми XP GTK, і він чудово впишеться. Щоб отримати його, спершу переконайтеся, що на вашому ПК є і пакет wget, і пакунок unzip. Ці інструменти мають вирішальне значення для швидкого завантаження та вилучення теми піктограм.

Wget і Unzip вже можуть бути встановлені на вашому ПК з Linux. Якщо ні, перегляньте менеджер пакетів операційної системи та знайдіть «wget» та «unzip».

Ubuntu

sudo apt install wget unzip

Debian

sudo apt-get install wget unzip

Arch Linux

sudo pacman -S wget unzip

Fedora

sudo dnf install wget unzip

OpenSUSE

sudo zypper install wget unzip

Використовуючи інструмент wget, завантажте останню версію теми значків B00merang XP на свій ПК:

wget https://github.com/Elbullazul/WinXP-Icons/archive/master.zip

Тема значків не завантажується з міткою XP. Замість цього він називатиметься «master.zip». Щоб розпакувати вміст master.zip, скористайтеся командою unzip.

unzip master.zip

Майте на увазі, що навіть якщо файл zip має позначку «master.zip», витягнутий вміст не буде. Замість цього витягнута папка буде мати мітку «WinXP-Icons-master». Встановіть піктограми в каталог системних значків за допомогою CP або MV. Використовуйте команду копіювання, якщо ви хочете зберегти копію теми значків у своїй домашній папці (з метою модифікації). В іншому випадку використовуйте MV.

Встановити в систему за допомогою:

sudo cp WinXP-Icons-master /usr/share/icons/

або

sudo mv WinXP-Icons-master /usr/share/icons/

Встановити для одного користувача з:

cp WinXP-Icons-master ~/.icons
or 
mv WinXP-Icons-master ~/.icons

Додаткові модифікації

Теми та піктограми для цього посібника були взяті із загального пакета перетворення XP, який створює B00merang. Якщо ви хочете надалі конвертувати Linux у Windows XP, перевірте їхній веб-сайт. У них є посібники, ілюстрації та інформація про те, як зробити Linux схожим на Windows XP, а також багато більш розширених тем для робочого середовища Linux.