Як зробити свій дурний віконний кондиціонер розумним

Віконні кондиціонери є критичними в будинках без центрального кондиціонування. Але вмикати та вимикати кожен блок – це біль, а розумні кондиціонери дорогі. Завдяки розумній розетці ви можете зробити багато блоків кондиціонування розумними.

Навіщо зробити віконний кондиціонер розумним?

Віконні кондиціонери дорогі, часто від 200 до 500 доларів. Вони компенсують ці витрати, прослуживши тривалий час — нерідко можна побачити, як вони працюють від п’яти до десяти років. Найкращий спосіб охолодити кілька кімнат у будинку – це придбати кілька блоків, по одному для кожної кімнати. Але це змушує вас бігати з кімнати в кімнату, щоб увімкнути їх, коли повернетесь додому. Пізніше ви будете бігати, щоб вимкнути їх, щоб заощадити електроенергію. А коли ви приходите додому, у вашому домі може бути жарко, доки ви не ввімкнете кондиціонери, і вони не зможуть охолодити речі. Але, можливо, ви не захочете запускати їх цілий день, якщо ви не вдома.

Деякі новітні кондиціонери мають опції Wi-Fi для голосового та дистанційного керування, але покупка абсолютно нового кондиціонера для цієї функції не має сенсу, якщо в іншому випадку старий працює нормально та є енергоефективним. Отже, наступне найкраще — зробити свій тупий кондиціонер розумним, додавши розумну розетку. Завдяки розумній розетці ви використовуєте програму або голосове керування, щоб увімкнути та вимикати будь-який кондиціонер у будинку чи квартирі. І ви можете ввімкнути їх дистанційно, коли ви йдете додому, щоб у вашому домі було прохолодно, коли ви приїдете.

Розумні розетки коштують недорого, від 15 до 30 доларів, і можуть бути засновані на ZigBee, Z-Wave, Wi-Fi або Bluetooth. Більшість із них працює з Alexa або Google Assistant, і ви можете легко керувати ними зі свого телефону. Найкраще використовувати розумні розетки для голосового керування та автоматизації, але також можна заощадити гроші. Але не кожен блок кондиціонування сумісний із розумними перемикачами, тому перше, що вам слід зробити, це перевірити, чи буде ваш пристрій працювати з розумними розетками.

Як перевірити, чи працює ваш кондиціонер за допомогою розумної розетки

Для роботи пристрою кондиціонера потрібні фізичні перемикачі або диски, подібні до цього.

Розумні розетки — чудові гаджети, які працюють за простими принципами. Спочатку підключіть пристрій, наприклад лампу або кавоварку, до смарт-розетки. Підключіть розумну вилку до електричної розетки. Тепер ви можете програмувати та керувати штекером за допомогою програми для смартфона.

Коли ви вимикаєте розумну розетку, вона вимикає живлення всього, що до неї приєднано. По суті, це те саме, що від’єднати лампу чи кавоварку. Коли ви вмикаєте розумну розетку, ви «підключили лампу».

Але той самий простий принцип відключення та відновлення живлення обмежує можливості розумної розетки. Не всі прилади будуть працювати з розумною вилкою, оскільки деякі використовують електричний вимикач. Електричні перемикачі зберігають поточний стан увімкнення та вимкнення на друкованій платі, і ця пам’ять втрачається при втраті живлення. Механічні перемикачі пропускають живлення залежно від їх фізичного стану, як і стандартний вимикач світла.

Перше, що ви хочете зробити, перш ніж купувати розумну розетку для вашого віконного кондиціонера, – це оглянути кнопки живлення. Це м’яка кнопка зі світлодіодним дисплеєм? Або механічний перемикач, який перемикається в різні положення для вмикання та вимкнення такого перемикача чи диска?

М’які кнопки та світлодіодний екран, як правило, є електричним перемикачем і не працюють із розумною вилкою.

Якщо це м’яка кнопка, пристрій, швидше за все, не працюватиме з розумною вилкою. Якщо це механічний перемикач, ви можете зробити його розумним. Якщо ви все ще не впевнені, можна перевірити простий тест. Увімкніть блок кондиціонера, а потім від’єднайте його. Зачекайте п’ять секунд, а потім підключіть його знову. Якщо ваш блок кондиціонування увімкнувся без натискання жодної кнопки, він працюватиме за допомогою розумного перемикача.

Це буде працювати для портативні кондиціонери, також Однак діє те саме обмеження: вам потрібен портативний кондиціонер з механічними перемикачами, які можуть увімкнутися, коли ви його підключите без будь-яких додаткових натискань кнопок.

Коли ви переконалися, що ваш кондиціонер працює з розумними розетками, настав час придбати їх. Ми маємо кілька рекомендацій щодо розумних розеток, і якщо у вас немає концентратора, вам слід розглянути один Wi-Fi на основі. Тонкий Smart Plug, як eufy Smart Plug Mini, може найкраще підходити до вашого простору, якщо штекер вашого блоку кондиціонера великий і громіздкий.

Як налаштувати кондиціонер за допомогою розумної розетки

Після того, як у вас є розумна розетка, підготувати все – це простий процес. Якщо ви ще цього не зробили, встановіть віконний блок кондиціонування як зазвичай. Підключіть його до розумної розетки, а той – до стіни. Потім завантажте та встановіть додаток Smart plug.

Процес налаштування програми та розумної розетки буде відрізнятися залежно від ваших розумних розеток. Ось посібники для Каса, eufy, і Бєлкін розумні розетки. Це просто налаштування смарт-роз’єму з будь-яким іншим пристроєм, і якщо ви робили це раніше, ви вже повинні знати, що робити.

Налаштувавши розумну розетку, ви можете інтегрувати її Google Assistant або Alexa.

Підключаючи розумну розетку до голосового помічника, продумайте назву, яку ви дасте кожному штекеру, і не забудьте додати їх до групи чи кімнати. Так контролювати їх буде ще легше.

Після того, як ви закінчите під’єднати їх до голосового помічника, ви можете створити процедуру для автоматичного вмикання та вимикання блоку кондиціонування повітря в певний час дня або ночі. Ми рекомендуємо робити це за допомогою програми Google Home або Alexa, а не програми Smart plug. Якщо ви будете дотримуватися цієї поради з усіма своїми пристроями, ви завжди будете знати, до якого додатка звертатися, коли вам потрібно налаштувати рутину. Це зручніше, ніж намагатися не пам’ятати використовувати програму Kasa для розумних таймерів роз’ємів, але додаток Philips Hue для освітлення тощо.

Розумні розетки не є ідеальним рішенням для автоматизації. Наприклад, ви не можете налаштувати температуру чи швидкість. А якщо ваш кондиціонер досить старий, він витрачає електроенергію або більше не охолоджує кімнату; вам слід подумати про його заміну замість того, щоб купувати розумну розетку. Але якщо ваш віконний кондиціонер працює нормально і не надто жорсткий на електроенергії, і все, що вам потрібно, це можливість вмикання та вимкнення, тоді розумні розетки — чудовий спосіб додати голос і дистанційне керування, а також автоматику за менші гроші, ніж покупка розумний кондиціонер.

Ви можете використовувати цей же трюк, щоб зробити інші прилади розумними. Ви навіть можете налаштувати кілька «розумних» вентиляторів забезпечте прохолоду у вашому домі, не вмикаючи кондиціонер.