Як зробити пристрої Android зручними для людей похилого віку

Ваші бабусі та дідусі завжди дзвонять про допомогу, використовуючи свій новий телефон Android? За допомогою деяких простих налаштувань ви можете перетворити цей складний смартфон на пристрій, зручний для людей похилого віку, заощадивши час і розчарування. Ось різні способи це зробити.

1. Використовуйте програми запуску Android, зручні для людей похилого віку

Один швидкий трюк для перетворення будь-якого смартфона Android на пристрій, зручний для людей похилого віку, — це встановлення програм запуску, зручних для людей похилого віку. Так, вони існують, і їх досить багато. Elder Launcher: UI for Seniors є гарним прикладом, і це одна з найкращих програм запуску Android для людей похилого віку.

Elder Launcher дозволяє додавати скільки завгодно програм на головний екран. Однак ми пропонуємо додавати на головний екран лише основні програми. Піктограми в Elder Launcher великі, а розмір тексту великий. Він також виділяє окремий розділ на головному екрані для додавання важливих контактів.

Простий у використанні інтерфейс у поєднанні з простою опцією редагування дозволяє людям похилого віку легко керувати своїми смартфонами Android. Ви можете торкнутися опції «Редагувати» на головному екрані, щоб легко додавати, видаляти або змінювати порядок програм і контактів.

Завантажити:Elder Launcher: інтерфейс користувача для літніх людей (безкоштовно)

2. Збільште кнопки клавіатури

Використання програм запуску Android, зручних для людей похилого віку, — це лише одна частина головоломки. Наступне, що вам слід зробити, це збільшити кнопки клавіатури для зручності використання.

  Foursquare запускає додаток Swarm для iOS та Android

Більшість смартфонів Android поставляються з попередньо встановленою Gboard, тому ми використаємо її в цьому прикладі. Але встановити можна Gboard із магазину Play якщо у вашому телефоні його немає.

Щоб збільшити клавіатуру, вам потрібно лише змінити висоту. Спочатку відкрийте будь-яку програму, яка дозволяє вставляти текст. Ви можете, наприклад, використовувати програму обміну повідомленнями за умовчанням. Торкніться поля введення тексту, щоб відкрити клавіатуру.

Торкніться піктограми меню (чотири квадрати) у верхньому лівому куті клавіатури та виберіть «Змінити розмір» із опцій, що з’являться. Потім розтягніть краю прямокутника вгору і вниз, як вам подобається.

Якщо ви хочете повернутися до нормального розміру, натисніть кнопку скасування ліворуч. В іншому випадку торкніться галочки праворуч, щоб зберегти нову висоту клавіатури.

Якщо ви використовуєте Клавіатура Microsoft SwiftKey натомість одна з найкращих програм для клавіатури для Android, ви можете налаштувати розмір під час налаштування або відкривши програму та перейшовши до Розкладка та клавіші > Змінити розмір.

Завантажити:Gboard (безкоштовно)

3. Збільште розмір тексту в ОС

Ще один спосіб захистити смартфон від старших – збільшити розмір шрифту в операційній системі. Android пропонує простий спосіб змінити розмір шрифту за допомогою програми «Налаштування».

Залежно від пристрою, яким ви володієте, кроки, які вам потрібно виконати, можуть дещо відрізнятися. Я зробив це на Moto E13 під керуванням Android 13 (версія Go), але ось що вам потрібно зробити:

 • Відкрийте програму Налаштування та перейдіть до Дисплею.
 • Прокрутіть униз і торкніться Розмір дисплея та тексту. Це може бути системний шрифт, розмір і стиль шрифту або щось подібне на вашому пристрої.
 • Перетягніть повзунок у розділі «Розмір шрифту» праворуч відповідно до ваших уподобань.
 •   Записуйте скрінкаст на телефоні Android, не підключаючи його до ПК

  Нові налаштування будуть збережені автоматично. Ви відразу помітите, що весь текст на вашому пристрої став більшим.

  4. Видаліть або вимкніть непотрібні програми

  Більшість телефонів Android постачаються з попередньо встановленими програмами. Деякі з них зазвичай непотрібні, що може бути проблемою для людей похилого віку. Оскільки вони створюють багато безладу, важливо вимкнути або повністю видалити їх, якщо це можливо.

  Видалити непотрібні програми на пристрої Android так само просто, як перейти в «Налаштування» > «Програми» та натиснути «Видалити». Однак ваш пристрій може мати дещо інший спосіб доступу до цього параметра або можуть виникнути деякі ускладнення.

  Переконайтеся, що ви не вимикаєте та не видаляєте основні програми, які можуть знадобитися вашому пристрою для належної роботи.

  5. Вимкніть навігацію жестами

  Навігація за допомогою жестів — це крутий спосіб навігації на смартфоні Android, але це може бути неінтуїтивним для людей похилого віку. Щоб зробити пристрій більш зручним для людей похилого віку, перейдіть на класичну 3-кнопкову систему навігації, яка включає трикутну кнопку «Назад», квадратний огляд і заокруглену кнопку «Додому».

  3-кнопкова навігаційна система може бути дещо простішою, ніж навігація жестами. На пристроях з Android 10 або пізнішої версії ви можете перемикатися між ними, виконавши такі дії:

 • Відкрийте програму «Налаштування» свого пристрою та перейдіть до «Спеціальні можливості» > «Керування системою» > «Навігація системою». На деяких пристроях може знадобитися перейти в «Дисплей» > «Панель навігації» > «Тип навігації».
 • Тут виберіть класичний стиль навігації за допомогою трьох кнопок.
 •   Як керувати YouTube на Android TV за допомогою iPhone або телефону Android

  Завдяки цій зміні ваші пенсіонери зможуть легше орієнтуватися на своїх пристроях Android.

  6. Активуйте простий режим на пристроях Samsung

  Якщо у вас телефон Samsung, ви можете ввімкнути простий режим, щоб спростити інтерфейс і зробити його зручним для людей похилого віку.

  Перейдіть у «Налаштування» > «Екран» > «Простий режим» і увімкніть функцію, щоб активувати простий режим. Якщо вам не здається легкий режим Samsuns досить простим, оптимізовані для старших користувачів програми запуску Android, які ми обговорювали раніше, як-от Elder Launcher і BIG Launcher, будуть кращими.

  7. Налаштуйте ярлики викликів

  Вашим бабусям і дідусям не потрібно шукати свої контакти щоразу, коли вони хочуть зателефонувати. Налаштуйте ярлики викликів, щоб ваші старші могли легко здійснювати телефонні дзвінки, не витрачаючи багато часу на своїх телефонах.

  Використовуйте вбудовану функцію швидкого набору, якщо у вас телефон Samsung. Відкрийте програму «Телефон» і перейдіть на вкладку «Клавіатура». Утримуйте будь-який непризначений номер і виберіть контакт. Тепер ваші літні родичі можуть подзвонити, утримуючи присвоєний номер на клавіатурі.

  Крім того, ви можете створювати швидкі та прості ярлики викликів на інших пристроях Android за допомогою віджета прямого набору. Виконайте такі дії:

 • Натисніть і утримуйте порожню область на головному екрані.
 • Натисніть Віджети.
 • Знайдіть віджет прямого набору в розділі «Контакти» та перетягніть його в потрібне місце.
 • Виберіть контакт.
 • Тепер у вас є ярлик одним дотиком на головному екрані, щоб швидко зателефонувати на певний номер. Це ідеально підходить для важливих контактів, таких як члени сім’ї або служби, до яких часто звертаються.

  Зробити пристрої Android зручними для людей похилого віку не повинно бути складно. За допомогою цих простих налаштувань ви можете перетворити будь-який телефон Android на простий у використанні пристрій. Таким чином ваші бабусі й дідусі зможуть насолоджуватися своїми смартфонами, навіть найновішими, без звичайного розчарування.