Як знайти, де apt встановив цей пакет у Debian і Ubuntu

| | 0 Comments| 4:15 PM
Categories:

Ви хочете встановити нову програму на Debian або Ubuntu. Ви знаходите пакет і використовуєте apt для його встановлення. Але коли ви намагаєтеся запустити його в командному рядку, ви отримуєте повідомлення про помилку з оболонки: «Команду не знайдено». Ось як дізнатися, де apt його встановив.

Ви щойно встановили цей пакет, але яка команда для його запуску?

У більшості випадків назва виконуваної програми відповідає назві пакета Debian або Ubuntu. Іноді вони відрізняються, і вам потрібно трохи попрацювати, щоб визначити назву виконуваного файлу. Часто це відбувається тому, що назва пакета конфліктує з існуючим пакетом. На щастя, потрібна лише одна команда, щоб визначити назву програми.

  9 найкращих систем оптимізації цін для бізнесу [2023]

Використання dpkg для отримання списку встановлених файлів

Щоб отримати список повних шляхів до встановлених файлів пакета, просто скористайтеся опцією -L (велика L) у команді dpkg. Наприклад, щоб перевірити Firefox ESR:

 dpkg -L firefox-esr 

Ви побачите шляхи до кожного файлу, встановленого пакетом, включаючи такий важливий виконуваний файл:

Де виконувані програми в Linux?

Виконуваний файл, який ви шукаєте, зазвичай знаходиться в каталозі bin, що означає «двійковий». У структурі каталогу Linux /usr/bin є основним розташуванням для виконуваних файлів, які ви встановлюєте:

Ваша оболонка використовує шлях пошуку для пошуку програм у цих каталогах, коли ви вводите команду. Щоб побачити каталоги у вашому шляху пошуку, перевірте змінну середовища $PATH:

 echo $PATH 

Ви побачите каталоги у своєму шляху пошуку, розділені двокрапкою (:). Debian і Ubuntu зазвичай встановлюють нові програми в каталоги /usr/bin або /usr/sbin. Останні зазвичай є програмами системного адміністрування, які вимагають запуску від імені root за допомогою sudo.

  8 найкращих програм Wi-Fi Analyzer для особистого використання

Тепер ви знаєте, де apt встановив цю програму

Завдяки швидкій команді dpkg і знанням організації каталогів Linux легко визначити, де apt встановив вашу нову програму. Цей процес особливо корисний, коли назва програми не збігається з назвою пакета.