Як змінити адресу та налаштування DNS-сервера для вашого комп’ютера

DNS – це система, яка дає імена іншим комп’ютерам і пристроям, підключеним до Інтернету. Він також працює для ідентифікації комп’ютерів у приватних мережах. Хоча більшість кінцевих користувачів не знатиме про більш незрозумілі функції, які виконує служба DNS, вони знають, що вона допомагає їм переглядати Інтернет.

DNS – це в основному каталог, який відповідає іменам, тобто доменам веб-сайтів, їхнім IP-адресам. Ви можете скористатися загальнодоступною службою DNS, якою надається Google, або дозволити своєму провайдеру вирішувати, яку службу DNS використовувати.

Зміна служби DNS, яку ви використовуєте, часто може прискорити перегляд, тому користувачі часто налаштовують DNS Google на своїх комп’ютерах і навіть смартфонах.

Швидка служба DNS може швидко знайти доменне ім’я, отримати його IP-адресу та отримати веб-сайт для вас. Ви можете використовувати будь-яку службу DNS, якщо вона загальнодоступна і вам відома її адреса сервера. Служба DNS від Google є загальнодоступною, а її адреса сервера:

8.8.8.8
8.8.4.4

Змінити DNS-сервер – Windows

Ви повинні бути підключені до мережі WiFi. DNS-сервер встановлюється на основі кожного підключення, тому якщо ви змінюєте DNS-сервер для домашньої мережі, він не змінює автоматично DNS-сервер для вашого офісу.

Щоб змінити DNS-сервер у Windows, відкрийте Панель керування. У Windows 10 ви можете отримати доступ до панелі керування з пошуку Windows або введіть Панель керування в адресному рядку Провідника файлів. Перейдіть до Мережа та Інтернет>Центр мережі та спільного доступу. Виберіть мережу WiFi, до якої ви зараз підключені.

У вікні Статус WiFi натисніть кнопку Властивості в розділі Діяльність. У вікні властивостей WiFi, що відкриється, двічі клацніть Інтернет-протокол версії 4 (TCP/IPv4).

Це відкриє вікно властивостей протоколу Інтернету версії 4 (TCP/IPv4). Тут виберіть опцію «Використовувати таку адресу DNS-сервера». Введіть адресу DNS-сервера, який ви хочете використовувати, і натисніть OK.

Змінити DNS-сервер – macOS

Відкрийте «Системні налаштування» та перейдіть до групи налаштувань «Мережа».

Виберіть мережу, Ethernet або WiFi, у лівій колонці та натисніть кнопку Додатково в нижньому правому куті.

На панелі додаткових налаштувань перейдіть на вкладку DNS. Тут натисніть значок плюса внизу стовпця зліва. Введіть адресу DNS-сервера для служби DNS, яку ви хочете використовувати. Натисніть Ok, застосуйте зміни, і DNS-сервер буде змінено. macOS дозволяє налаштувати кілька різних служб DNS, що означає, що якщо одна з них вийде з ладу, вона автоматично використовуватиме другу або третю. Це те, що Windows не підтримує.