Як запустити диспетчер завдань від імені адміністратора в Windows 10

Диспетчер завдань — це потужна вбудована утиліта, яка надає корисну інформацію про загальне використання ресурсів системних програм, а також статистику кожного процесу. Тут ви можете визначати пріоритети завдань, увімкнути/вимкнути програми та служби, а також відстежувати історію програм. Коли ви використовуєте стандартний обліковий запис, ви можете не виконувати певні завдання чи функції в Windows. Усі ці дії можуть виконуватися лише функціями з правами адміністратора. Ви можете зіткнутися з повідомленням про помилку Диспетчер завдань вимкнено вашим адміністратором, коли ви відкриваєте Диспетчер завдань. Крім того, ви можете зіткнутися з підказкою Доступ заборонено, коли ви намагаєтеся вимкнути певні завдання з диспетчера завдань. Усі ці проблеми можна вирішити, якщо запустити диспетчер завдань від імені адміністратора. У цій статті ми зібрали 5 дивовижних методів, які описують, як запустити диспетчер завдань від імені адміністратора на комп’ютері з Windows 10.

Як запустити диспетчер завдань від імені адміністратора в Windows 10

Перш ніж перейти до фактичних кроків для використання диспетчера завдань як адміністратора, ви можете коротко поглянути на те, чому користувачі віддають перевагу різним обліковим записам на комп’ютерах.

 • Користувачі віддають перевагу окремим обліковим записам, особливо для дітей без прав адміністратора на комп’ютерах Windows. Стандартний обліковий запис (без прав адміністратора) допомагає їм уникнути завантаження будь-яких шкідливих програм або програм з Інтернету та виконувати будь-які критичні завдання, які атакують комп’ютер.
 • Користувачі в робочому середовищі віддають перевагу обліковому запису адміністратора з правами адміністратора, які дають їм змогу встановлювати будь-які програми чи програми з веб-сайту.
 • Рекомендовано мати звичайний обліковий запис користувача, окремий від облікового запису адміністратора, щоб ви могли використовувати його, якщо з обліковим записом адміністратора щось піде не так.

Чому вам потрібно запускати диспетчер завдань від імені адміністратора?

Якщо ви використовуєте стандартний обліковий запис, ви можете не мати змоги виконувати певні завдання в диспетчері завдань без прав адміністратора в деяких сценаріях, як зазначено нижче.

 • Ви намагаєтеся внести певні зміни в диспетчері завдань, і на екрані з’являється повідомлення про відмову в доступі через відсутність прав адміністратора. Отже, щоб внести зміни, наприклад, встановити/змінити пріоритети та завершити завдання, вам може знадобитися використовувати диспетчер завдань як адміністратор.
 • Ви не можете виконувати жодні завдання як стандартний користувач у диспетчері завдань, якщо його заблоковано вашим адміністратором. Отже, використання будь-якого з наведених нижче способів відкриття диспетчера завдань не допоможе вам отримати до нього доступ.
  • Введіть «Диспетчер завдань» у рядок пошуку та відкрийте його з результатів пошуку.
  • Клацніть правою кнопкою миші порожнє місце на панелі завдань.
  • Одночасне натискання клавіш Ctrl + shift + Esc.
  Як грати в PUBG Mobile на Windows 10

Ось 5 ефективних способів відкрити диспетчер завдань від імені адміністратора на комп’ютері з Windows 10.

Це простий спосіб запуску диспетчера завдань від імені адміністратора порівняно з іншими. Подібно до того, як ви запускаєте всі інші настільні програми як адміністратор, ви також можете використовувати меню пошуку, щоб запустити диспетчер завдань як адміністратор. Дотримуйтесь інструкцій.

1. Натисніть клавішу Windows і введіть Диспетчер завдань, а потім натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Потім натисніть «Так» у вікні «Контроль облікових записів користувачів».

Тепер диспетчер завдань буде відкритий від імені адміністратора.

Спосіб 2. Запустіть диспетчер завдань від імені адміністратора з іншого облікового запису

Багато хто з вас, мабуть, пам’ятає ситуацію, коли вам доводиться виходити зі звичайного стандартного облікового запису користувача та входити в обліковий запис адміністратора, щоб виконати певні завдання та функції. Це здається дуже незручним, і ви можете зіткнутися з труднощами втрати своїх тимчасових робіт і файлів. Тим не менш, існує простий спосіб запустити диспетчер завдань Windows від імені адміністратора з іншого облікового запису адміністратора за допомогою команди «Виконати». Дотримуйтеся вказівок нижче.

1. Одночасно натисніть клавіші Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати».

2. Тепер введіть runas /user:Admin taskmgr і натисніть клавішу Enter, щоб відкрити диспетчер завдань.

Примітка. Замініть Admin ім’ям облікового запису адміністратора. Це може бути ваше ім’я чи прізвище. Наприклад, ви повинні ввести runas /user:techcult taskmgr, якщо ви створили обліковий запис користувача з іменем Techcult і надали йому права адміністратора.

3. Тепер введіть облікові дані свого облікового запису адміністратора в наступному запиті та натисніть клавішу Enter. Це відкриє диспетчер завдань від імені адміністратора.

  Як знайти серійний номер жорсткого диска в Windows

Спосіб 3: через командний рядок

Окрім звичайних звичайних методів запуску диспетчера завдань від імені адміністратора Windows 10, ви також можете використовувати командний рядок для виконання того самого завдання, як описано нижче.

1. Натисніть одночасно клавіші Windows + S, щоб відкрити пошук Windows.

2. Введіть командний рядок у пошуковому рядку та натисніть Запуск від імені адміністратора.

Примітка. Ви також можете запустити діалогове вікно «Виконати», як описано в методі вище, введіть cmd і одночасно натисніть клавіші Ctrl + Shift + Enter, щоб запустити командний рядок від імені адміністратора.

3. Тепер введіть команду taskmgr і натисніть клавішу Enter.

Це відкриє Диспетчер завдань від імені адміністратора на вашому ПК з Windows 10.

Спосіб 4: через Windows PowerShell

Як і в описаному вище методі, ви також можете використовувати PowerShell, щоб відкрити диспетчер завдань як адміністратор. Виконайте наведені нижче кроки, щоб реалізувати те саме.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть windows powershell і натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Натисніть «Так» у «Контролі облікових записів користувачів».

3. Потім введіть команду taskmgr у вікні PowerShell і натисніть клавішу Enter. Це відкриє диспетчер завдань від імені адміністратора.

Спосіб 5. Запустіть диспетчер завдань від імені адміністратора з ярлика на робочому столі

Якщо ви хочете використовувати диспетчер завдань якомога швидше, ви можете створити ярлик для диспетчера завдань на робочому столі та запустити його від імені адміністратора. Якщо ви клацнете правою кнопкою миші на цьому ярлику, ви можете дуже легко запустити його від імені адміністратора, вибравши параметр Запуск від імені адміністратора. Ось як створити цей ярлик на ПК з Windows 10.

1. По-перше, щоб створити ярлик на робочому столі, клацніть правою кнопкою миші на порожньому місці та натисніть «Створити».

2. Тут натисніть опцію «Ярлик», як показано вище.

3. Тепер вставте наведений нижче шлях у поле Введіть розташування елемента. Ви також можете скористатися кнопкою «Огляд…», щоб знайти файл Taskmgr.exe на своєму комп’ютері. Натисніть Далі.

C:WindowsSystem32Taskmgr.exe

4. Потім введіть назву цього ярлика та натисніть «Готово», щоб створити ярлик.

4. Тепер ярлик буде відображено на екрані робочого столу, як показано.

  Як виправити чорний робочий стіл після оновлення Windows 10 1803

5. Клацніть правою кнопкою миші на цьому ярлику та виберіть Запуск від імені адміністратора.

Примітка. Наведені нижче дії є необов’язковими. Якщо ви хочете змінити піктограму на дисплеї, ви можете продовжити. Інакше ви виконали кроки для створення ярлика для запуску диспетчера завдань від імені адміністратора на вашому ПК з Windows 10.

6. Далі натисніть «Властивості» та перейдіть на вкладку «Ярлик».

7. Тут натисніть «Змінити значок…»

8. Виберіть піктограму зі списку та натисніть OK.

9. Тепер натисніть «Застосувати» > «ОК». Ваш значок ярлика диспетчера завдань буде оновлено на екрані.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Що таке диспетчер завдань?

Відповідь Диспетчер завдань — це потужна вбудована утиліта, яка надає корисну інформацію про загальне використання ресурсів системних програм, а також статистику кожного процесу. Тут ви можете визначати пріоритети завдань, увімкнути/вимкнути програми та служби, а також відстежувати історію програм.

Q2. Чому мені потрібно запускати диспетчер завдань з правами адміністратора?

Відповідь Ви намагаєтеся внести певні зміни в диспетчері завдань, і на екрані з’являється повідомлення про відмову в доступі через відсутність прав адміністратора. Отже, щоб внести зміни, наприклад, встановити/змінити пріоритети та завершити завдання, вам може знадобитися використовувати диспетчер завдань як адміністратор.

Q3. Як відкрити диспетчер завдань?

Відповідь Існують різні способи відкрити диспетчер завдань. З них одним із найпростіших кроків є одночасне натискання клавіш Ctrl + Shift + Esc.

Q4. Як запустити диспетчер завдань з правами адміністратора в Windows 11/10?

Відповідь Подібно до того, як ви запускаєте всі інші програми для робочого столу як адміністратор, ви також можете використовувати меню пошуку Windows, щоб запустити диспетчер завдань як адміністратор. Ви можете скористатися будь-яким із наведених вище методів, щоб запустити диспетчер завдань як адміністратор, але найпростіший спосіб зробити це, відкривши його з меню пошуку.

***

Ми сподіваємося, що цей посібник був корисним і ви змогли запустити диспетчер завдань як адміністратор на своєму ПК. Повідомте нам, який метод спрацював для вас найкраще. Якщо у вас є запитання/пропозиції щодо цієї статті, сміливо залишайте їх у розділі коментарів.