Як додавати та редагувати метадані в Photoshop

Categories:

Метадані не важливі для пересічної людини. Це незважаючи на те, що звичайна людина робить фотографії на свій телефон і завантажує їх в Інтернет. Метадані цих фотографій містять точне місце зйомки. Це фіксується автоматично, і ніхто не думає двічі. Тим не менш, метадані не обов’язково є поганою річчю, особливо якщо ви фотограф чи дизайнер. Камери зберігають багато інформації, яка потрібна фотографам, як-от марка камери та налаштування, увімкнені під час зйомки конкретної фотографії. Photoshop має потенціал зробити те ж саме. За замовчуванням програма не записує багато метаданих до зображення. Однак ви можете легко додавати та редагувати метадані в Photoshop.

Метадані в Photoshop

Відкрийте файл Photoshop, тобто PSD, або відкрийте зображення у Photoshop. Якщо ви відкриєте фотографію, на ній буде досить багато метаданих. Ви можете редагувати ці метадані, якщо хочете. Якщо ви створили зображення в Photoshop, воно матиме дуже мало метаданих. Налаштування за замовчуванням для метаданих у Photoshop додають, серед іншого, ім’я автора та дату його створення.

Щоб додати метадані, відкрийте меню «Файл» і перейдіть до розділу «Інформація про файл».

Відкриється нове вікно, де ви можете додавати та редагувати метадані. Photoshop підтримує стандарт XMP для зберігання метаданих. Він був розроблений Adobe і зберігає значний обсяг інформації. Загалом, ви вводите ім’я та назву автора, назву документа та статус авторських прав, а також опис, ключові слова та рейтинг файлу.

  Як отримати кількість символів із контекстного меню клацання правою кнопкою миші у Firefox

Ви також можете редагувати або додавати дані камери на вкладці «Дані камери». Вкладка GPS Data дозволяє редагувати дані про місцезнаходження для зображення.

Якщо відкритий файл є зображенням, яке ви повністю зробили у Photoshop, перейдіть на вкладку «Необроблені дані» у цьому вікні, щоб побачити, які дані до нього додано за замовчуванням. Ви можете редагувати його, звичайно. Після того, як ви додасте та відредагуєте метадані в Photoshop, зображення, яке ви збережете, а також файл буде збережено з цими даними.

Читання метаданих

Ви можете читати метадані будь-якого файлу в ОС, незалежно від того, використовуєте ви Windows чи macOS. Просто перейдіть до Властивості або Деталі файлу, щоб переглянути дані. Ваша ОС зможе показати вам більшість даних, але не всі. Ви можете використовувати спеціальний засіб перегляду метаданих, щоб прочитати метадані, або ви можете просто відкрити зображення у Photoshop і подивитися, які дані містяться на вкладці «Необроблені дані».

  Які налаштування камери я повинен використовувати для пейзажних фотографій?