techukraine.net Linux Як грати в ігри Nintendo Gameboy на Linux

Як грати в ігри Nintendo Gameboy на Linux

Categories:

Інструмент VisualBoy Advance Emulation — це найкраща можливість для користувачів Linux грати в ігри Nintendo Gameboy. Він підтримує всю сімейство портативних ігрових консолей Gameboy, як-от оригінальний Gameboy, Gameboy Color і Gameboy Advance. Він також підтримує апаратне забезпечення eReader, створене Nintendo для GBA, і працюватиме за умови належного підключення. Ось як запустити його та ігри Nintendo Gameboy на Linux.

Примітка: wdzwdz жодним чином не заохочує і не виправдовує незаконне завантаження або розповсюдження файлів ROM для Visualboy Advance. Якщо ви хочете грати в ігри Nintendo Gameboy з Visualboy Advance, будь ласка, використовуйте власні файли ROM ігор, резервну копію яких ви створили на ПК, на законних підставах.

Встановіть VisualBoy Advance

Встановити програму емулятора VisualBoy Advance на Linux дуже легко, оскільки програма має основну підтримку на всіх популярних операційних системах Linux. У цьому розділі посібника ми розглянемо, як встановити цей емулятор на Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora та OpenSUSE. Відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, які відповідають операційній системі, яку ви використовуєте.

Примітка: VisualBoy Advance підтримує більшість операційних систем Linux і є найкращим вибором для емуляції Nintendo Gameboy в Linux. Однак, якщо ви не можете змусити це працювати, розгляньте можливість використання емулятора mGBA як альтернатива.

Ubuntu

VisualBoy доступний користувачам Ubuntu в основних джерелах програмного забезпечення (Universe). Переконайтеся, що у вас увімкнено Universe, а потім скористайтеся інструментом менеджера пакетів Apt, щоб завантажити останню версію VBA на вашому ПК з Linux.

sudo add-apt-repository universe

sudo apt install visualboyadvance

Debian

Користувачі Debian зможуть легко встановити програму емуляції VBA, оскільки вона знаходиться в центральному сховищі програмного забезпечення. Щоб отримати його в налаштуваннях Debian, введіть команду Apt-get нижче у свій термінальний сеанс.

sudo apt-get install visualboyadvance

Arch Linux

Користувачі Arch Linux мають доступ до VisualBoy Advance завдяки AUR. Щоб запустити емулятор, відкрийте термінал і дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

  Як увімкнути масштабування HiDPi в Linux

Крок 1. Використовуйте менеджер пакунків Pacman, щоб встановити інструмент Git і Base-devel.

sudo pacman -S base-devel git

Крок 2: запустіть клон git і візьміть останній пакет VBAM з AUR.

git clone https://aur.archlinux.org/vbam-git.git

Крок 3: Перемістіть вікно терміналу в папку vbam-git з компакт-диском.

cd vbam-git

Крок 4: Скомпілюйте пакет і встановіть його на Arch Linux за допомогою makepkg. Пам’ятайте, що якщо збірка не вдається, вам слід перевірити, чи не вдалося встановити залежності. Інформація про залежність для пакета AUR Vbam-git можна знайти тут.

makepkg -sri

Fedora

Fedora не має Visualboy в основних джерелах програмного забезпечення. На щастя, ви все одно зможете використовувати його, якщо налаштуєте джерело невільного програмного забезпечення RPM Fusion.

Щоб увімкнути RPM Fusion Non-free, відкрийте вікно терміналу та виконайте наступне з DNF.

Примітка: змініть X на номер випуску Fedora Linux, який ви використовуєте.

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-X.noarch.rpm -y

Коли RPM Fusion запущено та запущено, ви можете встановити програму емуляції Virtualboy за допомогою:

sudo dnf install visualboyadvance-m

OpenSUSE

На жаль, немає офіційного пакета для Visualboy Advance на OpenSUSE. Однак вихідний код швидко компілюється, а інструмент встановлення навіть має сценарій автоматичного встановлення залежностей, який працює із SUSE! Щоб створити вихідний код, відкрийте термінал і виконайте наведені нижче команди.

cd ~ && mkdir src && cd src
git clone https://github.com/visualboyadvance-m/visualboyadvance-m.git
cd visualboyadvance-m
./installdeps
mkdir build && cd build
cmake ..
make -j`nproc`

Грати в ігри Gameboy на Linux

Багато емуляторів ігрових консолей підтримують лише один тип системи. З Visualboy Advance він підтримує три окремих. Отже, у цьому розділі статті ми коротко розповімо, як можна використовувати три консолі, які підтримує емулятор (GB Classic, GB Color і GB Advance).

  Як стиснути зображення в Linux за допомогою Curtail

Gameboy Classic

Щоб грати в Gameboy Classic, натисніть «Файл», потім виберіть кнопку «Відкрити ГБ» і знайдіть свій Gameboy Classic ROM. Він повинен миттєво запустити вашу гру Gameboy Classic, коли ви виберете файл ROM.

Колір Gameboy

Хочете пограти в ігри Gameboy Color? Просто виберіть «Файл», натисніть кнопку «Відкрити GBC» і скористайтеся браузером файлів, щоб знайти файл Gameboy Color ROM.

Після завантаження файлу GBC ROM Visualboy почне грати у вашу гру Gameboy Color.

Gameboy Advance

Ті, хто хоче грати в Gameboy Advance, можуть зробити це, натиснувши «Файл», а потім вибравши пункт меню «Відкрити» вгорі. Натиснувши опцію «відкрити», скористайтеся браузером файлів і виберіть Gameboy Advance ROM у браузері файлів, щоб грати в гру.

Налаштуйте контролер

Сімейство ігор Gameboy добре емулює, але в них не комфортно грати з клавіатурою, тому вам, ймовірно, захочеться налаштувати USB-контролер для використання. Щоб налаштувати контролер, натисніть меню «Параметри» у VBA. Потім виділіть меню «Вхід» і натисніть всередині опцію підменю «Налаштувати».

  Як грати в Crusader Kings II на Linux

Після того, як ви виберете опцію «налаштувати», з’явиться вікно зіставлення контролера, яке можна використовувати для налаштування свого USB-контролера вручну.

Параметри графіки

Ігри Gameboy мають завідомо малу роздільну здатність, а налаштування графіки за замовчуванням жахливі для ігор на повноекранному режимі. На щастя, VBA має чудовий набір параметрів дисплея, які дуже легко налаштувати.

Щоб отримати доступ до налаштувань графіки, натисніть «Параметри», потім «Відео», а потім налаштуйте доступ до параметрів відео для емулятора. Роздільна здатність змінюється на вкладці «Масштаб» шляхом збільшення параметрів збільшення.

Збереження/завантаження

Граєте в гру Gameboy і вам потрібно зберегти свій прогрес? Виберіть «Файл», потім «Зберегти стан», щоб зберегти гру. Щоб завантажити попереднє збереження гри, натисніть «Файл», а потім виберіть «Стан завантаження». Крім того, натисніть Shift + F1 – F10, щоб швидко зберегти, і F1 – F10, щоб швидко завантажити.

Інструменти емуляції досить чудові, і ви не обмежуєтеся лише іграми Nintendo Gameboy на Linux. Існують інструменти, які дозволяють грати в ігри PlayStation 2, Nintendo DS Games, Sony PSP Games та Atari Games на Linux.