Як відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11

Бувають випадки, коли вам потрібно відформатувати жорсткий диск або SSD на ПК з Windows 11. Будь то віддача пристрою зберігання комусь іншому або видалення всіх даних, щоб почати з нуля. Форматування диска зберігання зменшує ймовірність дефектних секторів диска, типових помилок диска та дефрагментує диск. Тому, щоб дізнатися, як відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11, ми підготували цей посібник із чотирма простими способами. Ви можете виконати швидке форматування, стерти дані з усіх секторів, створити основні розділи та багато іншого. Тож без затримок давайте дізнаємося, як відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11.

Відформатуйте жорсткий диск або SSD у Windows 11 (2022)

У цьому посібнику ми включили чотири способи форматування жорсткого диска або SSD у Windows 11. Від Провідника файлів до Налаштувань, Керування дисками та Командного рядка, ми згадали всі поширені методи. Розгорніть таблицю нижче та перейдіть до будь-якого розділу.

1. Відформатуйте жорсткий диск або SSD у Windows 11 за допомогою Провідника файлів (найпростіший спосіб)

Найпростіший і найшвидший спосіб відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11 — за допомогою Провідника файлів Windows 11. Він працює як для зовнішніх, так і для внутрішніх дисків і набагато швидший за інші методи. Ось як працює цей метод:

1. Натисніть комбінацію клавіш Windows 11 «Windows + E», щоб відкрити Провідник файлів. Тут клацніть правою кнопкою миші на жорсткому диску або SSD, який ви підключили до свого комп’ютера, і виберіть «Форматувати» в контекстному меню.

2. Далі у спливаючому вікні, яке відкриється, переконайтеся, що «Файлова система» вибрано як «NTFS», яка є файловою системою Windows. Якщо ви хочете, щоб жорсткий диск також був сумісний з macOS, ви можете вибрати файлову систему «FAT32» або «exFAT».

  Виправте зависання Steam під час підготовки до запуску в Windows 10

3. Не змінюйте розмір розподілу та залиште його встановленим за замовчуванням. Потім установіть прапорець «Швидке форматування» в розділі «Параметри форматування» та натисніть «Почати», щоб відформатувати диск для зберігання. Потім за кілька секунд ви відформатуєте жорсткий диск або SSD у Windows 11.

Примітка. Швидке форматування є швидшим, але воно не стирає дані повністю. Натомість він просто видаляє посилання на пам’ять, роблячи їх недоступними. Дані будуть перезаписані, коли ви почнете додавати нові файли на диск зберігання. Якщо ви хочете повністю стерти дані з усіх секторів, зніміть прапорець «Швидке форматування». Цей крок стане в нагоді, якщо ви хочете віддати пристрій зберігання комусь іншому, оскільки це ускладнює відновлення видалених даних за допомогою стороннього програмного забезпечення.

2. Відформатуйте жорсткий диск або SSD у Windows 11 у налаштуваннях

Окрім Провідника файлів, ви також можете відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11 у програмі «Налаштування». Ось як це зробити:

1. Просто натисніть «Windows + I», щоб відкрити програму «Параметри» у Windows 11. Тут перейдіть до «Система» -> «Сховище».

2. Далі розгорніть опцію «Додаткові параметри зберігання» та виберіть «Диски та томи».

3. Тут клацніть основний розділ під жорстким диском або SSD, який потрібно відформатувати. Потім виберіть опцію «Властивості».

4. Далі натисніть «Формат».

5. У спливаючому вікні, що відкриється, введіть назву в полі «Мітка» та виберіть «NTFS» як файлову систему. Нарешті натисніть «Формат», і все готово. Ось як ви можете відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11 за допомогою налаштувань.

3. Відформатуйте жорсткий диск або SSD у Windows 11 за допомогою керування дисками

Хоча для багатьох керування дисками може здатися дещо складним, насправді це найкращий спосіб відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11. Це мій улюблений спосіб форматування жорстких дисків, SSD, SD-карт, флеш-накопичувачів тощо. Сказавши це, почнемо.

  Як виправити несправність модуля надійної платформи в Windows 10

1. Натисніть «Windows + X» або клацніть правою кнопкою миші на меню «Пуск», щоб відкрити меню «Швидкі посилання». Тепер натисніть «Керування дисками».

2. У вікні «Керування дисками» внизу ви знайдете підключений жорсткий диск або SSD-накопичувач, зазвичай позначений як «Диск 1» або вище. Праворуч буде показано основний розділ. Клацніть правою кнопкою миші на цьому та виберіть «Формат».

3. Далі введіть назву жорсткого диска або SSD у полі «Мітка тому» та натисніть «ОК». Ви можете зняти прапорець «Виконати швидке форматування», якщо ви хочете фактично стерти всі дані замість посилань на пам’ять.

4. Ось як ви можете відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11 за допомогою керування дисками.

4. Відформатуйте жорсткий диск або SSD у Windows 11 за допомогою командного рядка (CMD)

Ви також можете відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11 за допомогою терміналу командного рядка. Щоб відформатувати диск, диск або розділ, потрібно виконати популярну команду diskpart. Це сказано, давайте подивимось

1. Натисніть клавішу Windows і введіть «cmd» у полі пошуку в меню «Пуск». Потім натисніть «Запуск від імені адміністратора» на правій панелі, щоб відкрити вікно командного рядка. Якщо ви хочете завжди запускати CMD з правами адміністратора, ви можете перейти до нашої статті за посиланнями.

2. Далі у вікні командного рядка введіть наведену нижче команду та натисніть Enter, щоб відкрити DiskPart.

diskpart

3. Далі виконайте наведену нижче команду, щоб отримати список усіх жорстких дисків і твердотільних накопичувачів, підключених до комп’ютера з Windows 11. Запишіть номер диска (вказано під другим стовпцем) жорсткого диска, який потрібно відформатувати. Переконайтеся, що ви вибрали правильний номер диска, оскільки вибір неправильного диска призведе до випадкового видалення даних.

list disk

4. Далі виберіть диск, виконавши наведену нижче команду. Тут замініть X на номер диска, який ви зазначили вище.

select disk X

5. Нарешті, виконайте команду нижче, щоб відформатувати жорсткий диск або SSD у Windows 11.

clean

6. Тепер вам потрібно ініціалізувати диск, щоб використовувати його. Для цього виконайте наведені нижче команди одну за одною. У п’ятій команді, де ви призначаєте букву диска, замініть X на бажану букву. Коли ви закінчите, ви можете використовувати відформатований жорсткий диск або SSD через Провідник файлів.

create partition primary
select partition 1
active
format FS=NTFS quick
assign letter=X
exit

Очистіть жорсткий диск або SSD у Windows 11 чотирма простими способами

Ось як ви можете стерти, відформатувати, створити розділ і ініціалізувати диск у Windows 11. Мені подобається той факт, що Windows 11 має кілька вбудованих інструментів для форматування жорсткого диска або SSD-диска. Ви можете виконати швидке форматування або зняти прапорець і стерти весь диск посекторно для повного спокою. У всякому разі, це все для цього посібника. Якщо ви шукаєте спосіб видалити програми в Windows 11 із системних програм на приховані програми, ви можете прочитати нашу статтю. А для тих, хто хоче перетворити диск з MBR на GPT без втрати даних у Windows 11/10, перегляньте наш детальний посібник, щоб ознайомитися з покроковим описом процесу. Якщо у вас виникли запитання, повідомте нас у розділі коментарів нижче.

  Як отримати загальносистемний доступ до інструментів Fastboot та ADB [Windows]