Як відстежувати акції за допомогою Google Таблиць

Однією з менш відомих функцій у Google Sheets є GOOGLEFINANCE, яка дозволяє відстежувати поточні чи історичні дані про фінансові цінні папери на фондовому ринку. Ось як це використовувати.

Що таке Google Finance?

Фінанси – це інструмент Google у режимі реального часу, який відображає поточну ринкову інформацію та об’єднує ділові новини. Наразі він інтегрований з Пошуком Google, тож якщо ви шукаєте символ певної корпорації в Google, як-от WMT для Walmart або AAPL для Apple, ви відразу побачите поточні котирування акцій та історичні дані для цього цінного паперу. Ви можете натиснути одну з цих акцій, щоб перейти на сторінку компанії Google Finance, на якій відображаються фінансові показники компанії, пов’язані з нею новини, а також можна порівняти їх з іншими товарами.

Хоча існують інші, більш надійні інструменти, які можна використовувати для відстеження цінних паперів, Google Finance є єдиним, який може ефективно інтегруватися з Google Sheets. Незалежно від того, чи ви новачок в акціях чи досвідчений трейдер, ця інтеграція є найпростішим способом імпортувати та відстежувати дані про запаси в електронній таблиці.

До речі, інтеграція таблиць Google Finance доступна лише англійською мовою і поки що не включає більшість міжнародних обмінів. Тож якщо ви хочете здійснювати транзакції на азіатських або європейських біржах, це може бути не найкращим варіантом для вас.

  Як показати всю пошту як звичайний текст в Outlook

Функція Google Finance

Функція, яка отримує дані про запаси, називається “GOOGLEFINANCE”. Синтаксис функції досить простий і використовує п’ять аргументів, чотири з яких є необов’язковими.

Першим аргументом є символ тікера. Це коди, які компанії мають, коли вони котируються на фондовому ринку, наприклад GOOG для Google або BAC для Bank of America. Ви також можете вказати фондову біржу, на якій внесені вами акції, щоб уникнути розбіжностей. Оскільки Bank of America котирується на Нью-Йоркській фондовій біржі, ви повинні ввести «NYSE:BAC».

Щоб отримати коди тиккерів та обміни потрібних вам акцій, вам доведеться провести деяке дослідження. Ви можете знайти їх у Google Finance або вибраному інструменті керування портфелем.

Другий аргумент — це атрибут, який ви хочете відобразити. За замовчуванням для нього встановлено значення «ціна», якщо залишити його порожнім. Ось кілька атрибутів, які можна отримати за допомогою функції:

ціна: ціна конкретної акції в режимі реального часу.
обсяг: поточний обсяг торгів.
висока: найвища ціна поточного або обраного дня.
низька: поточна або вибрана нижня ціна дня.
volumeavg: середній щоденний обсяг торгівлі.
pe: співвідношення ціни та прибутку.
eps: прибуток на акцію.

Зверніть увагу, що атрибути, які ви можете відображати, залежать від того, чи використовуєте ви поточні чи історичні дані. Ось а повний список атрибутів які ви можете використовувати для аргументації. Важливо пам’ятати, що поточні дані оновлюються кожні 15 хвилин, тому це не повністю в реальному часі.

  Заборонити доступ до відволікаючих програм на вашому телефоні, щоб ви могли працювати

Третій аргумент — це дата початку, яка застосовується лише в тому випадку, якщо ви використовуєте історичні дані. Ви можете ввести «СЬОГОДНІ()» або залишити поле порожнім, щоб відобразити дані в реальному часі. Четвертий аргумент визначає або дату завершення, або кількість днів від дати початку. Якщо залишити порожнім, функція поверне дані за один день.

Останнім аргументом є інтервал, який дозволяє вказати частоту даних. Ви можете встановити його на «ЩОДЕННИЙ» або «ТИЖНИВИЙ».

Зверніть увагу на те, що Google Таблиці обробляють символ тікера та аргументи атрибутів як текст, тому не забудьте помістити їх у лапки, інакше ви отримаєте помилку.

Відстеження запасів у дії

Для цього прикладу, припустимо, ви хочете переглянути поточну ціну акцій Facebook. Facebook зареєстрований на NASDAQ з кодом тикера FB. У цьому випадку ви введете перший аргумент як «NASDAQ:FB» разом із «ціна» як атрибут. Отже, формула для цього буде =GOOGLEFINANCE(“NASDAQ:FB”,”ціна”).

Якщо ви хочете переглянути щоденні ціни закриття за певний тиждень, наприклад, за тиждень 15 жовтня 2018 року, ви вкажете цей діапазон дат у третьому та четвертому аргументах. Код для цього має вигляд =GOOGLEFINANCE(“NASDAQ:FB”,”price”,DATE(2018,10,15),DATE(2018,10,20)) . Зверніть увагу, що перегляд історичних даних розширює згенеровану інформацію в дані масиву, які займають сусідні клітинки.

Ви також можете використовувати цю функцію для автоматичного створення даних для списку запасів. Просто введіть тікери в стовпець, а потім використовуйте клітинки у своєму першому аргументі. Оскільки наш код тиккера знаходиться в клітинці C4, ви повинні ввести =GOOGLEFINANCE(C4,”price”). Нижче наведено список акцій з відповідними поточними цінами.

  Як зробити вугілля в майнкрафт

Якщо ви хочете відстежувати список атрибутів, ви можете ввести їх в окремі клітинки, як на зображенні вище. Потім ви можете зв’язати другий аргумент із коміркою з ім’ям атрибута. Для комірки ціни для NYSE:IBM у прикладі нижче, формула буде =GOOGLEFINANCE(C$2,$B5).

Розгортання Google Таблиць

Найкраща частина ваших акцій у Google Таблицях полягає в тому, що ви можете використовувати для них різні інструменти для маніпуляції даними.

Скажімо, ви хочете використовувати Google Таблиці, щоб відстежувати вартість усіх ваших фінансових активів, таких як акції, ощадні рахунки, строкові депозити тощо. Використовуючи Finance, ціна ваших акцій оновлюватиметься в режимі реального часу, тому ви отримуєте повне уявлення про свою позицію в будь-який момент.

Конвертація валюти за допомогою аркушів

Ще одна чудова функція Google Таблиць полягає в тому, що вона може конвертувати валюти в режимі реального часу. Ви можете зробити це, ввівши біржовий маркер «CURRENCY:», а потім коди двох валют, які ви хочете конвертувати, наприклад «USDGBP» або «EURJPY». Ви також можете відобразити історичні дані про валюту, вказавши дату.

Наприклад, якщо ви живете в Європі і хочете конвертувати частину доларів США в євро, введіть =GOOGLEFINANCE(“CURRENCY:USDEUR”) і помножте це число на суму доларів США, яку ви конвертуєте.

Крім торгівлі іноземною валютою, це має багато чудових варіантів використання. Наприклад, якщо ваша робота передбачає оплату в іншій валюті, ви можете налаштувати рахунок-фактуру, який автоматично конвертує отримані платежі у вашу домашню валюту.