Як відстежити/заблокувати ваш втрачений/викрадений мобільний телефон в Індії

Портал Central Equipment Identity Register (CIER), відповідь на молитви🙏 тих, хто хоче відстежити або заблокувати свій втрачений або викрадений мобільний телефон.

Ми живемо в епоху, коли смартфони стали невід’ємною частиною нашого життя.

Смартфон тепер сприймається як інвестиція та щоденна потреба, починаючи з особистого використання та закінчуючи професійним використанням, і не забуваючи про освітнє використання (завдяки COVID).

Втрата цього гаджета може бути фінансово та емоційно неприємною, оскільки всі ваші дані зникнуть через кілька секунд. Згідно з нещодавнім повідомленням в навколо Викрадено 50 000 мобільних телефонів щомісяця в Індії. Це, звичайно, стрес, але уряд Індії запустив портал, який допоможе громадянам відстежувати їхні вкрадені телефони.

У цій публікації ми розповімо про відстеження та блокування вашого втраченого або викраденого телефону в Індії за допомогою порталу Central Equipment Identity Register (CIER). Давайте дізнаємося більше.

Що робити, якщо ваш телефон вкрали або загубили?

Головне – не панікувати та не блокувати мобільний телефон. Я знаю, що це важка ситуація, але ви повинні знати про те, що на вашому телефоні зберігається величезна кількість особистої та конфіденційної інформації.

Це включає контакти, фотографії, доступ до електронної пошти, фінансові дані та всі дані додатків, які ви на ньому встановили. Ви також повинні витратити бомбу, щоб отримати хороший телефон із хорошими характеристиками.

Це основна причина, щоб швидко вжити заходів у разі втрати чи крадіжки. По-перше, заблокуйте свій телефон і почніть відстежувати його, що може допомогти вам захистити ваші дані, запобігти несанкціонованому використанню та збільшити шанси на відновлення.

Перш ніж повідомити про свій мобільний телефон, важливо негайно вжити запобіжних заходів, щоб захистити дані телефону від потрапляння в чужі руки. Ось кілька речей, які ви можете зробити:

#1. Заблокуйте свій мобільний телефон

Зверніться до свого постачальника послуг і повідомте його про втрату/крадіжку вашого мобільного телефону. Наступним кроком вони заблокують вашу SIM-карту, щоб запобігти будь-якому зловживанню вашим номером для будь-яких шахрайських дій.

#2. Зареєструйте скаргу на поліцію

Бажано зареєструвати скаргу у місцевому поліцейському відділку щодо втрати телефону. Надайте їм усі необхідні дані, включно з номером IMEI вашого пристрою. Це допоможе правоохоронним органам відстежити та відновити ваш пристрій.

Читайте також: Як перевірити стан телефону за допомогою номера IMEI

Обов’язково візьміть і збережіть копію скарги для подальшого використання. Вам також знадобиться цей номер під час реєстрації на порталі CIER.

Що таке портал CIER?

Центральний реєстр ідентифікації обладнання (CEIR) Портал це ініціатива уряду Індії, яка дозволяє користувачам мобільних телефонів повідомляти про втрату або крадіжку своїх пристроїв і вимагати блокування пристрою для запобігання несанкціонованому використанню.

Він також інтегрований з порталом Sanchar Saathi, який допомагає відстежувати втрачений пристрій і блокувати його, щоб запобігти будь-якому зловживанню інформацією.

Цей портал було запроваджено для сприяння цифровій грамотності та захисту цифрових транзакцій. Найприємніше те, що кожен, хто має дійсний номер мобільного телефону, може отримати доступ до порталу безкоштовно. Портал допоміг заблокувати 10 04 523 і відстежити 4 39 052 втрачених/викрадених мобільних телефонів.

⚠️Ви також можете перевірити дійсність свого мобільного телефону перед покупкою нового телефону за допомогою функції Know Your Mobile (KYM), просто ввівши свій номер IMEI та набравши *#06#. Не рекомендується купувати мобільний телефон, якщо в ньому відображається статус «Вже використовується», «Дублікат» або «В чорному списку»!

Повідомлення про втрату або крадіжку мобільного телефону

Тепер, коли ми добре ознайомилися з платформою, давайте перейдемо до покрокового посібника з відстеження або блокування вашого втраченого/викраденого мобільного телефону за допомогою порталу CIER:

Крок 1: увійдіть до офіційної особи Портал CIER веб-сайт. Ви повинні побачити вкладку червоного кольору під назвою «Заблокувати викрадений/загублений мобільний телефон».

Крок 2. Ви будете перенаправлені на сторінку, де вам потрібно буде ввести номер свого мобільного телефону та номер IMEI (міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) вашого втраченого або вкраденого мобільного телефону.

Крок 3: Введіть дату втрати/викрадення, своє ім’я та альтернативний контактний номер.

Крок 4: Зберігайте при собі номер скарги на поліцію та завантажте підтвердження, отримане від них.

Крок 5. Завантажте свою постійну адресу та підтвердження особи.

Крок 6: Нарешті натисніть «Отримати OTP», щоб отримати одноразовий пароль на ваш альтернативний контактний номер. Введіть OTP у призначене поле та натисніть кнопку «Надіслати».

Ви можете відстежувати статус свого втраченого/викраденого мобільного телефону за допомогою опції Запит статусу, доступної на веб-сайті.

Розблокування відновленого телефону

Повернувши втрачений/викрадений мобільний телефон, ви зможете легко розблокувати його, виконавши наведені нижче дії.

  • Зверніться до свого оператора мобільного зв’язку та попросіть його розблокувати вашу SIM-карту. Вони перевірять дані вашого телефону та розпочнуть процес.
  • Потім поверніться на портал CIER і введіть свій ідентифікатор запиту та номер мобільного телефону, щоб розблокувати телефон.

Тоді ви можете почати користуватися своїм телефоном, як і раніше!

Заключні думки

Втрата мобільного телефону може бути сумною, але ви можете використовувати портал CIER, щоб захистити свої дані та заблокувати свій пристрій від несанкціонованого використання.

Це справді цінний ресурс, наданий урядом, для реєстрації скарги, відстеження та блокування вашого телефону, щоб підвищити шанси на відновлення та мінімізувати потенційну шкоду.

Крім того, завжди десь зберігайте номер IMEI свого телефону, оскільки це дуже важлива інформація. Також радимо захищати ваші конфіденційні програми за допомогою App Lock. Зберігайте спокій і намагайтеся не потрапити в таку ситуацію.

Далі перевірте, як сканувати та видаляти зловмисне програмне забезпечення з телефонів Android та iOS.