Як встановити ZFS на Linux

| | 0 Comments| 8:27 PM
Categories:

ZFS — це файлова система, яку люблять любителі системного адміністрування. З його допомогою ви можете робити неймовірні речі, як-от об’єднувати всі ваші жорсткі диски, дзеркально їх відображати, робити знімки системи та багато іншого. Насправді файлова система ZFS швидко стає файловою системою вибору в центрах обробки даних. На жаль, Linux залишається позаду, оскільки існують певні юридичні конфлікти. Ці юридичні проблеми призводять до того, що дистрибутиви Linux не можуть законно поширювати вихідний код всередині ядра Linux або в окремих операційних системах. На щастя, шанувальники цієї файлової системи все ще можуть змусити її працювати завдяки ZFS на Linux. Ось як отримати його для свого дистрибутива Linux.

Встановлення ZFS на Linux

Файлова система ZFS не працюватиме в Linux, як інші файлові системи. Це тому, що в ньому немає коду, який добре поєднується з GPL. Незважаючи на це, багатьом користувачам дуже подобається файлова система, і вони знайшли час, щоб змусити її працювати з операційною системою Linux. Щоб використовувати його, вам потрібно буде встановити модулі в ядрі тощо.

Ubuntu

sudo apt install zfsutils

Тим, хто використовує Ubuntu 16.04, потрібно встановити інший пакет:

sudo apt install zfs

Debian

Щоб інсталювати файлову систему ZFS та інструменти на Debian, спочатку потрібно встановити заголовки ядра:

sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)

З доданими в систему заголовками Linux Debian тепер може самостійно компілювати модулі ядра. Це важливо, оскільки ZFS не працюватиме в Debian без модуля ядра, а враховуючи, що ліцензія на програмне забезпечення ZFS не відповідає ліцензії на програмне забезпечення GPL, Debian не може розповсюджувати попередньо скомпільоване програмне забезпечення.

  6 найкращих додатків для чату Pidgin для користувачів Linux

Щоб почати компіляцію модуля ядра, встановіть таке програмне забезпечення:

sudo apt-get install zfs-dkms zfsutils-linux

Створення модуля ядра DKMS може зайняти трохи часу. Після його завершення файлова система ZFS готова до використання.

Завантаження з ZFS на Debian

Хочете завантажитися з ZFS на Debian? Якщо так, вам потрібно буде встановити додаткове програмне забезпечення:

sudo apt-get install zfs-initramfs

Arch Linux

Хочете використовувати ZFS на Arch Linux? Ось як. Спочатку перейдіть на цю сторінку і знайдіть «Завантажити знімок“і натисніть на нього. Завантаживши знімок, відкрийте файловий менеджер і скористайтеся командою CD, щоб перейти до каталогу завантажень, куди було завантажено пакет ZFS.

cd ~/Downloads

Витягніть знімок за допомогою команди tar.

tar xvzf zfs-linux.tar.gz

З розпакованим zfs-linux увійдіть у папку за допомогою компакт-диска.

cd zfs-linux

Опинившись у папці zfs-linux, створіть новий пакет Arch Linux за допомогою команди makepkg.

makepkg

Зверніть увагу, що ZFS для Linux вимагає багато компіляції. Залежно від швидкості вашого ПК ваш термінал може деякий час компілювати цей пакет. Після завершення встановіть його за допомогою менеджера пакетів pacman.

sudo pacman -U *.tar.xz

Завантаження з ZFS на Arch Linux

Завантажте файл zfs-dkms Знімок AUR, витягніть знімок за допомогою tar, скомпілюйте його за допомогою makepkg і встановіть його за допомогою pacman. Дотримуйтесь наведених вище інструкцій для пакета zfs-linux, якщо ви заблукали.

  Як налаштувати сервер RocketChat на Linux

Fedora

ZFS на Linux не потребує компіляції, але Redhat також не поширює його безпосередньо. Щоб виправити це, вам потрібно буде завантажити RPM та встановити його.

Користувачі Fedora 27: цей двійковий файл Fedora 26 повинен працювати нормально, але використовуйте його на свій страх і ризик!

sudo dnf install https://download.zfsonlinux.org/fedora/zfs-release.fc26.noarch.rpm -y

На додаток до встановлення цього RPM, ви також повинні встановити:

sudo dnf install kernel-devel -y

OpenSUSE

Змусити ZFS працювати на OpenSUSE трохи легше, ніж більшість дистрибутивів на основі RPM. Це пов’язано з тим, що він має велике сховище програмного забезпечення, яке користувачі можуть надсилати, і створювати прості сторінки для встановлення одним кліком. ZFS нічим не відрізняється. Щоб файлова система працювала у вашій системі OpenSUSE, перейдіть на цю сторінку туті клацніть версію OpenSUSE, яку ви використовуєте.

  Як легко завантажувати та встановлювати програми на Linux за допомогою пулу AppImage

Звідси натисніть кнопку встановлення одним клацанням, щоб відкрити програму встановлення OpenSUSE. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, і незабаром програмне забезпечення буде встановлено!

Висновок

ZFS на Linux — це проект, який має на меті перенести файлову систему Oracle на улюблену всіма платформу GNU. Через юридичні проблеми дуже небезпечно поширювати програмне забезпечення ZFS у будь-яких дистрибутивах Linux, тому ніхто цього не робить (окрім Ubuntu, але вони сміливі).

Оскільки програмне забезпечення не відповідає умовам ліцензування спільноти Linux, будь-хто, хто хоче встановити та використовувати цю файлову систему, повинен буде зробити це лише з вихідним кодом, оскільки сам проект підтримує лише кілька операційних систем Linux, і вони неможливо створити бінарні пакети для всіх.

Якщо ви хочете змусити ZFS на Linux працювати в zpool на вашому сервері або, можливо, завантажуватися з вашої елегантної хакерської машини, щоб похвалитися, вам потрібно буде завантажити вихідний код і почати з нуля. Код для всього, а також інструкції, як його побудувати, тут.