Як встановити Python в Ubuntu Linux (4 методи)

Categories:

Як правило, Python попередньо встановлено в Ubuntu, але якщо він з якоїсь причини недоступний у вашому дистрибутиві Linux, ви можете встановити Python в Ubuntu за кілька кроків. Якщо ви розробник, Python необхідний для створення різноманітного програмного забезпечення та веб-сайтів. Окрім цього, багато програмного забезпечення Ubuntu покладається на Python, тому ви повинні мати його для безперебійної роботи ОС. На цій ноті давайте продовжимо та дізнаємося, як інсталювати Python в Ubuntu.

Встановити Python в Ubuntu (2022)

У цьому посібнику ми включили три способи отримати Python на Ubuntu. Але перед цим давайте перевіримо, чи Python уже встановлено у вашій системі, і оновимо його відповідно.

Примітка: ми протестували команди та методи, перелічені нижче, на останній версії, тобто Ubuntu 22.04 LTS і Ubuntu 20.04.

Перевірте, чи Python уже встановлено на Ubuntu

Перш ніж інсталювати Python в Ubuntu, слід перевірити, чи він уже інстальований у вашій системі. Це дає змогу оновити наявну інсталяцію Python, не встановлюючи її знову з нуля. Це також стане в нагоді, якщо ви коли-небудь захочете повернутися до іншої версії Python. З огляду на це, ось кроки, які слід виконати.

  Як використовувати плагіни Pidgin в чаті Empathy на Linux

1. Спочатку відкрийте термінал за допомогою комбінації клавіш «Alt + Ctrl + T» і виконайте наведену нижче команду. Якщо команда виводить номер версії, це означає, що Python уже встановлено в Ubuntu. Щоб вийти з середовища Python, натисніть «Ctrl + D». Якщо ви отримуєте повідомлення про помилку на зразок «Команду не знайдено», у вас не встановлено Python. Тож переходьте до наступного способу встановлення.

python3

2. Ви також можете запустити наведену нижче команду, щоб перевірити версію Python у вашій установці Ubuntu.

python3 --version

3. Якщо встановлено старішу версію Python, виконайте команду нижче, щоб оновити Python до останньої версії у вашому дистрибутиві Linux.

sudo apt --only-upgrade install python3

Встановіть Python в Ubuntu з офіційного репозиторію

Python доступний в офіційному репозиторії Ubuntu, тож вам не потрібно нічого робити, окрім виконання простої команди, щоб безперешкодно встановити його у вашій системі. Ось як це зробити.

1. Відкрийте термінал в Ubuntu та виконайте команду нижче, щоб оновити всі пакунки та сховища.

sudo apt update && sudo apt upgrade -y

2. Далі встановіть Python в Ubuntu, виконавши команду нижче. Це автоматично встановить Python на вашому комп’ютері.

sudo apt install python3

Встановіть Python в Ubuntu з Deadsnakes PPA

Окрім офіційного репозиторію, ви також можете завантажити новіші версії Python Deadsnakes PPA, який популярний для розміщення нових і старих версій Python. Якщо офіційний репозиторій Ubuntu (APT) не зміг встановити Python у вашій системі, це, звичайно, має працювати. Ось кроки, які слід виконати.

  Як збільшити жорсткий диск у VirtualBox на Linux

1. Запустіть термінал за допомогою комбінації клавіш «Alt + Ctrl + T» і виконайте наведену нижче команду. Це потрібно для керування розповсюдженням і джерелами програмного забезпечення від незалежних постачальників.

sudo apt install software-properties-common

2. Далі виконайте команду нижче, щоб додати Deadsnakes PPA до репозиторію Ubuntu. Коли буде запропоновано, натисніть Enter, щоб продовжити.

sudo add-apt-repository ppa:deadsnakes/ppa

3. Тепер оновіть список пакетів і виконайте наступну команду, щоб інсталювати Python.

sudo apt update
sudo apt install python3

4. Ви також можете встановити певну версію (стару чи нову) Python із Deadsnakes PPA. Він також містить нічні збірки Python (експериментальні), тож ви також можете їх інсталювати. Виконайте команди таким чином:

sudo apt install python3.12

або

sudo apt install python3.11

Збірка Python в Ubuntu з вихідного коду

Якщо ви бажаєте пройти зайву милю та створити Python безпосередньо в Ubuntu з вихідного коду, ви можете це зробити. Але майте на увазі, що це трохи довший процес і може знадобитися більше 15 хвилин для компіляції Python, залежно від характеристик вашого апаратного забезпечення. Ось кроки, які вам потрібно виконати.

1. Спочатку відкрийте термінал і виконайте наведену нижче команду, щоб оновити пакети.

sudo apt update

2. Після цього виконайте наступну команду, щоб установити необхідні залежності для створення Python в Ubuntu.

sudo apt install build-essential zlib1g-dev libncurses5-dev libgdbm-dev libnss3-dev libssl-dev libreadline-dev libffi-dev wget

3. Далі створіть папку «python» і перейдіть до цієї папки. Якщо ви отримуєте помилку «Дозвіл заборонено», виконайте команду за допомогою sudo.

sudo mkdir /python && cd /python

4. Після цього за допомогою wget завантажте останню версію Python із офіційний веб-сайт. Ось я завантажую Python 3.12.0a1.

sudo wget https://www.python.org/ftp/python/3.12.0/Python-3.12.0a1.tgz

5. Тепер розпакуйте завантажений файл за допомогою команди tar і перейдіть до розпакованої папки.

sudo tar -xvf Python-3.12.0a1.tgz
cd Python-3.12.0a1

6. Після цього виконайте наведену нижче команду, щоб увімкнути оптимізацію перед створенням Python в Ubuntu. Це зменшить час для компіляції Python.

./configure --enable-optimizations

7. Нарешті, виконайте наведену нижче команду, щоб створити Python в Ubuntu. Це займе від 10 до 15 хвилин, щоб завершити процес.

sudo make install

8. Після цього виконайте команду python3 –version, щоб перевірити номер версії Python. І ви готові.

  Як використовувати Tidal Music з командного рядка в Linux

Встановіть або оновіть Python в Ubuntu 4 простими способами

Таким чином ви можете встановити Python в Ubuntu Linux. Якщо ви не вибрали мінімальне налаштування під час інсталяції, то, швидше за все, у вашій системі встановлено Python. Тоді вам потрібно лише перевірити версію та оновити наявну інсталяцію Python. Однак, якщо у вас не встановлено Python, ви можете скористатися одним із трьох описаних вище методів, щоб негайно встановити його. У всякому разі, це все від нас. Якщо хочеш запускати програми Android у Linux без емулятора, дотримуйтеся докладних інструкцій у нашому посібнику. Нарешті, якщо у вас виникли запитання, повідомте нас у розділі коментарів нижче.