Як встановити Opera на Linux

Хоча багато хто про це забули, веб-браузер Opera все ще дуже актуальний. Це все ще надійний браузер, який зазнав деяких змін. Для початку базова технологія побудована за допомогою технології браузера Chromium (а не старого механізму візуалізації Opera). На додаток до того, що він побудований на інструментах Google, під капотом є невеликі налаштування та зміни, які роблять його абсолютно новим типом браузера. Якщо ви відмовилися від Opera, але хочете відновити її, ви будете раді дізнатися, що вона все ще має гідну підтримку Linux (у вигляді інсталяторів Debs і RPM). Дотримуйтесь інструкцій нижче, щоб встановити Opera на Linux.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Debian/Ubuntu

Немає офіційного сховища програмного забезпечення PPA або Debian для браузера Opera. Це означає, що встановлення браузера на Debian або Ubuntu означає завантаження файлу пакету Deb та встановлення його вручну. Щоб отримати останній пакет, перейдіть на офіційний веб-сайт. Майте на увазі, що ви не можете вибрати конкретну версію пакету Linux. Якщо ви хочете завантажити певну версію, перейдіть тут.

  Як грати в Castle Crashers на Linux

Після завершення завантаження пакета Deb відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки ~/Downloads. Потім скористайтеся інструментом dpkg, щоб встановити файл Deb.

Примітка. Користувачам Debian може знадобитися змінити apt на apt-get.

cd ~/Downloads

sudo dpkg -i opera-stable_*_amd64.deb

Простого встановлення Opera Deb через термінал може бути недостатньо, оскільки інколи інструмент dpkg забуває встановити бібліотеки та інструменти, які потрібно запустити браузеру. Не хвилюйся! Це легко виправити. Запустіть apt install -f, щоб усунути проблему.

sudo apt install -f

Коли apt install -f закінчиться, Opera має бути готова до роботи!

Інструкції для Arch Linux

Наразі в Arch Linux єдиний спосіб використовувати Opera – це встановити бета-версію. Чомусь немає збірок поточної стабільної збірки. Хоча, якщо ви користуєтеся Arch Linux, велика ймовірність, що бета-версія браузера не є великою проблемою. Щоб його встановити, переконайтеся, що у вас є пакет git. Потім візьміть останній знімок з AUR за допомогою команди git clone.

git clone https://aur.archlinux.org/opera-beta.git

За допомогою команди CD введіть щойно клоновану папку.

cd opera-beta

Нарешті, скористайтеся makepkg, щоб створити інсталяційний пакет Arch. Обов’язково додайте -si в кінець команди makepkg. Це скаже інструменту пакету Pacman встановити всі необхідні залежності та встановити Opera в систему.

makepkg -si

Майте на увазі, що, оскільки ви встановили браузер Opera безпосередньо зі сховища користувачів Arch, вам потрібно буде або повторно створювати цей пакет щоразу, коли буде оновлення, або встановлювати помічник AUR, наприклад Яурт щоб полегшити оновлення.

  Як встановити BSD Lumina на Linux

Fedora

Установити Opera на операційну систему Fedora Linux так само просто, як завантажити файл RPM. Щоб отримати останній файл RPM, перейдіть до офіційний сайт браузера Opera. Натисніть на кнопку «Завантажити зараз». Якщо з якоїсь причини сайт завантаження надає вам пакет Debian замість Redhat, клацніть посилання поруч із «Віддавати перевагу пакету RPM?». Крім того, якщо ви намагаєтеся знайти старішу версію, перейдіть тут.

Коли у вас є останній файл RPM браузера Opera, відкрийте термінал і скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки ~/Downloads.

cd ~/Downloads

Потрапивши в папку ~/Downloads, скористайтеся інструментом керування пакетами DNF, щоб встановити RPM.

sudo dnf install opera-stable_*_amd64.rpm

Крім того, двічі клацніть RPM за допомогою файлового менеджера, щоб встановити Opera через програмне забезпечення Gnome.

  Як зробити знімки екрана з терміналу Linux за допомогою Scrot

OpenSUSE

Потрібна Opera на вашому ПК з відкритим SUSE Linux? Не хвилюйтеся, доступний RPM. Завантажте його тут з сайтуа потім відкрийте вікно терміналу.

За допомогою компакт-диска перемістіть термінал у папку ~/Downloads. Потім за допомогою Zypper встановіть пакет.

cd ~/Downloads

sudo zypper install opera-stable_*_amd64.rpm

Не хочете використовувати термінал? Відкрийте файловий менеджер, натисніть «Завантаження», а потім двічі клацніть Opera RPM. Він відкриється в інструменті встановлення SUSE RPM.

Інші дистрибутиви Linux

На жаль, браузер Opera доступний лише для дистрибутивів Linux, які підтримують Debian, пакети RPM або мають систему, яка може здійснювати зворотний інжиніринг і автоматично портувати програми в їх дистрибутив (наприклад, Arch). Якщо ви хочете, щоб цей браузер працював у дистрибутиві Linux, який не підтримує пряму підтримку з боку Opera, спробуйте скористатися інструментом Deb2TarGz. З його допомогою ви зможете конвертувати пакет Debian Opera у загальний tar-архів gzip.

Звідти ви можете розпакувати архів, перемістити файли у відповідні місця, повозитися з ним і побачити, що потрібно для того, щоб браузер запрацював.