Як встановити Google Drive на Linux і 5 інструментів для цього

Categories:

Той факт, що Linux має широкі можливості налаштування, дозволяючи розробникам возитися з операційною системою та налаштовувати все на свій смак, також є причиною, чому розробники віддають перевагу операційній системі.

Згідно з опитуванням State of Developer Ecosystem 2021, проведеним JetBrains у 2021 році, було виявлено, що 47% розробників у всьому світі використовують Linux для розробки. Це робить Linux другою за популярністю платформою для розробників після Windows.

Погоджуючись із висновками цього опитування, Statista виявила, що з 2018 по 2021 рік ОС Linux незмінно була фаворитом серед розробників. Станом на 2021 рік це друга за популярністю операційна система серед розробників у всьому світі.

У нещодавньому дослідженні, 2022 Developer Survey, проведеному StackOverflow, було виявлено, що Linux знову є однією з найбільш використовуваних операційних систем, опинившись на другому місці: 39,89% розробників сказали, що вони використовують операційну систему для професійного використання та 40,23% розробників. % кажуть, що також використовують операційну систему для особистого використання.

Роботодавці, які наймають талантів із відкритим кодом, не лише фаворит серед розробників, але й віддають перевагу розробникам, які знають Linux. У 9-му щорічному звіті про вакансії з відкритим вихідним кодом було виявлено, що навички роботи з ОС Linux займають друге місце за затребуваністю після навичок роботи в хмарі. У всіх інших 8 річних звітах Linux лідирує як найбільш затребувана навичка серед талантів з відкритим кодом.

Є кілька причин, які пояснюють, чому операційна система Linux дуже популярна серед розробників. По-перше, Linux є дуже надійною, безпечною та стабільною операційною системою, яка рідко виходить з ладу або заражається шкідливим програмним забезпеченням. Для розробників це є ключовим фактором у виборі середовища розробки.

Крім того, Linux є безкоштовним і відкритим вихідним кодом, тому розробники не несуть жодних витрат при використанні операційної системи. Його природа з відкритим вихідним кодом означає, що кожен може переглянути код і вдосконалення Linux, а будь-які проблеми в операційній системі вирішуються швидше, ніж в інших операційних системах.

Якщо розробники не хочуть самостійно налаштовувати операційну систему, Linux має багато різних дистрибутивів, які розробники можуть вибрати відповідно до своїх потреб.

Крім того, Linux забезпечує Інтернет. За даними ZDNet, 500 найкращих суперкомп’ютерів світу працюють під управлінням Linux, 96,3% з 1 мільйона найкращих веб-серверів працюють під управлінням Linux, а понад 85% смартфонів працюють під управлінням Linux. Тому розробникам вигідно мати навички роботи з Linux.

Диск Google

Google Drive – це служба хмарного зберігання, розроблена Google і запущена в 2012 році. Google Drive дозволяє користувачам зберігати свої файли на серверах Google. Створюючи обліковий запис Google, користувачі автоматично отримують доступ до Google Drive з 15 ГБ місця для безкоштовного зберігання своїх файлів у хмарі. Однак доступні варіанти оплати, якщо користувачі хочуть збільшити обсяг пам’яті на Диску Google.

Окрім зберігання файлів у хмарі, Google Drive дозволяє користувачам легко ділитися файлами в Інтернеті та отримувати доступ до них з будь-якої точки світу за допомогою кількох пристроїв, підключених до Інтернету. Це дозволяє користувачам синхронізувати дані на пристроях із підтримкою Google. Це робить резервну копію даних у хмарі дуже зручною

  Як налаштувати термінал Linux

Окрім служб зберігання даних, Google Drive містить пакет редакторів документів Google. Це включає Google Документи, Google Таблиці, Google Презентації, Google Малюнки, Google Форми, Google Sites і Google Keep. Ці програми дозволяють користувачам спільно працювати над документами, електронними таблицями, презентаціями, малюнками, формами, сайтами та примітками відповідно. Це також дозволяє користувачам легко ділитися цими файлами з іншими.

Диск Google забезпечує потужність цих програм і надає їм можливості роботи в автономному режимі, навіть якщо доступ до них здебільшого здійснюється як до веб-програм. Google Drive легко інтегрується з іншими програмами Google, такими як Google Photos, які зберігають фотографії користувачів на Google Drive. Це також дозволяє користувачам легко шукати свої файли за допомогою обробки природної мови.

Оптичне розпізнавання символів (OCR) є дуже корисною функцією Диска Google, про яку не знають багато користувачів. Це дозволяє користувачам сканувати фотографії та перетворювати їх на текст без необхідності транскрибувати текст на самих зображеннях.

Переваги використання Google Drive

Google Drive як служба хмарного зберігання даних має кілька переваг для своїх користувачів. Це включає:

Безпека

Це ключовий фактор при виборі платформи зберігання даних. У зв’язку з цим усі файли, завантажені на Диск Google або створені програмами, інтегрованими в Диск Google, як-от Документи Google, шифруються під час передавання та зберігання за допомогою 256-бітного шифрування AES.

Крім того, Google перевіряє файли, надані користувачу Google Диска, на наявність зловмисного програмного забезпечення та фішингу та використовує reCAPTCHA, щоб захистити користувачів від образливих і шахрайських дій на Google Диску.

Сумісність з багатьма програмами та файлами

Диск Google легко інтегрується з багатьма програмами, що дозволяє користувачам користуватися ним без проблем.

Деякі програми, які можна інтегрувати з Google Drive, включають Microsoft Office, Slack, Notion, SalesForce, Trello, Grammarly, TSheets і Hubspot. Крім того, Google Drive дозволяє користувачам відкривати понад 50 типів файлів без встановлення спеціальних програм.

Просте зберігання та обмін файлами

Для користувачів Диск Google дуже зручний і простий у використанні, що дозволяє їм легко зберігати, створювати резервні копії та ділитися своїми файлами. Це важливо для підтримки співпраці між різними користувачами. За допомогою Google Drive кілька користувачів можуть разом працювати над одним файлом.

Інтерфейс Drive також дуже інтуїтивно зрозумілий навіть для початківців, і найкраще в ньому те, що він робить те, що повинен робити без збоїв.

Оптичне розпізнавання символів (OCR)

Це функція, надана Google Drive, яка дозволяє користувачам обійтися без паперу, скануючи фотографії та перетворюючи їх на документи. Користувачам просто потрібно завантажити фотографію документа на Диск Google, і за допомогою функції розпізнавання символів витягне текст із завантаженого вами зображення без необхідності самостійного транскрибування.

Фішки пошуку

Користувачі Google Drive можуть отримати доступ до розширеної функції пошуку під назвою Search Chips. Пошукові чіпи дозволяють користувачам переходити до наступного пошуку та створювати релевантніші результати. Пошукові елементи дозволяють користувачам отримувати кращі результати, використовуючи типи файлів, людей у ​​файлі, розташування, дату змінення файлу, мітки у файлі та завдання в призначеному файлі.

Розпізнавання символів також використовується для сканування документів, щоб знайти текст, який шукають, навіть у зображеннях і файлах, збережених іншими співавторами чи користувачами. Це робить пошук на Диску Google безболісним.

  Як відфільтрувати синє світло на Linux за допомогою Redshift

Усі перераховані вище переваги роблять Google Drive дуже корисним інструментом, яким варто скористатися кожному.

Навіщо використовувати Диск Google у Linux

Як операційна система, яка піклується про безпеку, має сенс також використовувати службу хмарного зберігання даних, яка піклується про вашу безпеку. Диск Google гарантує користувачам безпеку їхніх файлів.

Крім того, оскільки багато розробників співпрацюють з іншими, Диски Google поставляються з набором програм, таких як Документи Google, Презентації Google і Таблиці Google, які дозволяють створювати документи, презентації та електронні таблиці та ділитися ними.

Це також відкриває розробнику можливість співпрацювати з іншими користувачами за допомогою Microsoft Suite, оскільки Google Drive сумісний із ним і може створювати документи, які працюють у Microsoft Suite.

Диск Google також дозволяє розробникам створювати резервні копії та синхронізувати свої дані на різних пристроях, зокрема на пристроях із різними операційними системами. Це значно покращує безпеку та доступність їхніх даних на різних платформах.

Оскільки Google не має настільного клієнта для Google Диска в Linux, є дуже хороші альтернативи, які дозволяють користувачам Linux використовувати Google Диск. Це включає:

Insync

Insync — це настільний клієнт Linux, який дозволяє вам керувати своїм диском Google прямо з робочого столу Linux. Insync оснащений функціями, які роблять використання Google Диска в Linux без стресу.

Insync дозволяє користувачам локально отримувати доступ до всіх своїх файлів на Диску Google у файловому менеджері Linux. Користувачі можуть отримати доступ до кількох облікових записів Google Drive і синхронізувати свої дані на кількох пристроях із Linux.

Він також підтримує офлайн-доступ до файлів, наданих через Google Drive, що робить його чудовим інструментом для команд, які працюють з файлами на Google Drive.

Крім того, Insycn автоматично перетворює файли з Диска Google на альтернативи Linux, наприклад конвертує файл Google Docs у файл, що підтримується LibreOffice. Insync також дозволяє користувачам Linux створювати резервні копії своїх файлів у хмарі.

Insync доступний для всіх основних дистрибутивів Linux і пропонує 15-денний безкоштовний пробний період, після якого користувачі повинні будуть сплатити одноразову комісію за покупку в розмірі 29,99 доларів США, щоб продовжити використання програми. Варто зазначити, що Insynch також підтримує інші хмарні платформи зберігання, такі як OneDrive і Dropbox.

overGrive

overGrive — це настільний клієнт Google Drive для Linux і менш дорога альтернатива Insync. Однак overGrive все ще є платним додатком. Користувачам надається 14-денний пробний період після сплати одноразової комісії за покупку в розмірі 9,99 доларів США.

Як настільний клієнт Google Drive, overGrive дозволяє користувачам Linux автоматично синхронізувати Google Drive зі своїм комп’ютером, а також автоматично синхронізувати або створювати резервні копії локальних файлів на Google Drive. Він також підтримує синхронізацію спільних файлів і папок, синхронізацію кількох облікових записів, виключення файлів для синхронізації за їхнім типом і керування видаленням елементів із Диска Google.

Крім того, він підтримує перетворення документів Google у формат файлу LibreOffice і перетворення документів LibreOffice у формат Google Docs. Все це робиться через графічний інтерфейс користувача. overGrive регулярно оновлюється і є хорошою альтернативою Insync.

Rclone

Rclone — це безкоштовний настільний клієнт для хмарного сховища Linux із відкритим кодом, який підтримує керування файлами на платформах хмарного сховища, таких як Google Drive. Незважаючи на те, що Rclone має експериментальний графічний веб-інтерфейс користувача, Rclone є програмою командного рядка та ідеально підходить для користувачів Linux, які зручно працювати з терміналу.

  Як встановити JetBrains Rider на Linux

Його функції включають односторонню синхронізацію, щоб зробити каталог ідентичним аналогу Google Drive, перенести файли в хмарне сховище та видалити локальну копію згодом, шифрувати та створювати резервні копії файлів у хмарі, а також відновлювати та розшифровувати файли з хмари.

Це також дозволяє користувачам переміщувати дані в хмару та між різними постачальниками хмарних сховищ. Це робиться за допомогою передачі на стороні сервера, що мінімізує використання локальної смуги пропускання. Крім того, Rclone підтримує монтування хмарного сховища як мережевого диска.

Окрім Google Drive, Rclone підтримує OneDrive, Dropbox, Mega та Amazon S3.

GNOME

GNOME поставляється з інтеграцією Google Drive, яка дозволяє користувачам отримувати доступ до Google Drive у Linux. Усе, що потрібно зробити користувачам, це перейти до онлайн-облікових записів GNOME і додати свій обліковий запис Google Drive.

За допомогою файлового менеджера GNOME Nautilus користувачі Linux можуть синхронізувати свій Google Drive з Linux, а також копіювати та видаляти файли зі свого облікового запису Google Drive. Це також дозволяє завантажувати файли на Google Drive шляхом перетягування, а також відкривати файли на Google Drive безпосередньо з файлового менеджера Nautilus.

Найкраще те, що GNOME постійно оновлюється та є безкоштовним для використання.

KIO GDrive

KIO GDrive — це інструмент, який дозволяє додаткам, що використовують бібліотеку KIO, таким як Kate, Dolphin або Gwenview, використовувати Google Drive із системи Linux і отримувати доступ до файлів Google Drive і редагувати їх зі своїх машин.

KIO GDrive створено спільнотою Kool Desktop Environment (KDE), яка створює графічний інтерфейс користувача для систем Unix. Деякі з їхніх програм включають вищезгадані програми, а саме Dolphin, файловий менеджер; Кейт, текстовий редактор; і Gwenview, програма для перегляду зображень.

Бібліотека KIO KDE надає компоненти для роботи з файлами, віддаленого доступу до файлів, копіювання та видалення, серед інших пов’язаних із файлами компонентів інтерфейсу користувача.

Використовуючи свої програми, які використовують бібліотеку KIO, користувачі можуть отримати доступ до свого Диска Google через мережеву папку в Dolphin, яка постачається з розділом Диска Google. KIO GDrive доступний у популярних дистрибутивах Linux, таких як Ubuntu, Arch Linux, Debian і Fedora.

Висновок

Диск Google є дуже корисним інструментом для будь-якого користувача, особливо для розробників. Однак, незважаючи на те, що Google ще не зробив свій настільний клієнт, який дозволить користувачам Linux використовувати безпосередньо у своїх системах, існують дивовижні альтернативи, які дозволяють користувачам використовувати свій Google Drive прямо зі своїх систем Linux.

Тому, якщо ви використовуєте Linux, подумайте про те, щоб отримати один із запропонованих інструментів для використання Диска Google безпосередньо з вашої машини Linux.

Ви також можете ознайомитися з найкращими хмарними сховищами Linux для досвідчених користувачів.