Як встановити Firefox Nightly на Debian і Ubuntu

| | 0 Comments| 8:08 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Ви можете спробувати нові функції в Mozilla Firefox, встановивши Firefox Nightly, версію для розробки з нічними випусками.
  • Mozilla зробила пакети Firefox Nightly .deb доступними для дистрибутивів на основі Debian, таких як Ubuntu, що спрощує встановлення та оновлення.
  • Додавши репозиторій Firefox Nightly і використовуючи систему керування пакетами APT, ви зможете легко встановити й оновити Firefox Nightly.

Якщо ви веб-розробник або досвідчений користувач, можливо, ви чули, що можете випробувати нові функції в Mozilla Firefox, встановивши Firefox Nightly. Ви можете хвилюватися, що у вас виникнуть проблеми з його встановленням або оновленням.

Якщо ви використовуєте дистрибутив на основі Debian, включаючи Ubuntu, є хороші новини: доступні пакунки Firefox Nightly .deb. За допомогою лише кількох команд ви можете легко встановити та оновити Firefox Nightly.

Що таке Firefox Nightly?

Firefox Nightly — це версія для розробки браузера Firefox, яка виходить щовечора, як випливає з назви. Хоча більшість користувачів Firefox використовуватимуть стабільну версію з офіційного веб-сайту або менеджера пакетів, ви можете спробувати нічну версію, якщо ви розробник або досвідчений користувач.

  Що таке AI галюцинація, і чи можна її виправити?

Веб-розробники можуть перевірити свої сайти на відповідність майбутнім змінам у Firefox, щоб переконатися, що майбутні версії нічого не пошкодять. Досвідчені користувачі, можливо, захочуть випробувати нові функції раніше за інших.

Публікація на Нічний блог Mozilla анонсував репозиторій .deb для Firefox Nightly. Це спрощує встановлення нічної збірки, автоматично оновлюючи її, коли виходить нова версія. Він також відокремлює нічну версію від будь-яких інших версій, таких як стабільна версія ESR Firefox, включена за замовчуванням у багато дистрибутивів Linux.

Додавання Firefox Nightly Repository

Встановити Firefox Nightly за допомогою репозиторію APT легко. По-перше, вам доведеться створити репозиторій для зберігання криптографічно підписаного ключа, щоб гарантувати, що файл .deb справді походить від Mozilla.

  Як дізнатися, як довго у вас є ваш iPhone

Ключі зберігаються в каталозі /etc/apt/keyrings. Створіть його як root, якщо він ще не існує:

 sudo mkdir /etc/apt/keyrings

Ви захочете встановити правильні дозволи за допомогою chmod:

 sudo chmod 0755 /etc/apt/keyrings

Це означає, що каталог буде доступним для запису, пошуку та читання для його власника (кореневого користувача), а також для пошуку та читання для всіх інших.

Наступним кроком є ​​завантаження самого ключа:

 wget -q https://packages.mozilla.org/apt/repo-signing-key.gpg -O- \
   | sudo tee /etc/apt/keyrings/packages.mozilla.org.asc > /dev/null

Цей конвеєр може виглядати складним, але він досить простий. Команда wget завантажує ключ із сервера Mozilla, надсилаючи його на стандартний вихід із опцією «-O-». Команда tee виводить його до файлу packages.mozilla.org.asc у каталозі, який ви створили раніше, відкидаючи будь-які виведення на термінал, надсилаючи його до /dev/null.

Далі переконайтеся, що ви встановили правильний ключ за допомогою gpg:

 gpg -n -q --import --import-options import-show \
 /etc/apt/keyrings/packages.mozilla.org.asc

Подивіться уважно на вихідний рядок. Має бути «35BAA0B33E9EB396F59CA838C0BA5CE6DC6315A3».

  Як підключити AirPods до iPhone

Якщо це так, тепер можна безпечно додати репозиторій .deb. Створіть файл /etc/apt/sources.list.d/mozilla.list як root і скористайтеся улюбленим редактором, щоб додати цей рядок:

 deb [signed-by=/etc/apt/keyrings/packages.mozilla.org.asc] https://packages.mozilla.org/apt mozilla main

Встановлення Firefox Nightly

Якщо репозиторій Firefox Nightly додано до вашої системи, ви можете встановити його, як і будь-який інший пакет Debian/Ubuntu.

Оновіть свою систему за допомогою apt, як зазвичай:

 sudo apt update && sudo apt upgrade

Тепер ви готові остаточно встановити Firefox Nightly:

 sudo apt install firefox-nightly

Після цього ви повинні побачити Firefox Nightly у меню програми робочого середовища. Щоб оновити Firefox Nightly відтепер, оновіть пакети, як зазвичай.

Тепер ви можете протестувати найновіший веб-переглядач Firefox

Завдяки можливості інсталювати й оновлювати Firefox Nightly за допомогою системи керування пакетами APT на Debian і Ubuntu ви можете випробувати найсучасніший браузер легше, ніж раніше.