Як встановити Endless OS

Endless OS — це потужна операційна система на базі Debian, яка обіцяє надати користувачам можливість користуватися повнофункціональними комп’ютерами, навіть якщо вони не мають підключення до Інтернету.

У цьому підручнику ми розглянемо, як ви можете створити свій власний комп’ютер із Endless OS. Давайте розпочнемо!

Завантажте Endless OS

Щоб отримати копію Endless OS, вам потрібно буде перейти до них офіційний веб-сайт. Після того, як ви перейшли на сайт, знайдіть кнопку «Завантажити Endless OS безкоштовно» та натисніть її, щоб перейти на сторінку завантаження.

На сторінці завантаження вам потрібно вибрати, з якої ОС ви отримуєте ISO. Намагаєтеся отримати Endless OS з ПК з Windows? Натисніть вкладку «З Windows» на сторінці. Для Linux натисніть вкладку «З Linux або Mac».

Примітка: якщо ви використовуєте Windows/Mac для налаштування Endless OS, дотримуйтесь інструкцій на сторінці, щоб створити образ ISO, а потім перейдіть до розділу «Встановлення Endless OS» цієї публікації.

Припускаючи, що ви використовуєте Linux, знайдіть кнопку «Завантажити з Linux/Mac» та натисніть її. Натиснувши це, відкриється спадне меню з різними випусками Endless OS. Виберіть свій випуск і почніть завантаження, вибравши «Отримати ISO».

  4 таємничі ігри про вбивство

Примітка: для завантаження Endless OS потрібен торрент-клієнт. Більшість дистрибутивів Linux поставляються з одним за замовчуванням. Однак, якщо у вас його не встановлено, натисніть тут.

Коли завантаження буде завершено, дістаньте чистий DVD-диск або USB-флеш-накопичувач, помістіть його в комп’ютер, на якому плануєте встановити ОС, і перейдіть до наступного розділу посібника!

Створення завантажувального USB-накопичувача Endless OS

Більшість сучасних комп’ютерів не мають DVD-приводу і вимагають встановлення з USB. Виконайте наведені нижче дії, щоб налаштувати USB-накопичувач Endless OS.

Крок 1: Найпростіший спосіб записати образ ISO на USB-накопичувач в Linux (а також Mac і Windows, якщо на те пішло) – це використовувати програму Etcher. Перейдіть до Etcher.io і завантажте останню версію.

Крок 2: Відкрийте файловий менеджер на своєму ПК з Linux і натисніть папку «Завантаження». Опинившись у папці завантаження, знайдіть архів Etcher ZIP, клацніть по ньому правою кнопкою миші та виберіть опцію «витягнути».

Крок 3. Знайдіть папку, до якої розпакував Etcher, двічі клацніть на ній, а потім двічі клацніть файл AppImage у папці, щоб запустити програму.

Крок 4. Натисніть «Вибрати зображення», щоб додати ISO-файл Endless OS до Etcher. Потім виберіть свій USB за допомогою кнопки «Вибрати диск».

  При наведенні курсора Reader забезпечує миттєвий попередній перегляд посилань у плаваючому вікні [Chrome]

Крок 5: Натисніть «Flash», щоб почати процес запису. Коли процес буде завершено, вставте флешку в комп’ютер, на який ви плануєте встановити Endless OS, і налаштуйте його на завантаження з USB.

Встановіть Endless OS

Коли ви завантажите Endless OS, ви побачите екран вибору мови. Перейдіть у меню та виберіть мову, якою ви розмовляєте, а потім натисніть «Далі», щоб перейти до наступної сторінки.

Після мовної сторінки ви побачите сторінку із запитом, чи бажаєте ви перевірити ОС чи встановити її. Виберіть опцію «Переформатувати цей комп’ютер за допомогою Endless OS».

Інструмент Endless інсталяції запитає вас: «Це версія Endless OS, яку ви хочете використовувати?» Натисніть кнопку «Далі», щоб підтвердити, що це так.

Після вибору версії Endless OS у меню вам буде запропоновано налаштувати жорсткий диск для встановлення ОС. Використовуючи спадний список, виберіть жорсткий диск, на якому ви хочете налаштувати Endless. Після завершення натисніть «Далі», щоб перейти на наступну сторінку.

Вибравши диск, інсталятор Endless OS почне форматувати та налаштовувати розділи на вашому жорсткому диску. Сядьте і наберіться терпіння.

Коли Endless завершить процес форматування, ви побачите повідомлення, яке вказує вам вимкнути комп’ютер. Дотримуйтесь інструкцій і зробіть це.

  Як зробити три складки в PowerPoint

Налаштування Endless OS

Перше, що ви побачите, увімкнувши Endless, — це екран привітання. Цей екран привітання допоможе вам налаштувати та завершити процес налаштування Endless OS.

На екрані привітання ви знову побачите меню вибору мови. Виберіть той, який ви говорите, а потім натисніть «Далі».

Після сторінки мови ви побачите меню вибору клавіатури. Дозвольте йому автоматично вибрати ваш макет, а потім натисніть «Далі», щоб перейти до програми після встановлення.

Після розкладок клавіатури вам буде запропоновано погодитися з умовами використання Endless OS. Натисніть «Прийняти та продовжити», щоб погодитися та перейти до наступного кроку.

Пройшовши сторінку «Умови використання», ви побачите сторінку «Облікові записи в Інтернеті», яка дає змогу підключити свій обліковий запис Google, Facebook, Microsoft тощо до ОС. Заповніть їх, а потім перейдіть до наступної сторінки.

Примітка: облікові записи в Інтернеті є необов’язковими. Якщо ви не хочете нічого додавати, натисніть «пропустити».

Після сторінки «Онлайн-облікові записи» ви потрапите в область налаштування користувача. Введіть своє ім’я та виберіть повзунок «Захищено паролем», якщо ви хочете додати пароль. Потім натисніть «Далі».

Після налаштування користувача після встановлення завершено! Натисніть кнопку «Почати використовувати Endless», щоб використовувати свій новий ПК Endless OS!