Як встановити Elementary OS 6

Випущено Elementary OS 6 Odin. Ця нова версія Elementary Os 6 заснована на Ubuntu 20.04 LTS. Якщо ви користуєтеся Elementary OS 5 протягом тривалого часу, ви будете раді знати, що настав час оновлення.

На жаль, немає офіційного шляху оновлення з Elementary OS 5 до версії 6. У результаті вам доведеться стерти інсталяцію ОС 5 і замінити її на нову ОС 6.

Примітка. Для елементарної ОС потрібен принаймні двоядерний 64-розрядний процесор, 4 ГБ оперативної пам’яті та 15 ГБ місця на жорсткому диску. Щоб дізнатися більше про системні вимоги, перегляньте офіційний сайт.

Завантаження Elementary OS 6

Elementary OS 6 потрібно завантажити, перш ніж можна буде встановити на будь-якій системі. Щоб завантажити Elementary OS 6, перейдіть до офіційного сайту Веб-сайт елементарної ОС. Перебуваючи на веб-сайті, знайдіть розділ «Платіть, скільки можете».

Якщо ви хочете зробити внесок у проект Elementary OS, не соромтеся називати свою ціну. Однак оплата не потрібна. Введіть «0$» у полі ціни. Коли ви це зробите, з’явиться кнопка завантаження.

Коли з’явиться кнопка завантаження, натисніть на неї. Після вибору кнопки завантаження з’явиться вікно «Вибрати завантаження». Натисніть синю кнопку «Завантажити», щоб завантажити ISO-файл Elementary OS 6 за допомогою браузера. Крім того, натисніть посилання на магніт, щоб завантажити його за допомогою торрент-клієнта.

  Як використовувати функцію XLOOKUP в Microsoft Excel

Створення USB-інсталятора Elementary OS 6

Elementary OS 6 поширюється через файл ISO, який можна завантажити на офіційному веб-сайті Elementary OS. Для встановлення операційної системи на будь-якому комп’ютері цей файл ISO потрібно прошити на флешку USB. На щастя, зробити інсталятор USB легко.

Існує багато способів створити інсталятор USB. У цьому посібнику ми зосередимося на програмі Etcher. Чому? Etcher є кросплатформним і працює на Windows, Mac OS і Linux.

Щоб отримати доступ до Etcher, перейдіть на офіційний веб-сайт Etcher. Опинившись там, завантажте програму на свій комп’ютер, встановіть її та запустіть на робочому столі. Потім дотримуйтесь наведених нижче покрокових інструкцій.

Якщо вам потрібна допомога з встановленням Etcher на вашому комп’ютері Linux, дотримуйтесь інструкцій із встановлення на веб-сайті Etcher. У них є докладні інструкції, і це допоможе вам запустити програму.

Крок 1: Знайдіть кнопку «Flash from file» в Etcher і клацніть на ній мишею. Після натискання кнопки «Завантажити з файлу» з’явиться вікно. Використовуйте вікно, щоб знайти ISO-файл Elementary OS 6.

  Як створити посилання на інші слайди в презентації PowerPoint

Крок 2. Підключіть флеш-накопичувач USB до порту USB. Потім знайдіть кнопку «Вибрати ціль» і натисніть на неї, а потім за допомогою меню знайдіть свій USB-флеш-накопичувач.

Крок 3: Знайдіть «Flash!» кнопку та клацніть на ній мишкою. Коли ви виберете цю кнопку, Etcher почне флешувати ISO-файл Elementary OS 6 на ваш USB-флеш-накопичувач. Цей процес займе деякий час, тому запасіться терпінням.

Після перепрошивки файлу ISO на флеш-накопичувач USB закрийте програму Etcher. Потім перезавантажте комп’ютер. Завантажте в BIOS комп’ютера і налаштуйте його на завантаження з USB.

Як встановити Elementary OS 6

Щоб встановити Elementary OS 6 на свій комп’ютер, завантажте інсталяційний USB на комп’ютер. Потім дотримуйтесь наведених нижче покрокових інструкцій.

Крок 1. Перше, що ви повинні зробити під час встановлення Elementary OS 6 на комп’ютер, це вибрати мову. У меню мови в програмі встановлення Elementary OS виберіть потрібну мову.

Натисніть кнопку внизу, щоб перейти до наступної сторінки.

Крок 2. Тепер ви повинні вибрати розкладку клавіатури. За замовчуванням Elementary OS 6 повинна виявляти його автоматично. Однак якщо це не так, перегляньте меню та виберіть бажану розкладку клавіатури.

  Як встановити Fedora Cinnamon

Крок 3: Вибравши розкладку клавіатури та мову, у програмі встановлення з’явиться меню «Спробувати або встановити». Цей інсталятор має кілька варіантів на вибір. Ці параметри: «Спробуйте демонстраційний режим» (випробуйте елементарну ОС перед встановленням), «Стерти диск і встановити» та «Власна інсталяція (розширена)».

Виберіть кнопку «Стерти диск і встановити». Цей параметр дозволить вам стерти дані з жорсткого диска та встановити ОС Elementary. Крім того, якщо ви хочете отримати додаткові параметри під час інсталяції, виберіть замість цього параметр «Власна інсталяція (розширений)».

Крок 4. Після вибору установки натисніть кнопку внизу сторінки, щоб продовжити. Коли ви це зробите, Elementary OS почне встановлювати операційну систему на ваш комп’ютер.

Установка не буде швидкою. На виконання має знадобитися близько 20 хвилин. Коли Elementary OS 6 завершить установку на вашому комп’ютері, перезавантажте комп’ютер. Потім від’єднайте USB-флешку від комп’ютера.

Крок 5: Після завершення перезавантаження Elementary OS 6 готова до використання. Виберіть своє ім’я користувача, введіть свій пароль та увійдіть. Після входу ви зможете використовувати свою щойно встановлену операційну систему.