Як встановити материнську плату в корпус ПК

Материнська плата є основним компонентом у процесі створення ПК. Більшість компонентів вашої системи, зокрема центральний процесор, графічний процесор, оперативна пам’ять і пам’ять, встановлено на материнській платі. Це справді основа вашого комп’ютера та одна з перших частин, які ми встановлюємо під час створення ПК з нуля. Тому вам потрібно переконатися, що материнська плата була правильно встановлена ​​в корпус ПК, перш ніж приступити до встановлення графічного процесора або підключення джерела живлення. Встановлення материнської плати в корпус комп’ютера не таке складне завдання, як дехто може думати, але вам потрібно пам’ятати про кілька речей. З огляду на це, якщо ви будуєте новий ПК або оновлюєте наявний, давайте розглянемо, як встановити материнську плату на вашому ПК.

Покроковий посібник із встановлення материнської плати (2023)

Ми також допоможемо вам ідеально підключити передню панель вводу/виводу вашого корпусу, що в іншому випадку може заплутати багатьох розробників ПК. Це покрокова інструкція щодо встановлення материнської плати в корпус ПК.

Що потрібно пам’ятати перед встановленням материнської плати

Зберіть необхідні інструменти

Хоча це може здатися очевидною передумовою для створення ПК, не забудьте зібрати та впорядкувати свої інструменти на робочому місці. У цьому випадку вам в першу чергу знадобиться хрестова викрутка. Крім того, переконайтеся, що ваше робоче місце чисте та зачищене, перш ніж почати роботу з компонентами ПК. Під час встановлення використовуйте антистатичний браслет, щоб уникнути електростатичного пошкодження.

Перевірте сумісність материнської плати з корпусом ПК

Вибір правильного корпусу ПК є наступним важливим кроком у процесі. Залежно від розміру корпусу вашого ПК, він може вмістити повнорозмірну плату ATX, microATX або mini-ITX. Як ми описали в нашому докладному посібнику щодо різних типів материнських плат, ви можете дізнатися, які материнські плати підходять до корпусів ПК.

Таким чином, корпус ПК і материнська плата, які ви використовуєте, повинні бути сумісні. Наприклад, корпус типу full-tower підходить для всіх трьох типів материнських плат, але корпус меншого форм-фактора підходить лише для материнської плати mini-ATX.

Встановіть основні компоненти на материнську плату

Перш ніж монтувати материнську плату всередині ПК, обов’язково встановіть основні компоненти та завершіть базову збірку поза корпусом. Ми пропонуємо вам встановити ЦП на материнську плату разом із модулями оперативної пам’яті та картами пам’яті, перш ніж продовжувати роботу з цим посібником. Також ви можете встановити повітряний кулер або AIO перед тим, як помістити материнську плату в корпус.

Перевірте наявність необхідних роз’ємів живлення

Ваша материнська плата має один 6-контактний/8-контактний роз’єм живлення процесора або два 8-контактні роз’єми живлення. Материнські плати високого класу, такі як ASUS ROG Z790-E, як правило, мають два роз’єми живлення, щоб підтримувати вищі обмеження потужності для розблокованих ЦП. Отже, підготуйте кабелі живлення належним чином для успішного встановлення материнської плати.

Тримайте посібник із материнської плати під рукою

Переконайтеся, що у вас під рукою є інструкція до материнської плати, перш ніж почати роботу над збіркою. Якщо вам не вистачає посібника з материнської плати, ви можете завантажити його з веб-сайту виробника. навіщо це тобі? Оскільки не всі материнські плати побудовані однаково, нам може знадобитися звернутися до посібника, щоб перевірити роз’єми для USB-роз’ємів, RGB-індикаторів, переднього входу/виводу тощо.

Пояснення протистоянь материнської плати

Отже, ви розпакували корпус ПК і знайшли невеликі металеві деталі, схожі на гвинти, встановлені там, де потрібно розмістити материнську плату. Тепер вам цікаво, що це таке і для чого вони використовуються. Ну, ці маленькі металеві деталі називаються опорами, і вам потрібно встановити їх у корпус вашого ПК, щоб підготувати корпус до встановлення материнської плати.

Кожен гвинт материнської плати вимагає опори для встановлення, і його розташування визначається на основі розміру материнської плати. Що стосується того, навіщо вам потрібні опори між материнською платою та внутрішнім корпусом, відповідь проста. Завдяки опорам оголена друкована плата материнської плати не торкається електропровідної внутрішньої частини корпусу.

Ваша материнська плата вкручується в опори, які ви розмістили в корпусі, що гарантує не тільки надійне встановлення, але й допомагає уникнути ризику короткого замикання плати. Тому ніколи не закручуйте материнську плату безпосередньо, оскільки правильне розташування опор є важливим кроком для встановлення плати.

Як встановити материнську плату в корпус

1. Як було сказано вище, перед встановленням материнської плати ми спочатку переконаємося, що опори розташовані в правильному місці. Підставки зазвичай попередньо встановлені в корпусі для певного розміру материнської плати, але вам може знадобитися змінити їх розташування для вашої материнської плати. Отже, придбайте інструменти та материнську плату, щоб навчитися правильно розташовувати стійки.

2. Тепер розмістіть материнську плату всередині корпусу над опорами, встановленими в корпусі. Отвори для гвинтів на материнській платі збігаються в певні положення. Можливо, вам доведеться перемістити материнську плату всередині корпусу та вирівняти отвори до точок опору. Далі оцініть, чи підходять поточні позиції протистояння для встановлення вашої материнської плати чи ні.

У наведеній нижче демонстрації ми виділили кілька отворів для гвинтів на материнській платі в місцях їх відстою. Ви бачите, що тут відсутня одна з опор у середньому ряду, тому нам потрібно буде встановити її вручну. Перейдіть до наступного кроку, щоб дізнатися, як це зробити.

3. Якщо стійки знаходяться не в правильному положенні, вам потрібно записати правильні положення для їх встановлення у вашому корпусі. Потім відкладіть материнську плату вбік і видаліть усі несумісні опори (поверніть проти годинникової стрілки та скористайтеся плоскогубцями, якщо вони затягнуті). Потім розташуйте опору біля правильних отворів для гвинтів материнської плати та закрутіть її, обертаючи рукою за годинниковою стрілкою.

Примітка. Якщо в корпусі не встановлено жодної опори, вам потрібно буде занотувати всі необхідні позиції на основі вашої материнської плати. Потім по черзі загвинтіть опори у відповідних місцях.

3. Далі додайте I/O Shield, якщо потрібно. Не забувайте про I/O Shield, оскільки він захищає порти вашої материнської плати, а не залишає їх відкритими. У нашому випадку материнська плата поставляється з попередньо встановленим I/O Shield. Але багато недорогих і бюджетних материнських плат постачаються з кожухом вводу-виводу (металевий лист із вирізами для портів вводу-виводу), і вам потрібно встановити його вручну. Наприклад, ось як виглядає материнська плата з екраном вводу/виводу, що закриває порти.

5. Потім розмістіть материнську плату всередині корпусу, спочатку опустивши ліву сторону вниз. Переконайтеся, що різні порти суміщені з кришкою екрану введення/виведення. Потім знайдіть опори та опустіть праву сторону материнської плати, переконавшись, що вони ідеально суміщені з отворами, а плата міцно лежить на опорах. Правильно розмістивши материнську плату, прикрутіть її викруткою Philips.

Примітка. Ніколи не закручуйте материнську плату занадто туго. Щільно закручуючи материнську плату, ви можете пошкодити друковану плату вашої плати. Це анулює гарантію, якщо гвинти залишають сліди. Зосередьтеся на затягуванні гвинтів материнської плати, доки вони не відчують, що потрібно, а не надто туго.

6. Що ж, ви успішно встановили материнську плату в корпус ПК, але нам залишилося зробити кілька речей.

Отримайте посібник з материнської плати та перейдіть до розділу «Front I/O headers». Тут ви знайдете пояснення, куди підключити передні порти введення/виведення, вимикач живлення, перемикач скидання та передні аудіопорти, серед іншого. Підключайте передні роз’єми вводу/виводу один за одним відповідно до інформації в посібнику до материнської плати. У посібнику ви також знайдете розташування роз’ємів USB, тож підключіть їх, щоб зробити порти USB 3.0 або USB Type-C на передній панелі функціональними.

Примітка. Якщо ви уважно придивитеся, правильні місця підключення передніх роз’ємів вводу/виводу також часто друкуються на самій материнській платі.

7. Після цього вам потрібно під’єднати основний кабель живлення та кабелі інших компонентів після того, як ви встановили БП (блок живлення) у свою збірку. У цьому посібнику ми не можемо визначити, куди підключати кожен кабель або роз’єм на материнській платі. Але немає двох однакових материнських плат, тому вам доведеться скористатися посібником, щоб зрозуміти це самостійно.

8. Ось і все! Ви успішно встановили материнську плату в корпус ПК. Ви можете перейти до збирання решти комп’ютера, встановлення таких компонентів, як графічна карта, додаткові карти PCIe та накопичувачі.

Часті запитання (FAQ)

Чи відрізняється процес встановлення материнської плати для AMD і Intel?

Ні, процес установки материнської плати в корпус не відрізняється для материнських плат AMD і Intel. Єдине, про що слід пам’ятати, це розмір материнської плати, оскільки він впливає на процес встановлення, а також про те, де потрібно розташувати стійки.

Розмір моєї материнської плати завеликий або малий для мого корпусу. Що я повинен зробити?

Переконайтеся, що ваш корпус підтримує вашу материнську плату, перевіривши сумісність у технічних характеристиках. Усі материнські плати mini ITX, micro ATX або Full ATX можна помістити в корпус формату Full-Tower ATX, але корпус mini ITX не може прийняти материнську плату micro ATX. Тому переконайтеся, що ви вибрали правильний корпус для збірки свого ПК. Вам потрібно буде використовувати іншу материнську плату або корпус, якщо вони несумісні.

Я забув поставити IO Shield. Чи можна якось встановити його, не знімаючи материнську плату?

Ні, ви не можете встановити екран введення/виведення, не знявши материнську плату. Тому не забудьте встановити I/O Shield перед тим, як монтувати материнську плату в корпус ПК. Ви повинні видалити всі гвинти та кабелі материнської плати, встановити екран вводу-виводу та повторити процес встановлення материнської плати, якщо ви забули екран вводу/виводу.

Як встановити драйвери материнської плати?

Ви можете отримати пакети драйверів для всіх компонентів материнської плати на веб-сайті виробника. Windows Update виконує автоматичне оновлення драйверів для ваших компонентів.

Що робити, якщо у мене недостатньо опор для моєї материнської плати?

Ви можете придбати додаткові підставки для свого ПК у місцевого постачальника або в Інтернеті через Amazon. Якщо у вас новий корпус ПК, ви знайдете опори, попередньо встановлені або в упаковці корпусу, тож ви можете негайно розпочати встановлення материнської плати. Але слід зазначити, що вам може знадобитися придбати опори, якщо ви використовуєте старіший корпус.

Яка материнська плата краще – mini ITX або ATX?

Якщо ви хочете використовувати одну графічну карту, лише кілька пристроїв зберігання даних і не потребуєте великого моноблока чи повітряного охолоджувача, mini ITX може стати для вас правильним вибором. З материнськими платами ATX користувачі можуть розширити свою систему за допомогою набагато більшої кількості пристроїв зберігання даних, другої відеокарти та інших речей, що відкриває багато можливостей.

Встановлення материнської плати в комп’ютер

Це майже все, що вам потрібно знати про встановлення материнської плати в корпусі, якщо ви збираєте свій перший ПК або оновлюєте старий комп’ютер. Якщо ви уважно виконали наведені вище кроки, ви б успішно встановили материнську плату на своєму ПК. Хоча вам потрібно бути обережним щодо кількох речей, процес був досить простим, чи не так? Після того, як ви встановили плату, ви можете підключити всі роз’єми живлення, встановити повітряний кулер на ЦП (після нанесення термопасти на ЦП) і увімкнути ПК, щоб перевірити, чи він працює ідеально. Якщо у вас виникли сумніви або проблеми під час встановлення, повідомте нам про це в коментарях нижче.