Як встановити додатки Firefox на Android

Найдовше покращений досвід перегляду веб-сторінок у Firefox був доступний лише для користувачів настільних комп’ютерів за допомогою додаткових функцій, як-от доповнень. Користувачі Android пропустили це, але більше ні. Firefox для Android тепер дозволяє встановлювати вибрані додатки, які допоможуть вам налаштувати роботу в Інтернеті та підвищити вашу продуктивність.

Давайте розглянемо, як налаштувати додатки, а також розглянемо, з яких із них найкраще почати роботу.

Встановіть додаткові компоненти на Firefox для Android

Firefox є одним із найкращих веб-браузерів для Android. Раніше встановлювати доповнення можна було лише на настільному комп’ютері, але тепер програма дозволяє використовувати цю функцію на Android. Щоб використовувати підтримувані розширення, установіть останню версію Firefox для Android із магазину Google Play. Обов’язково оновіть програму, якщо вона вже є на вашому пристрої.

 • Запустіть програму Firefox, торкніться кнопки меню з трьома крапками та виберіть «Додатки».
 • Прокрутіть список підтримуваних додатків і, коли знайдете той, який вам подобається, торкніться значка + у крайньому правому куті екрана, щоб установити.
 • Натисніть кнопку «Додати», щоб підтвердити, що ви хочете встановити вибраний додаток. У цьому ж накладенні ви отримаєте інформацію про вимоги до дозволу для надбудови.
 • Дочекайтеся завершення процесу завантаження та перевірки. Коли це буде зроблено, ви отримаєте накладку внизу з повідомленням підтвердження. Перебуваючи тут, ви можете встановити прапорець Дозволити в приватному перегляді, щоб дозволити функцію надбудови навіть у режимі анонімного перегляду.
 • Нарешті натисніть кнопку «Добре, зрозуміло», щоб завершити процес.
 • Як видалити додатки Firefox на Android

  Якщо ви бажаєте видалити певну встановлену вами надбудову, виконайте наведені нижче дії.

 • Перейдіть на домашню сторінку програми Firefox, натисніть кнопку меню з трьома крапками та виберіть опцію «Додатки», щоб відкрити повний список усіх доповнень.
 • Якщо ви відкрили меню на веб-сторінці, а не на домашній сторінці, натисніть опцію «Диспетчер доповнень» як додатковий крок.
 • Торкніться, щоб вибрати додаток, який потрібно видалити. Це відкриє сторінку параметрів на наступному екрані.
 • На цій сторінці ви можете тимчасово вимкнути додаток, а не видаляти його. Крім того, ви можете переглянути його деталі та дозволи. Деякі додатки пропонують настроювані параметри тут.
 • Щоб видалити надбудову, натисніть кнопку «Видалити», і після завершення процесу ви отримаєте повідомлення з підтвердженням.
 • Найкращі додатки, які можна спробувати у Firefox для Android

  Firefox для Android має понад 20 рекомендованих розширень, і ви можете очікувати ще більше в майбутньому. Якщо ваше улюблене розширення не включено, ви можете спробувати наш докладний посібник щодо використання розширень Chrome у мобільних браузерах Android. Ось вибір розширень Firefox, які ми рекомендуємо.

  Темний читач

  Dark Reader — це розширення з відкритим вихідним кодом, яке допоможе зменшити навантаження на зір під час перегляду веб-сторінок. Зокрема, він створює темний режим для веб-сторінок, особливо в той час, коли темний режим є необхідною функцією. Крім того, ви можете налаштувати такі параметри, як яскравість веб-сторінки, контрастність, сепія, градації сірого, кольори, шрифти тощо.

  Читати вголос

  Якщо ви втомилися читати статті в Інтернеті, як щодо їх прослуховування? Read Aloud — це розширення для Firefox, яке працює на більш ніж 40 мовах. Ви можете вибрати чоловічий або жіночий голос, бажану висоту голосу, швидкість читання та виділення тексту. Окрім власних голосів перетворення тексту на мовлення у браузері, це доповнення підтримує інших постачальників, як-от Microsoft, Google Wavenet, Amazon Polly тощо.

  YouTube високої чіткості

  YouTube High Definition автоматично відтворює відео YouTube у найвищій доступній якості, хоча ви все одно можете встановити бажану роздільну здатність. Це допоможе вам налаштувати бажаний рівень гучності для всіх відео, автоматично вимкнути звук і автоматично зупинити відтворення відео. І як і відео, це доповнення допоможе вам відтворювати найкращу якість звуку, щоб покращити якість музики на YouTube.

  Пошук за зображенням

  Це доповнення Firefox допомагає здійснювати зворотний пошук зображень за допомогою понад 30 пошукових систем, таких як Google, Yandex, Bing, TinEye і Baidu. Пошук за зображенням — це інструмент із відкритим вихідним кодом, який є прийнятною альтернативою нашому методу зворотного пошуку зображень на Android. Ви можете досліджувати кілька режимів пошуку, наприклад використання прямої URL-адреси зображення, пошук зображення на своєму пристрої, захоплення області веб-сторінки тощо.

  Веб-архіви

  Веб-архіви — це розширення з відкритим вихідним кодом для пошуку заархівованих і кешованих веб-сторінок. Він підтримує різні джерела пошукових систем, такі як Google Cache, Wayback Machine, Bing Cache, Yandex Cache, Yahoo Cache, Memento Time Travel тощо. Що стосується режимів пошуку, ви можете шукати безпосередньо на веб-сторінці, відкритій на активній вкладці, або використовувати спеціальне URL-посилання.

  uBlock Origin

  Якщо ви хочете уникнути роздратування через рекламу, трекери, шкідливі URL-адреси, майнери монет, спливаючі вікна тощо, uBlock Origin — це доповнення для Firefox, яке вам потрібно. Окрім параметрів за замовчуванням, цей інструмент пропонує розширені функції, як-от визначення власних локальних або глобальних правил відповідно до ваших уподобань. Наприклад, ви можете додати в білий список веб-сайти, яким довіряєте. Загалом, будьте спокійні, переглядаючи веб-сторінки з увімкненим розширенням.

  Bitwarden

  Bitwarden — це найкраще розширення для керування паролями, яке може похвалитися шифруванням світового рівня та вбудованим генератором паролів і доступне понад 40 мовами. Це доповнення з відкритим кодом гарантує безпроблемний спосіб керування, зберігання, захисту та обміну паролями у Firefox для Android. Переглядаючи наш список найбезпечніших менеджерів паролів, які ви можете використовувати, Bitwarden займає перше місце.

  Виправлення фонового відтворення відео

  Припустімо, ви відтворюєте відео на YouTube за допомогою Firefox для Android і хочете насолодитися фоновим відтворенням. Хоча ця функція може не працювати бездоганно, додаток Video Background Play Fix пом’якшить проблему. Наразі це розширення підтримує лише веб-сайти Vimeo та YouTube.

  Оживіть свій досвід перегляду

  Надбудови браузера, плагіни або розширення відіграють ключову роль у розширенні функціональності вашого улюбленого веб-браузера. І з цими доповненнями, які знайшли свій шлях до пристроїв Android, перегляд веб-сторінок став ще кращим. Будемо сподіватися, що Firefox для Android розширить список підтримуваних додатків і дозволить кожному знайти своє приємне місце.