Як врятувати телефон або планшет, що впав у воду

| | 0 Comments| 4:59 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Щоб запобігти потенційному пошкодженню, просушіть телефон якомога довше, перш ніж увімкнути його знову.
 • Зверніть увагу на попереджувальні знаки під час використання та припиніть використовувати пристрій, доки він повністю не висохне.
 • Можливо, вам доведеться віднести телефон або планшет до сервісного центру для ретельної перевірки.

Якщо ви впустили телефон або планшет у воду, не хвилюйтеся; можливо, ваш пристрій ще не пошкоджено остаточно. Але ви повинні діяти швидко, щоб вода не пошкодила внутрішні компоненти. Дотримуйтеся цих простих порад, щоб врятувати свій пристрій.

Не вмикайте мокрий телефон одразу

Хемлін Розаріо/MakeUseOf

Вода та електрика просто не уживаються; мокрий пристрій може замкнути й навіть вразити вас електричним струмом. Вода може пошкодити екран і проникнути в рамки, прорізи під екраном і в батарейний отвір. Усі ці ситуації можуть серйозно пошкодити ваш пристрій, якщо з ними не поводитися належним чином.

Отже, якщо ваш смартфон або планшет занурився і вимкнувся сам по собі, утримайтеся від бажання знову ввімкнути його. Якщо він усе ще ввімкнений, швидко вимкніть його, щоб запобігти потенційному пошкодженню. Тримайте його вимкненим, доки повністю не висохне.

Більшість пристроїв Android можна вимкнути, утримуючи кнопку живлення та вибравши «Вимкнути живлення» в меню вимкнення. Щоб відкрити екран вимкнення на сучасному iPhone або iPad, натисніть і утримуйте одночасно бічну кнопку та одну з кнопок регулювання гучності. Якщо у вас старий пристрій Apple із фізичною кнопкою «Додому», вам просто потрібно натиснути й утримувати бічну кнопку.

  Пояснення тестування на замочування: типи, методи та приклади

Шан Абдул/MakeUseOf

Вимкнувши телефон або планшет, спочатку якомога краще витріть зовнішню поверхню, щоб запобігти потраплянню води на пристрій. Уникайте використання паперових рушників або інших предметів, які можуть залишити сліди.

Ось кілька порад, щоб почати:

 • Якщо ваш пристрій має знімний акумулятор, вийміть його з відсіку. Потім покладіть його на рівну поверхню та обережно промокніть сухою тканиною, щоб ввібрати вологу.
 • Вийміть SIM-карту та SD-карту (якщо вони використовуються), висушіть їх тканиною без ворсу та зберігайте в безпечному місці.
 • Витріть насухо акумулятор, SIM-карту та слоти для SD-карти (за наявності) безворсовою тканиною, щоб увібрати залишки води. Це запобігає проникненню води всередину та подальшому пошкодженню.
 • Витріть краплі води з країв дисплея. Огляньте отвори для гвинтів, панелі та весь зовнішній вигляд телефону чи планшета, щоб переконатися, що він сухий.
 • Помістіть телефон або планшет у теплу кімнату або на вулицю в теплий день. Уникайте прямих сонячних променів або сильного тепла, оскільки вони можуть бути шкідливими.
 • Уникайте використання джерел тепла, як-от фенів, оскільки вони можуть пошкодити акумулятор та інші компоненти пристрою; замість цього дайте йому висохнути на повітрі.
 • Дотримуючись цих порад, ви можете висушити зовнішню частину пристрою за лічені хвилини. Поки що не вмикайте його, оскільки всередині ще може бути вода.

  Видаліть залишки води, які могли потрапити всередину

  USB-порт, аудіороз’єми та динаміки є вразливими місцями, куди може легко проникнути вода. Якщо ви не помітите ці місця, увімкніть телефон або планшет із водою всередині, це може призвести до пошкодження.

  Почніть із висушування USB-порту та аудіороз’єму смартфона, якщо він є. Використовуйте тканину без ворсу, щоб увібрати вологу з отворів; утримуйтеся від вдування повітря в отвори або підключення зарядного пристрою чи навушників, оскільки це може проштовхнути воду всередину.

    12 найкращих розширень Chrome для запису екрана

  VH-studio/Shutterstock

  Ми рекомендуємо силікагель для видалення залишків води з колонок та інших місць. Це широко використовуваний засіб для видалення вологи, який допомагає запобігти пошкодженню електроніки від вологи. Просто купіть силікагель у місцевому магазині, помістіть свій пристрій у герметичний або добре закритий контейнер і вставте пакети силікагелю або рівномірно розподіліть вільні кульки в контейнері.

  Бажано залишити пристрій у силікагелі на 24-48 годин. Якщо ви не можете чекати так довго, зачекайте принаймні 12 годин, даючи гелю достатньо часу для вбирання вологи. Уникайте використання миски для рису для сушіння пристрою; це може принести більше шкоди, ніж користі. Також не розбирайте телефон, щоб очистити його від води. Це може призвести до потрапляння води на внутрішні схеми, що призведе до подальшого пошкодження.

  Ретельно висушивши смартфон і переконавшись, що вся залишкова вода злита, дайте йому постояти кілька годин. Нарешті спробуйте ввімкнути його. Якщо ви успішно ввімкнули його, усе готово. Але якщо він не вмикається, вам знадобиться допомога експерта.

  Віднесіть свій телефон або планшет до сервісного центру

  Unsplash

  Якщо ваш телефон або планшет не вмикається, або ви вагаєтеся його вмикати, віднесіть його до найближчого сервісного центру та перевірте. Якщо апаратне забезпечення не підлягає ремонту, єдиним виходом є його заміна.

  Однак, якщо його можна відремонтувати, перевірте, чи поширюється гарантія на пошкодження вашого пристрою водою. Найчастіше вам доведеться покривати всю вартість самостійно, якщо ви не платите за розширену гарантію, як-от AppleCare+ або Samsung Care+.

    Як виконати VLOOKUP кілька критеріїв і стовпців у Google Таблицях

  Щоб зберегти гарантію або страхове покриття, не віддавайте свій пристрій на ремонт місцевим фахівцям. Завжди відвідуйте офіційний сервісний центр, коли це можливо.

  Зверніть увагу на проблеми під час користування телефоном або планшетом

  Якщо ви успішно ввімкнули свій пристрій або відновили його належну роботу після професійного огляду, уважно стежте за ним протягом наступних кількох днів. Якщо ви помітили ознаки пошкодження телефону водою, як-от розмитий дисплей, плями на екрані, запітніла камера, тріск звуку, глухі динаміки або нестабільне заряджання, вимкніть його та зверніться на перевірку ще раз.

  Якщо ви зіткнулися з попередженнями на зразок «Liquid Detected in Lightning Connector» на iOS, «Moisture Detected» на вашому пристрої Samsung або будь-які інші сповіщення, пов’язані з водою, які вказують на наявність вологи, вода все ще може бути всередині. Зверніться до веб-сайту виробника пристрою, щоб отримати вказівки щодо обробки цього конкретного попередження.

  Якщо ці попередження не зникають навіть після виконання запропонованих кроків, доцільно звернутися за професійною допомогою.

  Дотримання цих порад допоможе захистити ваш мокрий смартфон або планшет від необоротного пошкодження водою. Щоб запобігти повторенню подібних ситуацій, дотримуйтеся безпечних звичок: уникайте використання пристрою поблизу джерел води, захищайте його від пари у ванній кімнаті, утримуйтесь від використання під час пиття води та будьте обережні в місцях, де вода є потенційним ризиком.

  Також подумайте про придбання страхового плану, щоб мінімізувати витрати на ремонт, і виберіть водонепроникний пристрій під час оновлення в майбутньому.