Як виправити пошкоджені елементи реєстру в Windows 10/11 за 5 хвилин

Реєстр Windows зберігає конфігурації та параметри операційної системи та програм. Реєстр Windows має вирішальне значення, але очікується накопичення безладу через постійне використання. Очищення реєстру Windows рекомендується для підтримки та очищення застарілих записів.

Що таке реєстр Windows?

Джерело: microsoft.com

Усі версії операційних систем Windows після Windows 95 використовують ієрархічну базу даних, яка також називається репозиторієм, для зберігання конфігурацій, пов’язаних із програмним забезпеченням, апаратними пристроями, налаштуваннями користувача та самою операційною системою. Він називається реєстром Windows.

Наприклад, коли інстальовано нову програму, окремий набір інструкцій і посилань на файли можуть бути додані до реєстру в певному місці, пов’язаному з програмою. Це дозволяє іншим програмам, які можуть з ним взаємодіяти, звертатися до реєстру для отримання додаткової інформації, наприклад пошуку файлів або вибору відповідних параметрів програми.

Реєстр пропонує ключі та значення, на які посилається операційна система для отримання відповідних даних для програм і програм.

Реєстр містить важливу інформацію, яку Windows використовує у своїх поточних операціях. Він включає індивідуальні профілі користувачів, встановлені програми на комп’ютері, асоціації типів файлів, налаштовану папку та налаштування піктограм програми, апаратну конфігурацію системи та активне використання порту.

Реєстр поділено на кілька розділів, кожен з яких називається «куст», кожен з яких представляє окрему частину системи. Вулики бувають:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE – містить апаратне забезпечення, встановлену програму та параметри конфігурації системи.
  • HKEY_CURRENT_USER – зберігає налаштування для поточного користувача, який увійшов у систему.
  • HKEY_USERS – містить налаштування для всіх користувачів системи.
  • HKEY_CLASSES_ROOT – містить інформацію про формати файлів, пов’язані з різними програмами.

Реєстр можна редагувати вручну, але робити це не рекомендується, оскільки можна дуже легко зробити помилку та спричинити серйозні проблеми. Однак його можуть редагувати експерти, зробивши резервну копію Реєстру.

Підсумовуючи, реєстр Windows – це місце, де Microsoft Windows зберігає параметри конфігурації апаратного забезпечення, програмного забезпечення та системних конфігурацій, діючи як ДНК для операційної системи. Він зберігає зміни користувача та має ключі та значення. Файли фізичного реєстру зберігаються в різних місцях залежно від версії Windows.

У підрозділах нижче наведено різні методи виправлення зламаного або пошкодженого реєстру Windows.

Причини зламу реєстру

За нормальних умов реєстр функціонує належним чином. Однак втручання в ключі реєстру може призвести до пошкодження або пошкодження.

Основними винуватцями пошкоджених елементів реєстру є зловмисне програмне забезпечення, віруси, фрагменти реєстру та помилки в результаті завершення роботи системи. Навіть пошкоджені програми та програми залишать пошкоджені ключі реєстру.

Отже, життєво важливо створити копію реєстру, щоб забезпечити збереження захищеної версії на жорсткому диску та її отримання за потреби.

У наступному розділі ви знайдете різні методи виправлення пошкодженого реєстру Windows 10 і 11.

Наслідки зламаного реєстру Windows

У реєстрі Windows зберігаються важливі файли, необхідні для ефективної роботи операційної системи Windows, програм і процесів, і будь-яка з цих несправностей призведе до небажаних записів реєстру.

Крім того, користувачі персоналізують свої комп’ютери, в результаті чого багато непотрібних файлів залишаються в реєстрі Windows, навіть якщо вони більше не потрібні.

Причини зламу реєстру різноманітні, наприклад, накопичення зайвих файлів, які можуть завдати шкоди, пошкодження та, зрештою, несправності операційної системи. Крім того, системні збої, несподівані завершення роботи, несправне обладнання та шкідливе програмне забезпечення можуть скомпрометувати елементи реєстру.

  Як відкрити PowerShell у певному місці в Windows 10

Як наслідок, накопичення пошкоджених елементів реєстру може погіршити ефективність комп’ютера, сповільнити його роботу та потенційно спричинити проблеми із запуском.

Навіть у реєстрі можуть бути пошкоджені елементи, які уповільнюють роботу комп’ютера після видалення/видалення файлу, і їх очищення є корисним.

Це викликає розчарування у користувачів, для вирішення яких часто потрібна професійна допомога.

Методи виявлення зламаного реєстру

Реєстр Windows зберігає важливі параметри Windows, але помилки можуть призвести до збоїв системи.
Ознаки, на які слід звернути увагу, щоб виявити пошкоджений реєстр, це низька продуктивність системи, часті збої або зависання, а також помилки під час встановлення нових програм.

Одним із поширених інструментів для виявлення пошкодженого чи несправного реєстру Windows є вбудований засіб перевірки реєстру Windows (Scanreg.exe). Цей інструмент може сканувати та виправляти проблеми в реєстрі, відновлюючи його до справного стану.

Іншим варіантом є використання стороннього програмного забезпечення для відновлення реєстру, яке просканує комп’ютер на наявність помилок і виправить їх. Іншим способом є перевірка реєстру вручну за допомогою вбудованого редактора реєстру Windows.

Як виправити пошкоджені елементи реєстру?

Після визначення причини та джерела проблем, які можуть виникнути у вашому реєстрі, наступним кроком є ​​виправлення пошкоджених елементів реєстру. Перш ніж виправляти реєстр Windows, важливо створити резервну копію реєстру.

Нижче наведено один із найпростіших методів створення резервної копії реєстру для Windows 10 і 11.

Перейдіть до вікна пошуку на панелі завдань -> введіть «regedit» -> виберіть опцію «Запуск від імені адміністратора», як показано нижче:

У вікні редактора реєстру виберіть ->Файл і перейдіть до пункту Експорт, як показано нижче, і виберіть місце для збереження резервної копії реєстру

Після того, як ви створили резервну копію реєстру, ви можете продовжити виправлення зламаного або пошкодженого реєстру за допомогою наведених нижче методів.

#1. Очищення диска

Утиліта Windows Disk Cleanup входить до складу кожної версії операційної системи Windows і підтвердила свою надійність. Він швидко видаляє залишки Windows, такі як програмні файли, записи реєстру, файли Інтернету та кеш, лише одним клацанням миші.

Виконайте наведені нижче дії, щоб вирішити проблеми з реєстром за допомогою програми очищення диска.

Крок 1. Відкрийте вікно пошуку на панелі завдань і введіть «очищення диска». і натисніть enter.

Крок 2. Після вибору Очищення диска зі списку ви отримаєте можливість вибрати диск, як показано нижче:

Крок 3. Після вибору диска зазвичай вибирається папка для встановлення Windows (у більшості випадків c:), щоб очистити пошкоджені файли.

Крок 4. З’явиться наступне вікно для вибору файлів для очищення. Ви можете вибрати всі файли, які хочете видалити. Усі вибрані файли буде видалено з вашої системи.

Крок 5. На наступному кроці, щоб видалити системні файли, виберіть Очистити системні файли, як показано нижче. Він видалить непотрібні системні файли з жорсткого диска.

#2. Перевірка системних файлів (SFC) ScanNow

Перевірка системних файлів використовується для сканування Windows і відновлення пошкоджених файлів.

Якщо ви використовуєте Windows 11, Windows 10, Windows 8.1 або Windows 8, спочатку запустіть вбудований DISM (обслуговування та керування зображеннями розгортання), перш ніж запускати перевірку системних файлів.

Щоб запустити наступну команду, відкрийте командний рядок з підвищеними правами (командний рядок із правами адміністратора).

  6 зручних комбінацій клавіш для покращення роботи з Windows 8.1

Щоб сканувати образ Windows на наявність пошкоджень, виконайте таку команду в командному рядку:

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Після успішного виконання наведеної вище команди інструмент покаже, чи зображення справне, його можна відновити чи не підлягає відновленню, як показано нижче.

Якщо зображення не підлягає відновленню, ви повинні викинути зображення та почати знову. Якщо зображення можна відновити, ви можете використати аргумент /RestoreHealth, щоб відновити зображення.

Щоб відновити образ Windows

Введіть наступну команду в командному рядку з підвищеними правами та натисніть Enter.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Примітка: DISM використовує Windows Update для отримання файлів для виправлення пошкоджень. Якщо ваш клієнт Windows Update зламано, ви можете використовувати запущену інсталяцію Windows як джерело відновлення або папку Windows із спільної мережі чи знімного носія.

У цьому випадку можна використати таку команду:

DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:RepairSourceWindows /LimitAccess

Примітка. Замініть аргумент «джерело» розташуванням вашого джерела ремонту.

Після виконання вищевказаних кроків ви можете запустити sfc /scannow із командного рядка, як показано нижче:

sfc /scannow

Програма sfc/scannow сканує всі системні файли та замінює пошкоджені файли.

Після завершення процесу буде показано один із чотирьох результатів сканування:

Будь-які помилки у виводі цієї команди буде збережено у файлі CBS.Log, розташованому в %WinDir%LogsCBS.

Навіть запуск перевірки системних файлів у безпечному режимі вирішить проблеми, з якими ви стикаєтесь у режимі підвищених прав.

Після завершення очищення реєстру важливо перезавантажити комп’ютер, щоб усі зміни вступили в силу належним чином.

#3. Windows Startup Repair – засіб автоматичного відновлення

Windows Startup Repair — це вбудований діагностичний засіб, який виправляє пошкоджені елементи реєстру, які перешкоджають процесу запуску.

Перейдіть у поле пошуку на панелі завдань -> введіть Параметри та виберіть параметр Відновлення, як показано нижче.

Потім виберіть Advanced Startup і натисніть Restart.

Система перезапуститься в режимі попереднього запуску.

Перейдіть до кнопки «Усунення несправностей» -> кнопка «Додаткові параметри»-> і натисніть кнопку «Відновлення при запуску», як показано нижче:

Після введення облікових даних інструмент автоматично виправить проблеми та перезавантажить систему.

#4. Перевірте наявність шкідливих програм у вашій системі

Однією з дуже поширених причин маніпуляцій з реєстром є заражені шкідливим програмним забезпеченням системи. Зловмисне програмне забезпечення може змінювати записи реєстру та, у деяких випадках, пошкоджувати записи реєстру. Тому настійно рекомендується виконати повне сканування комп’ютера за допомогою Windows Defender, щоб забезпечити безпеку та належне функціонування системи Windows.

Наведені нижче дії допоможуть виконати повне сканування системи Windows за допомогою Windows Defender, який є вбудованим захистом від вірусів для Windows 10 і 11.

Крок 1. Перейдіть у поле пошуку на панелі завдань -> введіть «Безпека», і ви отримаєте вікно безпеки Windows, як показано нижче.

Крок 2: Натисніть опцію «Захист від вірусів і загроз» і виберіть «Параметри сканування».

Крок 3: Виберіть Microsoft Defender Antivirus (офлайн-сканування) і натисніть кнопку «Сканувати зараз».

Безпека Windows виконає глибоке сканування всіх файлів у вашій системі.

Microsoft Defender Offline використовує найновіші оновлення захисту, доступні на кінцевій точці, тому перед запуском цього сканування слід спробувати оновити антивірусний захист Microsoft Defender онлайн за допомогою параметра «Захист від вірусів і загроз» -> перейдіть до «Оновлення захисту від вірусів і загроз» і натисніть «Оновлення захисту» як показано нижче.

  Що таке пристрій-компаньйон Windows Hello?

#5. Відновлення системи Windows

Одним із простих методів швидкого виправлення пошкодженого реєстру є відновлення системи. Ви можете виконати це завдання, якщо наведені вище методи не працюють.

Інструмент відновлення системи збереже файли та драйвери Windows, включаючи вміст реєстру, і повернеться до останньої відомої належної конфігурації з точкою відновлення.

Перейдіть до вікна пошуку на панелі завдань -> введіть «точка відновлення». і ви отримаєте вікно властивостей системи, як показано нижче.

Натисніть опцію «Відновлення системи», і ви отримаєте параметри вибору останньої точки відновлення системи. За замовчуванням відображається остання точка відновлення системи, як показано нижче:

Підтвердьте вибір точки відновлення та натисніть «Далі». На наступному кроці система перезавантажиться, і операційна система Windows замінить вибрану точку відновлення системи, тим самим замінивши всі файли.

#6. Перезавантажте ПК

Якщо будь-який із наведених вище методів не працює, останнім варіантом є Скидання ПК, але цей параметр призведе до видалення всіх драйверів і програм і відновлення ПК до початкового стану.

Переконайтеся, що ви створили всі необхідні резервні копії, перш ніж почати скидання.

Введіть параметри оновлення Windows у полі пошуку та перейдіть до ->Додаткові параметри->Відновлення->Скинути цей ПК, як показано нижче.

#1. Recovery Toolbox for Registry

Recovery Toolbox for Registry — це інструмент для відновлення інформації з пошкоджених файлів реєстру Windows.

Він має ефективний алгоритм відновлення для швидкого вилучення даних і два режими, автоматичний і розширений, для простого або ручного використання. Зручний інтерфейс має покрокову інструкцію майстра, яка підходить для всіх категорій користувачів. Після завершення деревоподібна структура відображає елементи, ідентифіковані під час відновлення.

#2. System Mechanic Ultimate Defense

System Mechanic Ultimate Defense — це пакет програм, призначений для оптимізації та захисту вашого ПК. Він пропонує такі функції, як очищувач ПК, антивірусні можливості, програмне забезпечення для відновлення даних, менеджер паролів, захист конфіденційності та оптимізацію.

Набір програм призначений для прискорення процесора, пам’яті, широкосмугового з’єднання та жорстких дисків, видалення непотрібних файлів і фрагментів реєстру, видалення зловмисного програмного забезпечення, захисту паролів і кредитних карток, захисту звичок перегляду, захисту конфіденційності та багато іншого, а також виправлення понад 30 000 різні проблеми, щоб ваш комп’ютер залишався стабільним і без проблем. Програмне забезпечення також пропонує 30-денну гарантію повернення грошей.

#3. Advanced SystemCare 16 PRO

Advanced SystemCare — це програмне забезпечення для оптимізації на основі штучного інтелекту, яке спрямоване на покращення продуктивності комп’ютера шляхом очищення сміттєвих файлів, зловмисного програмного забезпечення та недійсних записів реєстру.

Він оптимізує налаштування браузера, щоб пришвидшити роботу в Інтернеті на 300%, і розумно очищає оперативну пам’ять, щоб збільшити швидкість ПК на 200%.

Він допомагає вирішувати проблеми з комп’ютером і покращувати продуктивність завдяки скануванню штучним інтелектом для модулів, які сповільнюють ПК, очищає пошкоджені файли реєстру, стирає онлайн-сліди та блокує ненадійний доступ, щоб запобігти крадіжці даних і зараженню вірусами.

Заключні слова

Реєстр Windows — це місце, де операційна система Windows зберігає всі налаштування системи, наприклад обладнання, програмне забезпечення та профілі користувачів.

Він відіграє важливу роль в операційній системі та розділений на п’ять категорій або вуликів, що містять кілька ключів і підключів. Дотримання чистоти допоможе подолати повільність роботи системи. Методи виправлення несправного реєстру Windows, описані вище, допоможуть вам вирішити проблеми з реєстром і підвищити продуктивність операційної системи Windows.

Далі ознайомтеся з найкращими очищувачами реєстру Windows, щоб забезпечити безперебійну роботу вашого ПК.