Як виправити подвійне клацання, яке не відкриває папки в Windows 11/10

Деякі користувачі писали на форумах довідкового чату про те, що папки не відкриваються, коли вони двічі клацають їх у Провіднику файлів Windows. Це означає, що користувачі не можуть отримати доступ до папок, двічі клацнувши на каталогах. Немає конкретного повідомлення про помилку, пов’язаного з цією проблемою.

Ця проблема не обов’язково означає, що користувачі не можуть відкривати будь-які папки, оскільки вони все ще можуть отримати доступ до каталогів, вибравши «Відкрити» в меню, що відкривається правою кнопкою миші. Однак вибір параметра «Відкрити контекстне меню» — не найкращий спосіб отримати до них доступ. Якщо ви не можете відкрити папки, двічі клацнувши їх на ПК з Windows 11/10, спробуйте застосувати ці можливі виправлення.

1. Налаштуйте параметри Провідника файлів

Файловий провідник має альтернативні варіанти відкриття елементів одним і подвійним клацанням. Якщо налаштовано одиночне клацання, подвійне клацання папки не відкриватиме їх. Спробуйте один раз клацнути папку, щоб перевірити, чи це працює. Якщо це так, то вам, ймовірно, потрібно вибрати параметр Двічі клацнути, щоб відкрити елемент:

 • Клацніть правою кнопкою миші кнопку «Пуск» на панелі завдань, щоб вибрати ярлик «Пошук».
 • Введіть «Параметри Провідника файлів», щоб знайти відповідний результат пошуку.
 • Натисніть Параметри Провідника файлів, щоб відкрити вікно з таким заголовком.
 • Виберіть перемикач Двічі клацніть, щоб відкрити елемент.
 • Натисніть кнопку Застосувати для збереження налаштувань.
 • Виберіть OK, щоб закрити вікно параметрів Провідника файлів.
 • Якщо ви виявите, що параметр Двічі клацніть, щоб відкрити елемент, уже вибрано, ви можете спробувати вибрати натомість налаштування одним клацанням. Таким чином ви принаймні зможете отримати доступ до своїх папок, клацнувши їх одним клацанням. Або продовжуйте застосовувати інші резолюції нижче.

  2. Відрегулюйте швидкість подвійного клацання миші

  Налаштування швидкості подвійного клацання миші може викликати цю проблему, якщо його встановлено надто швидко. Отже, можливо, вам доведеться трохи знизити цей параметр. Ось як ви можете налаштувати швидкість подвійного клацання миші:

 • Спочатку відкрийте інструмент для пошуку файлів за допомогою клавіші Windows + гарячої клавіші S, яка його відкриває.
 • Введіть ключову фразу «налаштування миші».
 • Натисніть Налаштування миші, щоб відкрити вікно налаштувань.
 • Далі натисніть Додаткові параметри миші в налаштуваннях.
 • Перетягніть повзунок панелі швидкості подвійного клацання вліво, щоб сповільнити його.
 • Виберіть «Застосувати» та натисніть «ОК», щоб встановити нову швидкість подвійного клацання.
 • Необхідна швидкість подвійного клацання для відкриття папок тепер буде меншою, ніж раніше. Отже, вам не потрібно буде двічі клацати так швидко.

  3. Сканування та відновлення системних файлів Windows

  Microsoft радить користувачам запускати сканування системних файлів, якщо функції Windows не працюють належним чином. У цьому випадку виникає проблема з функцією подвійного клацання папок.

  Отже, запустіть перевірку системних файлів, щоб перевірити, чи виявить захист ресурсів Windows будь-які пошкоджені системні файли. Якщо так, Windows Resource Protection, ймовірно, також відновить виявлені файли, що може виправити подвійне клацання папок, які не відкриваються.

  4. Відредагуйте ключ реєстру Shell

  Чимало користувачів підтвердили, що редагування ключа реєстру оболонки може виправити подвійне клацання папок, які не працюють у Windows 11/10. Ці користувачі змінили значення рядка цього ключа (за замовчуванням), щоб вирішити проблему. Ось кроки для редагування ключа оболонки:

 • Натисніть клавішу клавіатури з логотипом Windows + R, щоб запустити «Виконати».
 • Введіть regedit (редактор реєстру). Виконайте команду в полі «Відкрити» та виберіть «ОК».
 • Викличте ключ оболонки, ввівши цей шлях у полі адреси реєстру:
   Computer\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell 
 • Двічі клацніть (за замовчуванням) всередині ключа оболонки.
 • Якщо поле «Значення» порожнє або встановлено по-іншому, не введіть значення, як показано на знімку нижче.
 • Натисніть OK, щоб зберегти нове (за замовчуванням) значення рядка.
 • Можливо, вам доведеться перезапустити Провідник файлів, щоб це налаштування реєстру почало діяти. Крім того, перезапустіть Windows, а потім спробуйте двічі клацнути папку, щоб побачити, чи вона відкриється.

  5. Відредагуйте розділ реєстру миші

  Проблеми з подвійним клацанням можуть виникнути, якщо рядкові значення для розділу реєстру Mouse були змінені з налаштувань за замовчуванням (зазвичай програмами сторонніх розробників). Точніше, MouseHoverWidth, MouseHoverHeight, DoubleClickHeight і DoubleClickWidth — це чотири рядки клавіші миші, які вам, можливо, доведеться відновити до значень за замовчуванням, щоб вирішити цю проблему.

  Для цього відредагуйте розділ реєстру Mouse таким чином:

 • Викличте редактор реєстру відповідно до вказівок для перших двох кроків попереднього потенційного рішення.
 • Далі перейдіть до клавіші миші, ввівши цей шлях в адресному рядку редактора реєстру:
   Computer\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse 
 • Двічі клацніть рядок MouseHoverWidth.
 • Якщо встановлено інше значення, введіть 4 у полі значення та виберіть OK.
 • Повторіть попередні два кроки для рядків MouseHoverHeight, DoubleClickHeight і DoubleClickWidth у клавіші миші. Встановіть для них значення 4, як ви робили для рядка MouseHoverWidth.
 • Завершивши налаштування цих рядкових значень, вийдіть із редактора реєстру та перезавантажте ПК. Якщо ви виявите, що всі ці рядки вже встановлені на чотири, вам не потрібно їх змінювати.

  6. Вимкніть контрольований доступ до папок

  Деякі користувачі сказали, що виправили подвійне клацання папок, які не працювали, вимкнувши контрольований доступ до папок. Контрольований доступ до папок — це функція безпеки Windows, яка блокує несанкціоновані програми від зміни вмісту захищених каталогів. Таким чином, увімкнення цієї функції обмежує доступ до папки.

  Отже, спробуйте вимкнути контрольований доступ до папки таким чином:

 • Відкрийте Безпеку Windows, двічі клацнувши маленьку піктограму щита в області системного лотка панелі завдань.
 • Натисніть Захист від вірусів і загроз на лівій навігаційній панелі Windows Security.
 • Прокрутіть трохи вниз і натисніть «Керувати захистом від програм-вимагачів».
 • Щоб вимкнути цей параметр, натисніть тумблер «Контрольований доступ до папки».
 • Потім увійдіть у Провідник файлів і спробуйте знову відкрити деякі папки, щоб перевірити, чи має значення вимкнення цієї функції безпеки. Якщо це так, тоді, ймовірно, краще залишити контрольований доступ до папки вимкненим.

  7. Поверніть Windows до точки відновлення

  Відкат Windows до збереженої точки відновлення є однією з останніх речей, які слід спробувати, якщо жодні інші потенційні виправлення цієї проблеми не працюють. Застосування цього потенційного виправлення призведе до скасування системних змін і видалення програмного забезпечення, встановленого після вибраної дати точки відновлення.

  Однак повертати Windows варто лише тоді, коли ви можете вибрати точку відновлення, яка повертатиме ОС до того часу, коли ви могли відкривати папки, двічі клацнувши їх.

  Щоб застосувати це потенційне виправлення, перегляньте наш посібник із використання функції відновлення системи. Щоб вибрати точку відновлення, потрібно ввімкнути інструмент відновлення системи. Будьте готові повторно інсталювати програмні пакети, які видаляє вибрана точка відновлення, що можна перевірити, натиснувши Сканувати уражені програми у Відновленні системи.

  Знову подвійне клацання відкриває папки в Windows

  Ці потенційні виправлення подвійного клацання папок, які не працюють, імовірно, у більшості випадків вирішать цю проблему Windows 11/10. Ми не можемо гарантувати, що вони гарантовані, але багато користувачів підтвердили, що деякі з них працюють.

  Окрім цих можливих рішень, вам, можливо, доведеться спробувати щось більш радикальне, як-от повне скидання системи або оновлення Windows на місці.