Як виправити критичну помилку PNP Detected: причини, виправлення та запобігання

Categories:

Підключення до комп’ютера периферійних пристроїв, таких як клавіатури, миші, веб-камери, принтери та динаміки, не потребує налаштування. Користувачі просто підключають периферійний пристрій до комп’ютера та можуть майже відразу почати використовувати його без необхідності виконувати будь-які налаштування або змінювати будь-які конфігурації.

Це стало можливим завдяки технології під назвою «підключи та працюй», скорочено PnP, яка вперше була представлена ​​в Windows 95 на IBM-сумісних комп’ютерах.

PnP відноситься до технології, яка дозволяє операційним системам автоматично виявляти та налаштовувати периферійні пристрої без втручання користувача. Це дозволяє користувачам просто підключити периферійний пристрій у порожній слот і почати ним користуватися відразу. Пристрої з цією можливістю називаються пристроями PnP.

Тим не менш, під час використання операційної системи Windows ви можете зіткнутися з помилками, пов’язаними з пристроями plug-and-play. Однією з таких помилок є PNP_DETECTED_FATAL_ERROR, яка є прикладом помилки синього екрана. Помилки синього екрана виникають, коли серйозні проблеми спричиняють неочікуване завершення роботи або перезавантаження операційної системи.

PNP_DETECTED_FATAL_ERROR виникає, коли диспетчер plug-and-play стикається з серйозною помилкою, яка зазвичай виникає, коли драйвери пристрою PnP вийшли з ладу, відсутні, пошкоджені або несумісні. Помилка також може бути наслідком несправності пристрою PnP. Ця помилка може виникнути в будь-який час, але вона завжди пов’язана з або спричинена проблемами з підключеним пристроєм PnP.

Причини виявлення критичної помилки PNP

Деякі з потенційних причин PNP_DETECTED_FATAL_ERROR включають:

#1. Застарілі або пошкоджені драйвери

Драйвери — це компоненти програмного забезпечення, які дозволяють операційній системі та апаратним пристроям взаємодіяти між собою. Коли ці драйвери застаріють або пошкоджені, вони, ймовірно, призведуть до PNP_DETECTED_FATAL_ERROR.

Драйвер може бути пошкоджений через проблеми з обладнанням, неправильне вимкнення комп’ютерів, стрибки напруги та навіть оновлення операційних систем. Драйвери також регулярно оновлюються, щоб представити нові функції та покращити продуктивність і безпеку.

  Забули пароль голосової пошти? Ось як скинути пароль

Якщо не оновити драйвер до останньої версії, це може призвести до неоптимальної продуктивності або, що ще гірше, призвести до PNP_DETECTED_FATAL_ERROR.

#2. Збій обладнання

Іншою потенційною причиною помилки PNP_DETECTED_FATAL_ERROR є збій обладнання. Особливо це трапляється, коли модуль оперативної пам’яті несправний, що спричиняє пошкодження файлів драйвера.

Апаратні збої жорсткого диска, графічної карти або периферійного пристрою, підключеного до комп’ютера, також можуть призвести до цієї помилки. Якщо периферійний пристрій не працює, це може призвести до збою системи PnP, що, у свою чергу, призводить до PNP_DETECTED_FATAL_ERROR.

#3. Зараження вірусом/шкідливим програмним забезпеченням

Коли комп’ютер заражається зловмисним програмним забезпеченням, зловмисне програмне забезпечення може втручатися в роботу системи plug-and-play, змінюючи або видаляючи важливі файли, необхідні для належного функціонування системи PnP.

Це, у свою чергу, призводить до вимкнення драйверів або важливих системних функцій, необхідних для роботи PnP, що призводить до PNP_DETECTED_FATAL_ERROR.

Як виправити помилку PNP Detected Fatal Error

Є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб вирішити цю помилку. Вони включають:

#1. Оновлення драйверів

Щоб оновити драйвери комп’ютера:

1. Відкрийте «Диспетчер пристроїв», знайшовши «Диспетчер пристроїв» у полі пошуку та вибравши «Відкрити».

Ви також можете зробити це, натиснувши Window Key + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати». Введіть devmgmt.msc, потім натисніть OK, щоб відкрити диспетчер пристроїв

2. Відкриття диспетчера пристроїв Показує все апаратне забезпечення, встановлене на вашому комп’ютері. Щоб оновити драйвери певного обладнання, клацніть знак > перед назвою обладнання, щоб розгорнути меню та переглянути доступні драйвери для обладнання.

3. Клацніть правою кнопкою миші на доступному драйвері та виберіть Оновити драйвер

4. Виберіть Автоматичний пошук драйверів. Потім Windows шукатиме оновлені драйвери та встановлюватиме їх, якщо ваше обладнання не використовує найновіші драйвери.

5. Перезавантажте комп’ютер, щоб почати використовувати найновіші драйвери.

#2. Відкат драйвера

Відкат драйвера видаляє нещодавно встановлений драйвер і встановлює попередній драйвер перед оновленням. Щоб відкотити драйвер, який почав спричиняти помилки після оновлення драйвера:

1. Відкрийте диспетчер пристроїв

2. Натисніть на знак > перед обладнанням, щоб розгорнути меню та переглянути доступні драйвери. Клацніть правою кнопкою миші драйвер, який ви нещодавно оновили, і виберіть «Властивості».

  Початок роботи з Storybook у React

3. У вікні властивостей драйвера виберіть вкладку Драйвер

4. Якщо ви нещодавно оновили накопичувач, клацніть опцію Відкотити драйвер, яка стане активною. Ця опція повертає оновлений драйвер до попередньої версії.

5. Перезавантажте комп’ютер.

#3. Відкат збірки системи

Помилка PnP Detected Fatal може іноді виникати після оновлення операційної системи Windows. У таких випадках ви можете повернутися до старішої збірки, щоб усунути помилку. Щоб повернутися до старішої збірки після оновлення ОС Windows:

1. Відкрийте Налаштування

2. Виберіть Оновлення та безпека

3. Клацніть Windows Update і виберіть Переглянути історію оновлень

4. Натисніть Видалити оновлення

5. У новому вікні виберіть оновлення, яке потрібно видалити, а потім натисніть «Видалити».

6. Перезавантажте комп’ютер

#4. Виконайте відновлення системи

Відновлення системи — це інструмент Windows, який можна використовувати для повернення комп’ютера до попереднього робочого стану після збою інсталяції, пошкодження даних або проблемних оновлень операційної системи чи драйверів без необхідності перевстановлювати операційну систему.

Щоб виконати відновлення системи

1. Натисніть клавішу Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати». Введіть sysdm.cpl і натисніть OK

2. У вікні властивостей системи виберіть вкладку «Захист системи» та виберіть «Відновлення системи».

3. У вікні запиту відновлення системи натисніть «Далі».

4. Виберіть із відображеного списку точку відновлення, яку ви бажаєте використати, і клацніть Сканувати уражені програми, щоб переглянути програми та драйвери, на які це вплине.

5. Якщо згодні зі змінами, які збираються внести, натисніть «Закрити».

5. Виберіть бажану точку відновлення після того, як побачите, які програми та драйвери будуть змінені, а потім натисніть Далі

6. Натисніть «Готово», щоб виконати відновлення системи

Як запобігти виявленню критичної помилки PNP

Подібно до інших помилок, які можуть виникнути під час роботи з Windows, користувачі можуть вжити заходів, щоб запобігти виникненню PNP_DETECTED_FATAL_ERROR. Деякі заходи, які користувачі можуть вжити, щоб запобігти цій помилці, включають:

#1. Оновлюйте драйвери

Застарілі драйвери є основною причиною PNP_DETECTED_FATAL_ERROR. Операційна система Windows потребує оновлених драйверів, щоб користувачі могли використовувати периферійні пристрої, підключені до своїх комп’ютерів. Тому наявність застарілих драйверів призводить до помилок.

  Як запам’ятати, де ви припаркувалися за допомогою Google Assistant

Щоб бути в безпеці, радимо регулярно оновлювати драйвери, щоб забезпечити оптимальну продуктивність, покращену безпеку та кращу функціональність, а також уникнути помилок.

#2. Уникайте встановлення ненадійного програмного забезпечення

Інтернет повний зламаного програмного забезпечення, яке дозволяє користувачам використовувати програмне забезпечення без оплати за ліцензії чи підписки. Хоча це може здатися простим способом уникнути плати за програмне забезпечення, часто зламане програмне забезпечення або програмне забезпечення, отримане з ненадійних джерел, містить шкідливий код.

Це може призвести до пошкодження критичних файлів на вашому комп’ютері, таких як файли драйверів, що призводить до помилок синього екрана. Щоб уникнути цього, переконайтеся, що ви отримуєте програмне забезпечення з надійних джерел.

#3. Сканування на наявність вірусів і шкідливих програм

Операційна система Windows має велику кількість користувачів, тому вона часто стає об’єктом багатьох вірусів і шкідливих програм. Віруси та зловмисне програмне забезпечення можна отримати шляхом завантаження програмного забезпечення з ненадійних джерел, доступу до шкідливих веб-сайтів і електронних листів із прикріпленим до них шкідливим програмним забезпеченням або передачі через знімні пристрої зберігання даних, такі як флеш-диски.

Зараження зловмисним програмним забезпеченням може призвести до видалення критичних системних файлів і пошкодження драйверів, що призведе до збою системи PnP. Для безпеки встановіть на свій комп’ютер антивірус і регулярно перевіряйте його на наявність вірусів і шкідливих програм.

#4. Виконуйте часте резервне копіювання

Помилки синього екрана іноді можуть призвести до втрати даних користувача. Оскільки ви ніколи не можете бути впевнені, чи зіткнетеся з такою помилкою чи ні, і чи призведе це до втрати даних, корисною звичкою є регулярне резервне копіювання даних.

Хороший спосіб зробити це — створити резервну копію даних в Інтернеті або на знімному носії, наприклад на жорсткому диску. Таким чином, навіть якщо ви зіткнетеся з помилкою синього екрана, яка призведе до втрати даних, ваші конфіденційні дані не будуть втрачені.

Висновок

Помилка синього екрана, наприклад PNP_DETECTED_FATAL_ERROR, може бути неприємною, оскільки може призвести до втрати даних або неможливості користування комп’ютером. Ці помилки часто виникають через проблеми, пов’язані з апаратним забезпеченням, підключеним до комп’ютера, і відповідними драйверами.

Щоб бути в безпеці, регулярно оновлюйте драйвери, встановлюйте антивірус і скануйте на віруси, створюйте резервні копії критичних файлів і уникайте встановлення програмного забезпечення з ненадійних джерел. У випадку, якщо ви зіткнулися з помилкою PNP_DETECTED_FATAL_ERROR, спробуйте запропоновані методи вирішення цієї помилки.

Ви також можете прочитати кілька найкращих способів виправлення коду помилки Windows 0x80070057 і коду помилки 0x800704cf.