Як використовувати Notion як розробника

Notion — це більше, ніж просто додаток для нотаток. Як розробник, ви можете використовувати Notion для відстеження своїх позаштатних проектів, організації фрагментів коду, співпраці з клієнтами, відстеження вакансій, на які ви претендуєте, та інтеграції зі сторонніми інструментами для оптимізації всього робочого процесу розробника.

Нижче ми глибше зануримося в деякі з цих випадків використання, щоб дізнатися, як ви можете використовувати Notion як розробника програмного забезпечення.

1. Збереження фрагментів коду

Якщо ви знову і знову використовуєте фрагмент коду, ви можете зберегти його для зручнішого використання. Таблиця Notion пропонує простий спосіб організації та доступу до цих фрагментів коду. Ви можете створювати теги для різних мов програмування, фреймворків або тем і використовувати фільтри тегів, щоб знаходити фрагмент, коли він вам потрібен.

Наприклад, ви можете створити нову сторінку Notion і додати таблицю під назвою «Фрагменти коду». Потім додайте до цієї таблиці стовпці для назви, опису та категорії фрагмента. Ви також можете додати стовпець дати, який вказує, коли ви створили фрагмент.

У цій таблиці кожен фрагмент коду є сторінкою.

Ви можете додавати, редагувати або видаляти вміст із нього, і Notion виділить синтаксис коду відповідно до мови програмування, що полегшить його читання.

Багато програм дозволяють зберігати посилання безпосередньо в програмі. Прикладами таких програм є браузери та платформи соціальних мереж, як-от X (раніше Twitter) і Instagram, які дозволяють додавати веб-сторінки та публікації в закладки.

Відстежувати ці посилання в різних програмах може бути важко. Ви можете навіть забути про них. Кращий варіант – організувати їх у централізованій базі даних Notion.

Подібно до таблиці фрагментів коду, використовуйте теги для категоризації посилань, щоб їх було легко сортувати та фільтрувати, коли ви шукаєте певну закладку.

Щоб створити базу даних для ваших закладок, почніть із створення нової сторінки у своєму обліковому записі Notion і назвіть її Bookmarks. Потім додайте таблицю до сторінки та створіть стовпці для назви сторінки, URL-адреси сторінки, категорії та дати.

Ви можете вручну додати закладки до таблиці або скористатися одним із кількох розширень Chrome, призначених для збереження даних у Notion. The зберегти в Notion Розширення Chrome, наприклад, дозволяє зв’язати базу даних і створити форму для додавання закладок у вашу таблицю.

У формі ви можете додати назву, категорію та посилання на сторінку, яку хочете додати в закладки за допомогою розширення.

3. Використання Notion як CMS для вашого блогу

Якщо ви хочете створити простий статичний блог, розгляньте можливість використання бази даних Notion як системи керування вмістом (CMS). Нижче наведено приклад того, як ви можете організувати дані свого блогу в таблиці Notion.

У цій таблиці є поля для назви, слага (зручна URL-адреса), опису, тегів, опублікованого прапорця та дати публікації статті. Наявність опублікованої колонки, яку можна перемикати, дає змогу створювати проекти вмісту та вибірково публікувати його на вашому сайті, коли він буде відшліфований і готовий для громадськості. Таблиця забезпечує простий інтерфейс користувача для додавання, редагування або видалення вмісту. Просто додайте сторінку Notion і почніть писати свою публікацію.

Щоб відобразити публікації на вашому сайті:

 • Отримайте повідомлення з бази даних Notion за допомогою Notion API.
 • Використовуйте інтерфейсний фреймворк, який ви віддаєте перевагу, щоб відобразити ці публікації на своєму сайті.
 • Якщо ви обираєте React, подумайте про використання таких пакетів, як react-markdown для відтворення сторінок Notion і синтаксис-підсвічування для виділення блоків коду.
 • 4. Інтеграція з іншими програмами

  Як розробник ви можете створювати програми, які інтегруються з API Notion і виконують певні завдання. Наразі на ринку Notion існує понад 250 інтеграцій для різних цілей.

  Наприклад, ви можете використовувати інтеграцію GitHub і Figma для попереднього перегляду сховищ і дизайну інтерфейсу відповідно.

  Інші популярні інтеграції включають Everhour для відстеження годин, які ви працюєте над проектом, і Asana для консолідації завдань із кількох робочих областей. Ці інтеграції полегшують ваше життя як розробника, усуваючи необхідність перемикатися між кількома програмами.

  Натомість ви можете підключити їх до свого облікового запису Notion і отримати до них доступ із однієї платформи. Якщо існуючі інтеграції не відповідають вашим конкретним потребам, скористайтеся Notion API, щоб створити власні інтеграції.

  5. Відстеження дорожньої карти проекту

  Під час роботи над програмним забезпеченням дорожня карта проекту допомагає візуалізувати віхи та часові рамки, допомагаючи вам або вашій команді виконувати завдання.

  Notion — це простий у використанні робочий простір для керування проектами. Ви можете створити проект у Notion, визначити завдання, призначити членів команди для конкретних завдань, встановити терміни виконання та контролювати прогрес у режимі реального часу.

  Налаштуйте сторінки проекту відповідно до ваших вимог, додавши необхідну кількість полів. Розгляньте наступну сторінку, де ви можете додавати назви завдань, членів команди, установлювати пріоритети, визначати статус завдання, вказувати терміни виконання тощо.

  ​​​​​Коли призначений член команди виконує своє завдання, він переміщує його у відповідний стовпець, забезпечуючи чітке уявлення про те, як просувається проект. Відстежуючи прогрес, ви можете визначити будь-які завдання, які можуть відставати від графіка, і відповідним чином їх вирішити.

  6. Відстеження заявок на роботу

  Під час пошуку роботи важливо мати список компаній, у яких ви хочете провести співбесіду. Ще важливіше, якщо у вас є візуальне уявлення про те, чи ви вже подавали заявку в компанію, чи пройшли ви співбесіду та чи отримали ви відповідь чи ні.

  Один із підходів, який ви можете застосувати, це створити базу даних Notion і до кожної компанії та назви посади додати ці стовпці, які відстежуватимуть ваше становище. Ця таблиця функціонує як командний центр пошуку роботи — у вас є картки для кожної компанії в стовпцях, які показують, чи зацікавлені ви, чи подавали ви заявку на посаду, чи ви вже спілкуєтеся з командою.

  Розміщення даних таким чином гарантує, що ви не втрачаєте жодних можливостей, і ви можете зв’язатися з інтерв’юерами, коли це необхідно. Ви можете почати з дублювання безкоштовного Набір для співбесіди Notion надані Notion у ваш обліковий запис. Ось як це виглядає:

  Коли ви клацаєте картку, ви можете додати деталі співбесіди, як-от посилання на посаду, назву, місцезнаходження, область і статус заявки.

  У міру проходження процесу співбесіди ви можете редагувати статус співбесіди, щоб відображати етап, на якому ви перебуваєте.

  Адаптуйте концепцію до ваших конкретних потреб

  Якщо ви розробник і шукаєте нові можливості, ви можете використовувати бази даних Notion, щоб відстежувати свою заявку на роботу та навички проходження співбесід. Якщо ви вчитеся кодувати, ви можете використовувати його, щоб відстежувати свій навчальний шлях. Чим більше ви використовуєте Notion, тим більше ви дізнаєтесь, як налаштувати його відповідно до своїх потреб.