Як використовувати Nmap у Linux, щоб побачити, хто є у вашій мережі Wi-Fi

| | 0 Comments| 2:20 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Легко перевірте, скільки пристроїв підключено до вашого маршрутизатора Wi-Fi за допомогою мережевого сканера Nmap.
  • Ви можете визначити IP-адресу маршрутизатора за допомогою команди ip route.
  • Використовуйте Nmap з IP-адресою маршрутизатора, щоб отримати список клієнтів у вашій мережі Wi-Fi.

Цікавитеся пристроями, підключеними до вашого маршрутизатора Wi-Fi? Спробуйте скористатися потужним мережевим сканером Nmap, і ви зможете дізнатися це лише за допомогою однієї команди.

Отримайте свою IP-адресу Wi-Fi

Перше, що вам потрібно знати, це внутрішня IP-адреса вашого маршрутизатора Wi-Fi. Більшість маршрутизаторів Wi-Fi використовуватимуть приватну IP-адресу для мережі з трансляцією мережевих адрес для передачі пакетів до та з Інтернету. Для приватних мереж призначено три діапазони адрес IPv4: 10.0.0.0, 172.16.0.0 і 192.168.0.0.

  Як зазирнути в двійкові файли з командного рядка Linux

Якщо ви не знаєте IP-адресу свого маршрутизатора, скористайтеся командою ip route. Знайдіть рядок «за замовчуванням». Якщо ви перебуваєте в простій однодомній мережі лише з одним підключенням до Інтернету, адреса в цій лінії буде вашим шлюзом.

Перевірте свою маску підмережі

Адреси IPv4 також використовують маску підмережі, щоб визначити, яка частина адреси належить до мережі, а яка ідентифікує хост. 192.168.0.0 має маску підмережі 255.255.255.0. Ви можете побачити щось подібне, коли входите в веб-інструмент налаштування маршрутизатора. Це означає, що перші три частини десяткової адреси з крапками, частина 192.168.0, належать мережі.

З цією маскою підмережі доступно 256 адрес. Зазвичай цього більш ніж достатньо для більшості невеликих офісних і житлових мереж.

  Як грати в Dead Rising 4 на Linux

Утиліта ip Linux і Nmap використовують нотацію CIDR (безкласова міждоменная маршрутизація) для представлення масок підмережі. Цей формат слідує за IP-адресою з символом / (скісною рискою) та кількістю бітів у масці. Маска підмережі 255.255.555 має 24 біти, тому IP-адреса нашого маршрутизатора та маска підмережі поєднують 192.168.0.1/24 у CIDR.

Використовуйте Nmap

Використовуйте це лише у власній мережі Wi-Fi або в тій, на сканування якої ви маєте дозвіл.

Маючи цю інформацію, ви можете використовувати Nmap щоб отримати список клієнтів у вашій мережі Wi-Fi. Якщо у вас його не встановлено, ви можете зробити це в Ubuntu та Debian за допомогою цієї команди:

 sudo apt install nmap 

І на Арці:

 sudo pacman -S nmap

А в сімейних дистрибутивах Red Hat:

 sudo dnf install nmap

Щоб отримати список клієнтів, використовуйте опцію -sn, а потім IP-адресу маршрутизатора з маскою підмережі CIDR. Це призведе до переліку IP-адрес будь-яких клієнтів у мережі, які відповідають, але їх сканування не закінчиться. Наприклад:

 nmap -sn 192.168.0.1/24 

Тепер ви можете бачити, хто у вашій мережі

Nmap — потужний мережевий сканер для Linux. Ви можете використовувати його, щоб дізнатися пристрої, підключені до вашої мережі Wi-Fi, з командного рядка.

  Як грати в ігри Atari на Linux