Як використовувати ChatGPT із Google Colab

Categories:

ChatGPT — це велика мовна модель, розроблена OpenAI.

Як розробник, ChatGPT робить вас більш продуктивними, оскільки він здатний генерувати код, налагоджувати та відповідати на запитання. За допомогою ChatGPT ви можете писати код швидше, швидко генерувати тести, знаходити та виправляти помилки та навіть пояснювати, що може зробити написаний код.

Інтеграція ChatGPT із Google Colab допоможе вам скористатися всіма вищезгаданими перевагами в середовищі Google Colab. У цій публікації описано, як розпочати роботу з ChatGPT із Google Colab.

Переваги інтеграції ChatGPT із Google Colab

✅ Ви можете використовувати ChatGPT і Google Colab одночасно, не перемикаючись між різними вкладками.

✅ Користуватися ним можна безкоштовно, принаймні на момент написання статті.

✅ Ви швидше налагоджуєте, рефакторингуєте та створюєте код.

✅ Він може пояснити код, написаний у блокноті, якщо є щось, що ви не розумієте.

  12 найкращих ігрових моніторів для чудової продуктивності та низької затримки вхідного сигналу

✅ Він може додавати коментарі до вашого коду, щоб зробити його більш описовим.

Як інтегрувати ChatGPT із Google Colab

Щоб інтегрувати ChatGPT із Google Colab, ви використовуєте розширення під назвою ChatGPT для Google Colab. Він доступний для більшості популярних браузерів. Я використовую Google Chrome, тому встановлю його з веб-магазину Chrome.

Ви також можете встановити його з веб-магазину Mozilla. Розширення є безкоштовним і має відкритий код. Код доступний на GitHub.

Як використовувати ChatGPT у Google Colab

Після встановлення ChatGPT із Google Colab із відповідного веб-магазину чи ринку розширень відкрийте Блокнот Google Colab.

Щоб скористатися розширенням, наведіть курсор на клітинку, і у верхній частині клітинки з’явиться кнопка ChatGPT.

Коли ви натиснете кнопку, цей інтерфейс відкриється внизу комірки.

Використовуючи цей інтерфейс, ви можете вибрати завдання, яке ChatGPT має виконати. Завдання, які ви можете вибрати, включають рефакторинг коду, пояснення коду та узагальнення коду. Вибравши завдання, з’явиться підказка ChatGPT, що робити. Наприклад, якщо я виберу опцію рефакторингу коду, ви побачите зміну тексту в текстовому полі підказки.

  12 навчальних ресурсів дизайну UX для розробників і дизайнерів

Ви можете відредагувати підказку, якщо хочете, або взагалі ввести нову. Коли ваш запит буде готовий, натисніть кнопку «Надіслати», щоб надіслати його в ChatGPT.

Біля кнопки «Надіслати» є прапорець для включення коду. Якщо цей прапорець позначено, код у клітинці буде надіслано разом із запитом.

Чудово! ChatGPT тепер працює нативно в Google Colab без переходу між різними вкладками.

Є проблеми/застереження

З цього ви бачите, що ChatGPT інкапсулював код у функцію та викликав її. Він навіть пояснив, що він зробив. Це чудово, але якщо ви уважно подивитеся на опис внесених змін, ви помітите дві проблеми:

 • Він перейменував змінні на більш описові (пункт 2). Це не сталося. Він все ще використовує a і b як імена змінних.
 • ChatGPT також каже, що додав коментарі до коду (пункт 4), чого не зробив.
 • Це деякі з наявних недоліків ChatGPT. Тобто це не завжди правильно. Він робить помилки, галюцинує або створює помилковий код, використовуючи функції, яких не існує.

  Важливо ще раз перевірити та переконатися, що згенерований код правильний, а не просто сліпо копіювати та вставляти код із ChatGPT.

    Як виправити проблему, що Apple Watch не отримує сповіщень

  Потенційні випадки використання

  Незважаючи на ці застереження, якщо ви обов’язково переглянете код, згенерований ChatGPT, і сприймете його пояснення з дрібкою солі, ви побачите, що це зробить вас більш продуктивним розробником. Ось як я вважаю ChatGPT найбільш корисним:

  ❇️ Рефакторинг коду – перепишіть код, який ви вже написали, у більш стислий, читабельний і зрозумілий спосіб.

  ❇️ Створення тестів – писати тести нудно, але вони дуже важливі. За допомогою ChatGPT ви можете створити функцію, яка створить тестові приклади для функції на основі коду, який ви написали.

  ❇️ Отримання пояснень щодо коду – іноді інший розробник напише загадковий код, який ви не можете зрозуміти. ChatGPT допоможе пояснити, що робить код. Ви навіть можете ставити запитання про фреймворки та бібліотеки, заощаджуючи вам поїздку до Google і Stack Overflow.

  Заключні слова

  ChatGPT — це величезний засіб підвищення продуктивності для розробників, і його ефективне використання з Google Colab корисно для програмістів. Ви також можете прочитати про те, як використовувати ChatGPT із Siri.