Як використовувати ChatGPT для 3D-друку

| | 0 Comments| 5:40 AM
Categories:

Якщо ви слідкуєте за технічними новинами, цілком ймовірно, що ви бачили деякі заголовки, які ChatGPT публікував за останні кілька років. З’явившись на сцені в листопаді 2022 року, чат-бот OpenAI захопив світ штурмом. Здається, цей інноваційний інструмент штучного інтелекту постійно розширює межі, і користувачі щодня знаходять нові способи використання потужності ChatGPT.

Для виробників і любителів 3D-друку ChatGPT пропонує безліч інструментів, які значно полегшують об’єднання ваших проектів. Але як можна використовувати ChatGPT для 3D-друку?

Чи може ChatGPT допомогти з 3D-друком?

Це розмито, тому що друкується дуже швидко! (Джеймс Брюс / MakeUseOf)

Перш ніж почати використовувати ChatGPT для 3D-друку, важливо знати, що він має багато обмежень. Хоча він може створювати базові 3D-моделі, цей інструмент не призначений для виконання ролі 3D-дизайнера, а це означає, що вам, можливо, доведеться виконувати частину роботи самостійно.

ChatGPT може значно полегшити створення та керування файлами для 3D-друку та заощадити вам багато часу та зусиль. 3D-моделювання — це трудомісткий процес, який часто включає багато повторюваних завдань, і тому варто використовувати інструменти штучного інтелекту, щоб пришвидшити його.

Створіть файл STL за допомогою ChatGPT

STL є найпоширенішим форматом файлів для 3D-друку. У файлі STL зберігаються набори інструкцій, які дають змогу програмному забезпеченню САПР і програмному забезпеченню для нарізки будувати 3D-модель, збережену в іншому місці або створену в інший час. Завдяки своїй простоті ChatGPT може створювати для вас прості файли STL.

  НЕ видаляйте програму Apple Pay зі свого iPhone

Давайте почнемо з простої 3D-моделі та попросимо ChatGPT згенерувати куб у форматі STL. Важливо бути конкретним у своєму запиті, щоб переконатися, що ChatGPT розуміє, про що ви просите. У цьому випадку варто вказати, що ви хочете, щоб ваш файл STL мав формат ASCII, щоб його було легше читати.

Вам потрібно буде відправитися до OpenAI ChatGPT веб-сайт, створіть обліковий запис і відкрийте чат-бота, щоб почати.

Надішліть ChatGPT запит «Створити 3D-модель куба за допомогою формату ASCII STL» і дочекайтеся відповіді. Нижче ви повинні побачити невеликий фрагмент коду та коротке пояснення того, як це працює.

Скопіюйте текст із вікна та вставте його в порожній файл блокнота. Коли ви збережете файл, переконайтеся, що ви змінили розширення на «.stl». Тепер ви можете завантажити файл у обрану програму слайсера та підготувати його до 3D-друку.

Зауважте, що з першої спроби ви не завжди можете отримати потрібну 3D-модель, і в цьому випадку вам потрібно буде попросити ChatGPT виправити її.

Хоча ChatGPT, безумовно, має можливість створювати файли STL більшої складності, OpenAI не може виділяти ресурси, необхідні для такого роду операцій, безкоштовним користувачам. Однак це все ще чудовий інструмент для тих, хто хоче зрозуміти, як працюють файли STL.

Створіть сценарії 3D-моделі для програмного забезпечення САПР за допомогою ChatGPT

Багато інструментів 3D-моделювання мають можливість створювати 3D-моделі за допомогою сценаріїв. Це не завжди найефективніший спосіб створення 3D-моделей, якщо вам потрібно самостійно написати сценарій, але ChatGPT може створити сценарій за вас.

  10 ігор на основі супергероїв, які можна купити зараз

Залежно від програмного забезпечення для 3D-моделювання, яке ви використовуєте, вам потрібно буде провести деякі дослідження, щоб визначити мову програмування, яка в ньому використовується. Сценарії Python доступні в Blender, але ChatGPT може працювати з різними мовами.

Почніть зі свого запиту до ChatGPT із «Створення сценарію Python для Blender для створення 3D-моделі куба». Чат-боту може знадобитися деякий час, щоб написати ваш сценарій, але це не повинно виникнути проблем із простими 3D-моделями.

Після того, як ви скопіювали свій сценарій, ви можете завантажити Blender і перейти до робочого середовища Scripting. За замовчуванням ви повинні побачити консоль сценаріїв ліворуч на екрані. Вставте сценарій, згенерований ChatGPT, на панель консолі та натисніть клавішу Enter, щоб ваша 3D-модель з’явилася в 3D-робочому просторі.

Як і під час створення файлу STL за допомогою ChatGPT, існують обмеження, які означають, що чат-бот не намагатиметься створити сценарії, які вимагають надто багато часу. На щастя, ви можете знайти платні послуги в Інтернеті, які розширюють можливості ChatGPT щодо написання сценаріїв. Ви можете дізнатися, як отримати доступ до GPT-4, щоб ще більше покращити свій 3D-друк.

Як ще ChatGPT може допомогти з 3D-друком?

Як бачите, ChatGPT має великий потенціал для ентузіастів 3D-друку, але він не обмежується створенням сценаріїв і файлів STL. Чат-бот OpenAI може запропонувати підтримку та поради щодо різноманітних питань щодо 3D-друку.

  • Відновлення файлів G-коду: файли G-коду зазвичай використовуються 3D-принтерами для зберігання інструкцій, які потрібно виконати під час 3D-друку. Коли файл G-коду пошкоджується або містить помилку, ваш 3D-принтер може відмовитися друкувати його або не надрукувати належним чином. Ви можете попросити ChatGPT проаналізувати ваші файли G-коду та надати поради, які допоможуть вам їх відновити.
  • Підказки 3D-моделі: ви можете попросити ChatGPT надати підказки щодо 3D-моделювання. Подібні підказки спрощують вирішення складних завдань 3D-моделювання, а також дозволяють залучати інструменти сторонніх розробників.
  • Додатки сторонніх розробників: більшість програм 3D-моделювання мають доступні доповнення, які дозволяють використовувати ChatGPT для допомоги у вашому 3D-проектуванні. Деякі з цих інструментів використовують підказки, створені ChatGPT, для створення 3D-моделей, тоді як інші покладаються на автоматично створені сценарії для роботи.
  • Налаштування 3D-принтера. Вибір правильних налаштувань для матеріалу, з яким ви друкуєте 3D-друк, є складним завданням, особливо коли ви стикаєтеся з дефектами та проблемами з відбитками. Ви можете використовувати ChatGPT для усунення несправностей у налаштуваннях 3D-принтера та допомогти вам вибрати найкращі для ваших відбитків.
  Виправити помилку, що не обробляється в CoD Black Ops 2

Отримайте максимум від ChatGPT для 3D-друку

Важливо пам’ятати, що повний обсяг ChatGPT ще належить розкрити. Тим часом ви можете поекспериментувати, коли попросите цього чат-бота про допомогу з 3D-друком, чи то для створення файлів STL чи сценаріїв 3D-моделі, чи для перевірки та відновлення файлів G-коду. Варто витратити час на уточнення запитань, які ви ставите, щоб отримати найкращі результати.