Як використовувати водяні знаки в PowerPoint

Водяний знак — це вицвіле фонове зображення, яке відображається за текстом у документі. Ви можете використовувати їх, щоб позначити стан документа (конфіденційний, чернетковий тощо), додати витончений логотип компанії або навіть додати трохи художнього чуття. PowerPoint не має вбудованої функції водяних знаків, як-от Word, але ви все одно можете додати їх за допомогою текстового поля.

Як вставити водяний знак в PowerPoint

Додати водяні знаки до PowerPoint не так просто, як до Microsoft Word. Однак ви можете додати текст водяного знака на фон окремих слайдів або відразу всіх слайдів за допомогою функції головного слайда.

Ми розглянемо, як додати текст водяного знака до всіх слайдів у презентації за допомогою функції головного слайда. Якщо ви хочете додати лише текст водяного знака до окремого слайда, ви можете пропустити кроки для переходу до шаблону слайдів.

Спочатку перейдіть на вкладку «Перегляд» на стрічці PowerPoint.

Натисніть кнопку «Мастер слайдів». Це відкриває макет головного слайда для всіх слайдів у вашій колоді.

Клацніть на першому батьківському головному слайді.

Якщо ви вставляєте текст водяного знака лише на один слайд, починайте з цього; виберіть окремий слайд, на який потрібно вставити текст, а не перейти до шаблону слайду.

Щоб вставити текст або зображення, які ви хочете використовувати як водяний знак, натисніть вкладку «Вставити».

Натисніть кнопку «Текстове поле».

На вашому слайді з’явиться текстове поле.

Введіть все, що хочете, у цьому текстовому полі.

Після того, як ви ввели те, що хочете, ви можете возитися з форматуванням текстового поля. Ви можете перетягнути вигнуту стрілку, щоб повернути текст, наприклад:

Або ви можете перейти на вкладку «Формат» на головній стрічці PowerPoint, щоб змінити такі параметри, як колір, трансформації тощо. Тобі вирішувати!

Нарешті, визначте, чи хочете ви, щоб водяний знак відображався за всім іншим на слайді. Для цього натисніть кнопку «Надіслати назад» на вкладці «Формат» і виберіть «Надіслати назад».

Коли ви отримаєте текст, який ви хочете, настав час вийти з режиму перегляду головного слайда, якщо це те, що ви використовуєте. Перейдіть на вкладку «Перегляд», а потім натисніть «Звичайний», щоб повернутися до звичайного режиму слайд-шоу.

Тепер ви побачите текст водяного знака на своїх слайдах.

Якщо ви вставили текст на свій головний слайд, усі нові слайди, які ви вставите, матимуть на них той самий текст водяного знака.

Як видалити водяний знак з PowerPoint

Якщо ви хочете видалити свій водяний знак з PowerPoint, все, що вам потрібно зробити, це видалити це текстове поле.

Виберіть слайд із водяним знаком (або поверніться до перегляду головного слайда, якщо ви вставили текстове поле саме там).

Клацніть текстове поле.

А потім натисніть «Видалити», щоб позбутися цього. Ваші слайди будуть без водяних знаків!