Як визначити, чи заряджається ваш MacBook

Якщо ви забудете зарядити MacBook належним чином на ніч, то вранці у вас з’явиться головний біль. І якщо ви вирішуєте несправності зі зламаним MacBook, перевірка, чи здатна він заряджатися, є одним із способів виключити проблеми з акумулятором.

Старі Macbook мають індикатори на кабелі для зарядки

Якщо ваш MacBook був виготовлений до 2016 року і має магнітний кабель для зарядки (навіть «старий» L-подібний), на кінці кабелю з’явиться індикатор, який вказує, що він заряджається. Якщо індикатор горить помаранчевим, ви заряджаєтеся. Якщо він зелений, ваша батарея заповнена, і ви працюєте від адаптера живлення. Навіть якщо він не вмикається, він все одно повинен світитися, якщо проблема не в батареї.

Якщо у вас новий MacBook із зарядним пристроєм USB типу C, це зовсім інша історія. Зарядний пристрій USB-C не має індикатора, а це означає, що якщо ваш MacBook не вмикається, ви можете не знати, чи є причиною акумулятора, чи ваш кабель просто зламаний.

Якщо у вас дійсно старий кабель або кабель третьої сторони, можливо, вам також не вистачає світла.

Один із способів перевірити під час усунення несправностей кабель USB C без підсвічування — залишити його підключеним на деякий час і перевірити, чи не нагрівається блок живлення. Вони виділяють тепло під час зарядки, тому, якщо він не заряджається, він буде холодним.

Ще одна річ, яку ви можете спробувати, — це світити ліхтариком на логотип Apple на задній панелі. Якщо ви бачите щось на екрані, це означає, що у вас зламано підсвічування (досить поширена проблема, яку часто помилково приймають за те, що вона взагалі не вмикається), і вам слід знайти Apple Store. Або, можливо, ви повністю зменшили яскравість, і ваш MacBook в порядку.

Порада: новіші MacBook видають звук під час підключення зарядного пристрою. Це звук, який звучить так само, як звук під час підключення iPhone, але він тихіший. Ви також не почуєте його, якщо звук вашого ноутбука вимкнено або якщо акумулятор повністю розрядився, коли ви підключите кабель. Тим не менш, ви можете спробувати від’єднати та знову під’єднати кабель, щоб прослухати звук. Якщо ви це чуєте, то знаєте, що заряджається.

Чи ввімкнено, а екран видно?

Якщо так, стан акумулятора відображається у верхній панелі меню, а також програми, які використовують багато енергії, і попередження, якщо ваш акумулятор старий (і погано тримає заряд). Якщо ваша батарея заряджається, над піктограмою акумулятора з’явиться символ блискавки.

Якщо ви не бачите значка на панелі меню, можливо, його вимкнено. Відкрийте програму «Системні налаштування» та натисніть на піктограму «Енергозбереження» у формі лампочки. Унизу має бути «Показати стан акумулятора в рядку меню». Переконайтеся, що це перевірено.

Звідси також можна налаштувати інші параметри, пов’язані з живленням, зокрема швидкість вимикання дисплея, коли він не використовується.

Якщо все це не вдається, і ви все ще маєте проблеми зі зламаним MacBook, імовірно, краще звернутися до місцевого магазину Apple для ремонту.