techukraine.net techukraine.net Як видалити DRM з будь-якої вашої електронної книги

Як видалити DRM з будь-якої вашої електронної книги

Categories:

Управління цифровими правами, або DRM, спеціально розроблено для контролю використання, модифікації та розповсюдження будь-якого матеріалу, захищеного авторським правом, і тепер є загальною функцією всього, від електронних книг до музичних файлів.

Хоча легко зрозуміти, чому правовласники прагнуть захистити свою роботу, як споживач, DRM є надзвичайно розчаровуючим аспектом сучасного життя.

У цій статті ми пояснюємо, чому важливо знімати обмеження DRM, і показуємо, як їх можна усунути на власних електронних книгах.

Навіщо видаляти DRM?

В основі проблеми DRM лежить питання власності на ЗМІ. Музика, фільми та книги, які ви купуєте в таких компаніях, як Amazon, технічно не належать вам — ви просто отримали ліцензію на використання вмісту.

Компанії вживають цих заходів, щоб забезпечити легальний обіг цифрових продуктів. Якщо ви не перевірите, чи захищене відео авторським правом перед його використанням, його нещасний власник може подати на вас до суду. Навіть відеоігри потребують постійного DRM як додаткового захисту від піратства.

Найбільшим недоліком є ​​те, що компанії часто реагують на найменші порушення і не завжди пояснюють причину. Поставте себе на місце одного користувача Amazon, який у 2012 році, за словами Викриття Беккелунданазавжди видалила всю її бібліотеку Kindle (і обліковий запис Amazon) за ймовірне порушення умов.

Ми не знаємо, чи вона зробила щось погане, але ми знаємо, що вона втратила кілька сотень доларів з кишені. Усі її улюблені книжки зникли безповоротно, і не було можливості їх повернути.

Ось що сказав Amazon в електронному листі до неї в той час:

Згідно з нашими Умовами використання, в яких частково зазначено: Amazon.co.uk та його філії залишають за собою право на власний розсуд відмовляти в обслуговуванні, закривати облікові записи, видаляти чи редагувати вміст або скасовувати замовлення.

Хоча ми не можемо надати детальну інформацію про те, як ми пов’язуємо пов’язані облікові записи, будь ласка, майте на увазі, що ми переглянули ваш обліковий запис на основі наданої інформації та, на жаль, повідомляємо, що його не буде повторно відкрито.

  Виникли проблеми під час встановлення Paint.net? (ВИРІШЕНО)

Проблеми можна було б повністю уникнути, якби вона зняла обмеження DRM. чому Тому що вона могла створити резервну копію своїх файлів на своїй локальній машині. Amazon все одно міг би видалити її обліковий запис, але вміст, на який вона витратила стільки грошей, усе ще залишався б у її розпорядженні.

У 2018 році стався ще один інцидент, коли Amazon видалила тисячі облікових записів без пояснень, окрім розпливчастих заяв про те, що їх політика була порушена.

Це свідчить про повторювану проблему, до якої потрібно підготуватися. Створювати резервні копії ваших цифрових бібліотек – це розумний крок, який можливий, лише якщо ви знаєте, як видалити DRM з електронних книг.

Різні типи електронної книги DRM

Зазвичай електронні книги використовують чотири різні схеми DRM. Вони є:

  • Adobe ADEPT DRM: його можна застосувати до EPUB і PDF — більшість сторонніх програм для читання електронних книг можуть його читати. Цей формат використовується для книг, придбаних у таких постачальників, як Barnes and Noble, Kobo, Sony і Google. Ви також знайдете його в OverDrive, Ingram, Lulu, BlueFire, Copis, Textr і Aldiko.
  • Amazon DRM: формат Amazon застосовується до файлів AZW3, KFX і Mobipocket. Знову ж таки, більшість масових читачів можуть це зрозуміти.
  • Apple FairPlay DRM: підхід Apple можна застосувати лише до файлів EPUB і читати лише в додатку Apple Books.
  • Marlin DRM: відкрита промислова група захисту вмісту, розроблена Panasonic, Philips, Samsung і Sony. Зараз багато інших компаній використовують систему Marlin для захисту своїх електронних книг, аудіо, ігор, хмарних сховищ тощо.

Знайомство з цими платформами допоможе вам зрозуміти, як зняти захист DRM у різних ситуаціях.

Як видалити DRM із більшості електронних книг

Зважаючи на різноманітність видавців електронних книг і форматів файлів електронних книг, не дивно, що немає універсального рішення. Існує багато способів видалити DRM електронних книг.

Якщо ви купуєте книги через Amazon, Barnes and Noble або інші типові відомі онлайн-магазини електронних книг, найкращим рішенням буде Calibre.

  Чому Netspend потрібен мій SSN?

Calibre — це безкоштовна програма для керування бібліотекою електронних книг із відкритим вихідним кодом, наповнена корисними функціями. Для цього процесу видалення DRM вам знадобиться Калібр і Плагіни видалення DRM від Apprentice Alf.

Встановіть програмне забезпечення

Встановіть програмне забезпечення та запустіть програму вперше. Коли з’явиться відповідний запит, виберіть, у якій папці мають зберігатися ваші придбані електронні книги. Ви можете змінити налаштування пізніше, клацнувши Calibre Library або перезапустивши майстер привітання.

Далі в процесі налаштування вам буде запропоновано вибрати пристрій для читання електронних книг. Список включає всіх основних виробників. Не хвилюйтеся, якщо у вас більше одного пристрою; ви можете змінити це налаштування, щоб пізніше переключатися між ними.

Якщо ви хочете надсилати електронні книги з Calibre прямо на свій пристрій Kindle, заповніть пов’язані електронні адреси на наступному екрані. Для цілей процесу видалення DRM просто пропустіть цей крок і натисніть «Готово». Програма завантажиться автоматично.

Встановіть плагіни

Calibre підтримує різноманітні плагіни, які виконують різні функції. Для надійного способу видалення DRM вам знадобиться інструмент видалення DRM для електронних книг від Apprentice Alf. Остання версія доступна для завантажити з GitHub.

Завантажте файл і розпакуйте його вміст. Тепер поверніться до Calibre і клацніть піктограму «Параметри» у верхньому меню.

Натисніть Плагіни в нижньому рядку спливаючого екрана. Потім виберіть «Завантажити плагін із файлу» у нижньому правому куті.

Знайдіть свій розархівований файл і перейдіть до DeDRM_tools_7.2.1 > DeDRM_plugin.zip. Виберіть цей файл, натисніть «Так» у попередженні про вірус, яке з’явиться, і ви побачите повідомлення, яке підтверджує успішне встановлення. Відповідно до повідомлення на екрані перезапустіть програму Calibre.

Якщо у вас є Kindle, є ще один останній крок. У Calibre перейдіть до «Налаштування» > «Плагіни» та розгорніть меню під «Плагінами типу файлу». Двічі клацніть список DeDRM.

Виберіть електронні книги eInk Kindle зі списку та додайте серійний номер свого пристрою. Інші конфігурації включають ваші ключі Kindle для Android і ключі Kindle для Mac і ПК, серед додаткових опцій.

Ви можете знайти свій серійний номер на більшості Kindle у меню налаштувань пристрою.

Видаліть DRM

Інструмент працюватиме лише тоді, коли ви імпортуєте книги в Calibre вперше. Це не працюватиме, якщо ви конвертуєте книги між форматами. Таким чином, якщо ви вже імпортували книги DRM, вам потрібно буде видалити їх із програми та імпортувати повторно.

  Пояснення партизанського маркетингу за 5 хвилин або менше [With Examples]

Видалення DRM є найпростішою частиною всього процесу. Просто перетягніть свої електронні книги з пристрою для читання електронних книг (або локального диска) у головне вікно Calibre — програмне забезпечення автоматично видалить DRM.

Якщо ви завантажуєте їх із eInk Kindle або програми на іншому пристрої, перейдіть туди, де вони зберігаються, перетягніть усі файли, пов’язані з кожною книгою, і натисніть «Немає», коли з’явиться попередження про дублікати.

Що стосується Kindle для ПК, якщо у вас є новіша версія, ніж 1.17, вам також знадобиться Плагін KFX Conversion Input від Mobileread. Інакше Calibre не зможе відкрити файл електронної книги Kindle.

Як видалити DRM з Apple Books

На жаль, користувачі Apple, які хочуть видалити DRM зі своїх електронних книг, стикаються з набагато обмеженішим вибором інструментів.

Найнадійнішим методом є використання Інструмент видалення DRM ViWizard iBook. Це обійдеться вам приблизно в 30 доларів США зі знижкою, але якщо у вас тисячі електронних книг, це ціна, яку варто заплатити.

Після завантаження та встановлення програми вам потрібно буде завантажити всі ваші книги на локальну машину. Після того, як ви їх збережете, просто перетягніть їх у програмне забезпечення для видалення DRM і натисніть «Перетворити». Це простий і ефективний спосіб, але, на жаль, це не безкоштовний спосіб видалити DRM із файлів EPUB.

Видаліть DRM електронних книг лише для особистого використання

Пам’ятайте, що навіть якщо це не є незаконним, видалення DRM з бібліотечних книг, безумовно, морально сумнівно, особливо якщо ви збираєтеся зробити щось більше, ніж просто їх прочитати.

Подумайте про свої дії, перш ніж почати. Наприклад, видалення DRM, швидше за все, порушить правила постачальника електронних книг, тоді як загальний доступ або використання частин книги загрожує порушенням авторських прав.

Щоб уникнути заборон і штрафів, дізнайтеся, як зняти захист DRM з електронних книг і використовувати їх безпечно.