Як видалити програми на Chromebook (6 способів)

Categories:

Порівняно з Windows і Mac, додатки та програми в ОС Chrome менші. Але якщо у вас недорогий Chromebook, він може легко з’їсти ваші важливі ресурси. Крім того, якщо ви користуєтеся програмами Android, розширеннями Chrome і програмами Linux на своєму Chromebook, вони можуть з часом уповільнити роботу пристрою. Щоб уникнути такого сценарію, ви можете видалити програми на своєму Chromebook. Це звільнить пам’ять, ресурси ЦП і, що найважливіше, пам’ять. Отже, якщо ви хочете видалити програми на Chromebook, зокрема веб-програми, програми Android, розширення Chrome і програми Linux, дотримуйтесь нашого докладного посібника нижче.

Видалення програм на Chromebook (2023)

У цьому посібнику ми пояснили кілька способів видалення програм на Chromebook. Ми додали всі робочі методи: від Android і веб-програм до розширень Chrome і програм Linux. Скористайтеся наведеною нижче таблицею, щоб вибрати тип програми, який потрібно видалити на пристрої з ОС Chrome:

Видаліть веб-програми та програми Android на Chromebook із панелі запуску програм

Оскільки Google уже припинив роботу програм Chrome, веб-програми та програми Android запускаються на Chromebook. Внутрішня URL-адреса Chrome chrome://apps, яка відображала всі встановлені програми Chrome, більше не працює. Щоб дізнатися, як видалити веб-програми та програми Android із Chromebook, виконайте наведені нижче дії.

1. Щоб видалити веб-програми та програми Android на Chromebook, відкрийте панель запуску програм у нижньому лівому куті.

2. Тепер клацніть правою кнопкою миші програму, яку потрібно видалити, і натисніть «Видалити».

3. Далі на екрані з’явиться підказка з проханням видалити веб-перегляд і дані користувача програми. Якщо ви хочете видалити дані, пов’язані з програмою, установіть прапорець і натисніть кнопку «Видалити». Це все. Додаток буде негайно видалено з вашого Chromebook.

  Як змінити вісь Y в Excel

Видаліть веб-програми та програми Android на Chromebook у налаштуваннях

Крім панелі запуску програм, ви також можете видалити веб-програми та програми Android зі свого Chromebook на сторінці налаштувань. Він відображає повний список програм, установлених на вашому Chromebook, і ви можете швидко видалити їх кількома клацаннями. Ось як видалити програми за допомогою програми «Налаштування».

1. Спочатку відкрийте панель швидких налаштувань у нижньому правому куті та клацніть піктограму шестірні, щоб відкрити сторінку налаштувань.

2. Тут перейдіть до «Програми» з лівої бічної панелі, а потім натисніть «Керувати своїми програмами» на правій панелі.

3. Далі ви знайдете повний список програм, зокрема веб-програми та програми для Android, установлених на вашому Chromebook. Натисніть програму, яку потрібно видалити.

4. Тепер натисніть «Видалити» в правому куті інформаційної сторінки програми, і все готово. За допомогою цього методу ви можете швидко видаляти програми на своєму Chromebook, не прокручуючи Панель запуску програм.

Видаліть програми Android зі свого Chromebook за допомогою контейнера Android

Ви також можете видалити програми Android на своєму Chromebook через контейнер Android, прихований у програмі Налаштування. Ось як отримати до нього доступ і видалити програми Android.

1. Відкрийте сторінку налаштувань і перейдіть до «Програми» на лівій бічній панелі. Після цього виберіть «Google Play Store» на правій панелі.

2. Потім натисніть «Керувати параметрами Android» на наступній сторінці.

3. Тепер має відкритися програма налаштувань Android. Подібно до телефону Android, тут потрібно відкрити налаштування «Програми та сповіщення».

4. Потім натисніть «Переглянути всі програми».

5. Далі виберіть програму Android, яку потрібно видалити зі свого Chromebook.

6. Нарешті натисніть «Видалити» на сторінці інформації про програму, і все готово.

Видаліть програми Android на Chromebook за допомогою магазину Google Play

Ви також можете пакетно видалити програми Android зі свого Chromebook за допомогою програми Google Play Store. Ось як це працює:

1. Просто відкрийте програму «Play Store» із панелі запуску програм у нижньому лівому куті.

  8 інструментів відстеження трафіку веб-сайту, які можна використовувати у 2022 році

2. Після цього натисніть значок свого профілю у верхньому правому куті та відкрийте «Керування програмами та пристроями».

3. Перейдіть на вкладку «Керування» та виберіть програми Android, які потрібно видалити. Нарешті натисніть кнопку «Видалити» у верхньому правому куті. Усі вибрані програми Android буде миттєво видалено.

Видаліть розширення зі свого Chromebook

Окрім веб-програм і програм для Android, розширення Chrome також діють як програми та споживають пам’ять і ресурси ЦП на Chromebook. До речі, ви можете знайти показники продуктивності програм і розширень у диспетчері завдань Chromebook. Отже, якщо ви хочете видалити розширення зі свого Chromebook і звільнити важливі ресурси, ось кроки, які вам потрібно виконати.

1. Відкрийте браузер Chrome на своєму Chromebook і натисніть значок «Розширення» поруч із адресним рядком. Після цього натисніть «Керувати розширеннями».

2. Тут ви можете знайти всі встановлені розширення Chrome на вашому Chromebook. Після цього натисніть «Видалити» на окремих розширеннях, і розширення буде негайно видалено.

Видалити програми Linux на Chromebook

Якщо ви хочете видалити програми Linux, щоб звільнити місце на своєму Chromebook, ви можете зробити це як через графічний інтерфейс користувача, так і через термінал. Деякі програми Linux дозволяють легко видалити їх із панелі запуску програм, але для інших програм потрібно використовувати термінал. Просто виконайте наведені нижче дії та миттєво видаліть програми Linux на своєму Chromebook.

Використання програми запуску програм

1. Відкрийте панель запуску програм у нижньому лівому куті та прокрутіть униз, щоб знайти папку «Програми Linux». Натисніть, щоб відкрити його.

2. У папці клацніть правою кнопкою миші програму Linux, яку потрібно видалити зі свого Chromebook, і виберіть «Видалити».

Примітка. Майте на увазі, що не всі програми Linux пропонують кнопку «Видалити» через графічний інтерфейс. Щоб видалити такі програми, перейдіть прямо до розділу «Термінал» нижче.

3. Ви отримаєте сповіщення про хід процесу видалення. На відміну від веб-програм і програм для Android, програмам Linux потрібен деякий час, щоб повністю видалити їх із Chromebook.

Використання терміналу

1. Відкрийте програму Terminal із папки «Програми Linux» у панелі запуску програм.

  Як назавжди видалити повідомлення PS4

2. У терміналі клацніть «penguin» під заголовком «Linux», щоб відкрити інтерфейс командного рядка.

3. Виконайте наведену нижче команду, щоб знайти програму, яку потрібно видалити. Обов’язково замініть назву програми на назву програми. Буде виведено назву пакета, за допомогою якої можна видалити програму. Вам потрібно записати частину, виділену нижче червоним рядком, перед /.

sudo apt list --installed | grep appname

4. Тепер виконайте наведену нижче команду. Обов’язково замініть ім’я пакета тим, що ви зазначили вище, і натисніть «y», щоб підтвердити видалення. Це призведе до видалення програми Linux і пов’язаних із нею конфігураційних файлів із вашого Chromebook.

sudo apt purge packagename

5. Ви також можете виконати команду нижче, щоб видалити програми Linux на своєму Chromebook. Однак це лише видаляє додаток і не торкається пов’язаних конфігураційних файлів. Якщо ви хочете використовувати програму знову, скористайтеся командою нижче.

sudo apt remove packagename

6. Нарешті, запустіть команду autoremove, щоб видалити всі залежності, які використовуються видаленими програмами. Це звільнить значний простір на диску вашого Chromebook.

sudo apt autoremove

Видаліть програми Chromebook, які не використовуються, і звільніть пам’ять

Отже, це шість способів, якими ви можете скористатися, щоб видалити всі види програм Chromebook, будь то веб-програми, програми Android, розширення або навіть програми Linux. Ви повинні періодично видаляти програми, щоб підтримувати швидкість і ефективність Chromebook. Тим не менш, перегляньте наш підібраний список, якщо ви хочете придбати новий ігровий Chromebook із високою продуктивністю. А щоб знайти найкращі програми для ОС Chrome, ми підготували для вас список. Нарешті, якщо у вас виникли запитання, повідомте нас у розділі коментарів нижче.