Як видалити дублікати в Google Таблицях

| | 0 Comments| 10:48 PM
Categories:

Google Таблиці дозволяють видаляти дублікати з вашого документа трьома методами, починаючи від простої інтегрованої функції до спеціального сценарію. Хоча це не так очевидно, як у Excel, Таблиці пропонують більш різноманітний спосіб видалення дублікатів у вашій електронній таблиці.

Оновлення: тепер ви можете зробити це за допомогою вбудованого «Видалити дублікати” в Google Таблицях.

Видаліть дублікати за допомогою унікальної функції

Перший метод, який ми збираємося розглянути, використовує вбудовану функцію Google Sheets, яка знаходить усі унікальні записи, дозволяючи вам позбутися всього іншого в наборі даних.

Запустіть браузер і відкрийте електронну таблицю, щоб почати.

Далі клацніть порожню клітинку, куди потрібно вивести дані, введіть =UNIQUE, а потім клацніть запропоновану функцію, що з’явиться у діалоговому вікні.

Звідси ви можете вручну ввести діапазон комірок або виділити їх, щоб функція аналізувала. Коли ви закінчите, натисніть Enter.

Як магія, Таблиці вибирають усі унікальні результати та відображають їх у вибраній клітинці.

Якщо ви копіюєте та вставляєте інформацію назад у Таблицю Google, не забудьте клацнути правою кнопкою миші туди, куди потрібно вставити, а потім виберіть «Спеціальна вставка» > «Вставити лише значення» — інакше в нову клітинку буде скопійована лише формула.

Якщо ви копіюєте та вставляєте інформацію назад у таблицю Google, обов’язково клацніть правою кнопкою миші, а потім виберіть Спеціальна вставка > Лише вставити значення» width=”632″ height=”238″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this) ;” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<h2 role=Видаліть дублікати за допомогою надбудови

Для наступного способу вам потрібно буде встановити доповнення до Google Таблиць. Якщо ви ніколи раніше не використовували доповнення, вони схожі на розширення для веб-переглядача, які відкривають для вас додаткові функції в програмах Google, як-от Документи, Таблиці та Презентації.

  Як змусити Siri читати вам статті на вашому Mac

Для цього прикладу ми будемо використовувати Видалення дублікатів за допомогою AbleBits. Він поставляється з безкоштовною пробною версією протягом 30 днів; преміум-членство коштує 59,60 доларів США за довічну підписку або 33,60 доларів США на рік.

Встановлення надбудови

Щоб отримати доповнення, відкрийте файл у Google Таблицях, натисніть «Додатки», а потім натисніть «Отримати доповнення».

Введіть «Дублікати» у рядок пошуку, а потім натисніть кнопку «Безкоштовно».

Натисніть обліковий запис Google, який ви хочете використовувати для встановлення доповнення.

Після встановлення доповнень вам потрібно надати їм певні дозволи. Вони є основними для роботи надбудови. Переконайтеся, що ви повністю розумієте дозволи та довіряєте розробнику, перш ніж встановлювати будь-яке доповнення.

Натисніть «Дозволити».

Використання надбудови

Ви можете використовувати надбудову Видалення дублікатів для одного стовпця або кількох рядків. У цьому прикладі ми будемо шукати дублікати в рядках, але це працює переважно однаково для одного стовпця.

У електронній таблиці виділіть усі рядки, у яких потрібно шукати повторювані. Після цього натисніть Додатки > Видалити дублікати > Знайти повторювані або унікальні рядки.

Після відкриття надбудови переконайтеся, що вказаний діапазон правильний, а потім натисніть «Далі».

Далі виберіть тип даних, які ви хочете знайти. Оскільки ми видаляємо дублікати, виберіть «Дублікати», а потім натисніть «Далі».

  Що таке Канбан-дошка і як її використовувати?

Виберіть стовпці для надбудови для пошуку. Якщо ви не включили заголовки — або, можливо, ваша таблиця взагалі не має заголовків — обов’язково зніміть прапорець «Моя таблиця має заголовки». Інакше перший ряд буде опущено. Натисніть «Далі».

Нарешті, виберіть, що надбудова робитиме зі своїми результатами, а потім натисніть «Готово».

На сторінці результатів додаток повідомляє, що було знайдено та видалено чотири повторювані рядки.

Вуаля! Усі повторювані рядки зникають з аркуша.

Видаліть повторювані рядки за допомогою редактора скриптів Google

Останній метод видалення дублікатів у вашій аркуші передбачає використання Google App Script, безкоштовної хмарної платформи розробки для створення користувацьких, легких веб-програм. Хоча це включає в себе написання коду, нехай це вас не лякає. Google надає обширна документація і навіть надає вам сценарій для видалення дублікатів. Просто скопіюйте код, перевірте надбудову, а потім запустіть його у своєму аркуші.

У поточній таблиці Google натисніть «Інструменти», а потім натисніть «Редактор сценаріїв».

Сценарій Google Apps відкривається в новій вкладці з порожнім сценарієм.

Видаліть порожню функцію у файлі та вставте наступний код:

//Removes duplicate rows from the current sheet.

 function removeDuplicates() {
//Get current active Spreadsheet
 var sheet = SpreadsheetApp.getActiveSheet();
//Get all values from the spreadsheet's rows
 var data = sheet.getDataRange().getValues();
//Create an array for non-duplicates
 var newData = [];
//Iterate through a row's cells
 for (var i in data) {
  var row = data[i];
  var duplicate = false;
  for (var j in newData) {
  if (row.join() == newData[j].join()) {
   duplicate = true;
  }
 }
//If not a duplicate, put in newData array
 if (!duplicate) {
 newData.push(row);
 }
}
//Delete the old Sheet and insert the newData array
 sheet.clearContents();
 sheet.getRange(1, 1, newData.length, newData[0].length).setValues(newData);
}

Збережіть та перейменуйте свій сценарій. Коли закінчите, натисніть значок «Виконати».

  Не працює ліва кнопка миші? Ось як це виправити

Вам потрібно буде переглянути дозволи, які вимагає ваш сценарій, і надати йому доступ до вашої електронної таблиці. Натисніть «Переглянути дозволи», щоб побачити, який доступ потребує цей сценарій.

Прийміть підказки, а потім натисніть «Дозволити», щоб авторизувати сценарій.

Після його завершення поверніться до свого аркуша, і, як і попередні методи, усі повторювані записи зникнуть з вашого файлу!

На жаль, якщо ваші дані знаходяться всередині таблиці (як у прикладі, показаному вище), цей сценарій не змінить розмір таблиці відповідно до кількості записів у ній, і вам доведеться виправити це вручну.

Ось і все. Незалежно від того, чи хочете ви використовувати вбудовану функцію Unique, доповнення сторонніх розробників або створити власне доповнення за допомогою Apps Script, Google надає вам кілька способів керувати дублікатами у вашій електронній таблиці.