Як безпечно використовувати торрент і захистити свою особистість (огляд 2020)

Технологія P2P революціонізувала спосіб обміну інформацією, але варто навчитися безпечно завантажувати торренти. Вживаючи заходів для захисту своєї особи в Інтернеті, ви можете уникнути невиправданих наслідків від надмірно старанних провайдерів або власників авторських прав. Ми покажемо вам, як безпечно використовувати торренти та підвищити вашу конфіденційність за допомогою VPN, а також порекомендуємо найкращих постачальників.

Торренти — це метод однорангового завантаження, тобто ви завантажуєте файли з десятків або навіть сотень інших користувачів, таких як ви, замість того, щоб мати центральний хостер файлів. Це означає, що користувачі поділяють тягар завантаження файлів, тому для користувача, який завантажує файли, не потрібно дорогого хостингу файлів. Торрент став популярним із розвитком широкосмугового Інтернету, що дозволило людям завантажувати та завантажувати з більшою швидкістю, ніж раніше, дозволяючи людям ділитися цілими великими файлами по всьому світу.

Однак торренти швидко стали асоціюватися з незаконним завантаженням. Власники авторських прав і провайдери можуть легко відстежувати, які IP-адреси використовують торренти, і переслідувати їх за обмін файлами. За останні п’ять років значно менше людей використовували торренти через побоювання щодо порушення авторських прав. Але все ще є люди, які хочуть використовувати торренти, оскільки вони залишаються найефективнішим способом керування великими завантаженнями.

Доведено, що такі VPN є безпечними для анонімного розвантаження торрентів:

NordVPN – найкраще для безпечного торрентування – NordVPN безкомпромісний, коли справа доходить до вашої конфіденційності, надаючи спеціальні сервери, налаштовані для максимальної конфіденційності під час завантаження торрентів.
Surfshark – Обфускація в масштабі всієї мережі та серверна інфраструктура лише з оперативною пам’яттю гарантують, що ви ніколи не залишите слідів під час завантаження торрентів.
ExpressVPN – для надзвичайно швидкого завантаження торрентів виберіть одну з найпотужніших мереж у галузі.
CyberGhost – універсальний інструмент із попередньо налаштованими профілями для безпечних анонімних торрентів
IPVanish – ще один чудовий варіант для швидких торрентів, вільних від провайдерів і урядового шпигунства.

Якщо ви хотіли використовувати торренти, але турбуєтеся, чи безпечно це робити, то сьогоднішня стаття для вас. Ми збираємося обговорити як безпечно завантажувати торренти.

30-денна гарантія повернення грошей

4-кроковий посібник про те, як безпечно завантажувати торрент: поради щодо правильного завантаження

Якщо ви дійсно хочете використовувати торренти, є способи зробити це безпечно. Якщо ви дбаєте про те, які торренти ви використовуєте і де знаходите свої торрент-файли, то торрент може бути дійсно корисним способом швидкого завантаження великих файлів. Ось поради щодо безпечного завантаження торрентів:

1. Використовуйте юридичні торренти

Найбільше, що ви можете зробити, щоб убезпечити себе під час використання торрентів, — це використовувати лише легальні торренти. Завантажувати незаконний вміст за допомогою торрентів буде ризиковано, особливо якщо ви завантажуєте останній голлівудський фільм, і особливо якщо цей фільм нещодавно був випущений на DVD або Bluray. Це час, коли власники авторських прав будуть пильно стежити за тим, щоб шукати людей, які незаконно поширюють їхній вміст. Ви можете повністю пропустити ці турботи, використовуючи натомість легальні торренти.

Насправді існує маса чудового легального вмісту, ніж ви можете завантажити, наприклад, незалежні фільми, які були випущені безкоштовно, старий вміст, який зараз є загальнодоступним, або програмне забезпечення з відкритим кодом, яке поширюється безкоштовно. Ось лише кілька сайтів, які можна використовувати, щоб знайти повністю легальні торренти:

2. Налаштуйте свій торрент-клієнт

Існує багато різних клієнтів для завантаження торрентів. Деякі з цих клієнтів будуть оснащені функціями безпеки, такими як можливість шифрування ваших торрентів, щоб приховати тип трафіку, який ви використовуєте від вашого провайдера. Хоча це, безсумнівно, не надійний метод убезпечити себе, його варто ввімкнути, якщо він доступний у вашому торрент-клієнті. Ви також можете розглянути можливість налаштувати проксі-сервер для маршрутизації вашого торрент-трафіку через проксі-тунель, щоб підвищити вашу анонімність, і використовувати засіб перевірки IP-адреси торрента, щоб переконатися, що ваша справжня IP-адреса не відображається у ваших завантаженнях торрентів.

3. Знайдіть Сейф Торренти на поважних сайтах

Ризики використання торрентів не лише юридичні питання. Коли ви завантажуєте торрент-файл, ви не завжди можете побачити, що ви завантажуєте, доки завантаження не завершиться і ви фактично не відкриєте файл. Іноді ви знайдете шкідливий код, наприклад віруси або зловмисне програмне забезпечення, приховані всередині торрент-файлів, і коли ви відкриєте файли, ваш комп’ютер буде заражено.

Щоб уникнути цієї проблеми, ви повинні знаходити торренти лише на сайтах, які ви знаєте і яким довіряєте. Ви не повинні починати завантажувати торрент, який ви знайшли на якомусь хитромудрих сайтах, про які ви ніколи не чули раніше, і які ви отримали через Google. Замість цього скористайтеся надійним і добре відомим торрент-сайтом, щоб знайти потрібні торренти.

Якщо ви часто використовуєте торренти, ви можете спробувати отримати запрошення на приватний торрент-сайт. Ці сайти є більш безпечними, ніж інші, оскільки ними користується лише обмежена група високообізнаних людей.

4. Використовуйте VPN, щоб залишатися в безпеці та приховати свою IP-адресу

Найважливіший спосіб убезпечити себе під час використання торрентів – це використання VPN. VPN приховає вашу IP-адресу і замаскує той факт, що ви використовуєте торренти від свого провайдера. VPN працює шляхом встановлення певного програмного забезпечення на пристрій, який ви використовуєте для завантаження торрентів, яке шифрує всі дані, які ви надсилаєте через Інтернет, перш ніж вони залишать ваш пристрій. Зашифровані дані надсилаються на сервер, розташований в іншій частині світу, де вони розшифровуються та надсилаються до початкового місця призначення. Цей процес шифрування робить неможливим для вашого провайдера побачити, які сайти ви відвідуєте або який вміст ви транслюєте чи завантажуєте.

VPN — це найкращий спосіб убезпечити себе під час завантаження торрентів, і якщо ви використовуєте нелегальні торренти, VPN є абсолютно необхідною, щоб захистити вас від правових наслідків завантаження. Ми не визнаємо порушення закону, тому ви повинні переконатися, що ви розумієте юридичні межі своєї діяльності в Інтернеті.

Наші рекомендовані VPN для Кращий Торрент

Однак не кожен VPN підходить для користувачів торрентів. Багато VPN, особливо безкоштовні VPN, не будуть шифрувати P2P-трафік, включаючи торренти. Таким чином, ці постачальники не допомагають убезпечити вас під час використання торрентів. Ми знайшли добірку високонадійних і надійних VPN, які дозволяють використовувати торренти, тому ось наші рекомендації щодо VPN, щоб захистити вас під час торрентування:

1. NordVPN

NordVPN — це VPN, який ми рекомендуємо користувачам, які шукають найвищий рівень безпеки під час роботи з торрентами. Служба не тільки дозволяє P2P-трафік, але навіть має спеціальні виділені сервери P2P для максимальної швидкості завантаження. На додаток до 256-бітного шифрування та відсутності політики ведення журналу для захисту вашої конфіденційності, існує також опція, яка називається подвійним шифруванням для найкращої безпеки. Подвійне шифрування працює шляхом надсилання ваших даних не одному, а двох різних серверів і шифрування їх на кожному. Ці два шари шифрування роблять практично неможливим для будь-кого зламати, навіть за допомогою найскладніших інструментів. Іншими ключовими функціями для торрентерів є необмежена пропускна здатність і висока швидкість завантаження, щоб ви могли швидше отримати свої файли.

NordVPN нещодавно розширив свою серверну мережу, і тепер у них є абсолютно масивна мережа з 5400 серверів у 59 країнах. Окрім спеціальних серверів для P2P, ви також знайдете спеціалізовані сервери для захисту від DDoS, виділений IP, подвійний VPN та цибулю через VPN. Програмне забезпечення доступне для пристроїв під керуванням Windows, Mac OS, Android та iOS і доступне як розширення для браузерів Chrome і Firefox.

Прочитайте наш повний огляд NordVPN.

Плюси
Дуже висока швидкість робить це потужним вибором для потокового передавання 4K
Немає обмежень пропускної здатності
256-бітове шифрування AES з ідеальною прямою секретністю
Строга політика нульових журналів як для трафіку, так і для метаданих
Цілодобова підтримка в чаті.

Мінуси
Деякі сервери можуть бути ненадійними
Не вдається вказати місто чи провінцію в додатку.

2. Surfshark

Surfshark поєднує в собі безліч привабливих функцій, які роблять безпечний торрент легким. В основі його пропозиції лежить потужне шифрування з використанням незламного шифру 256-AES-GCM. Це означає, що незалежно від того, до якого сервера ви підключаєтеся, ви захищені стіною криптографії, навіть найпотужніший у світі суперкомп’ютер не має надії зламати.

Крім того, Surfshark гарантує справжню анонімність під час завантаження торрентів. Кожен із їхніх понад 800 серверів має можливість увімкнути потужний метод обфускації, який приховує той факт, що ви використовуєте VPN. У той час як більшість провайдерів залишають цю функціональність для кількох спеціалізованих серверів, оптимізованих для P2P, Surfshark робить процес вибору потрібного сервера та налаштувань фактично простим.

Звичайно, ви повинні вірити, що ваш VPN також не продасть вас. Surfshark категорично не в змозі зберігати ваші дорогоцінні метадані, оскільки їхні сервери лише з оперативною пам’яттю повністю стирають свої банки пам’яті після перезавантаження. Це означає відсутність журналів вашої торрент-активності, гарантовано як на папері, так і на практиці.

Плюси
Кожен сервер оптимізовано для розблокування Netflix, BBC iPlayer, Hulu тощо
Кожен сервер є спеціалізованим сервером
Гарантія повернення грошей без запитань
Базується на Британських Віргінських островах, де немає законів про збереження даних
Відповідна підтримка клієнтів доступна 24/7.

Мінуси
Зростаюча мережа не має такого покриття, як більш зрілі VPN
Статус New-kid-on-the-block може не викликати такої довіри, як більші постачальники.

Прочитайте наш повний огляд Surfshark.

3. ExpressVPN

ExpressVPN — чудова VPN для торрент-сервісів завдяки поєднанню швидкості, безпеки та простоти використання. ExpressVPN підтримує торрент та інший P2P-трафік і не має обмежень пропускної здатності, тому вам не потрібно турбуватися про обмеження пропускної здатності, якщо ви завантажуєте багато великих файлів. Використовувана безпека включає 256-бітне шифрування, щоб ваші дані були безпечно заблоковані подалі від вашого провайдера, а також політику без реєстрації, щоб не зберігалися записи про ваше використання Інтернету. У програмному забезпеченні є більше функцій безпеки, як-от перемикач знищення, щоб ви ненароком не використовували торренти через незахищене з’єднання, і перевірка IP-адреси, щоб ви могли перевірити, чи ваша IP-адреса прихована, перш ніж відкрити торрент-клієнт.

Мережа серверів, до яких ви отримуєте доступ за підпискою ExpressVPN, охоплює понад 3000 серверів у 94 різних країнах, і ці сервери пропонують одні з найшвидших з’єднань, доступних у будь-якого постачальника VPN. Перевагою ExpressVPN є те, що програмне забезпечення доступне для широкого спектру пристроїв, включаючи ігрові консолі та смарт-телевізори, а також настільні комп’ютери під керуванням Windows, Mac OS і Linux, а також мобільні пристрої під керуванням Android та iOS. Існують навіть розширення для браузера для швидкого підключення через веб-переглядач Chrome, Firefox або Safari.

Прочитайте наш повний огляд ExpressVPN.

Плюси
Розблокує американський Netflix, iPlayer, Hulu
Супершвидкі сервери (мінімальна втрата швидкості)
Торрент дозволено
Сувора політика без реєстрації
Цілодобова підтримка в чаті.

Мінуси
Максимум 3 одночасних підключення
Трохи дорожче деяких інших варіантів.

4. CyberGhost

CyberGhost — це фантастичний варіант для завантаження торрентів, який містить 256-бітне шифрування AES і 2048-бітні ключі під капотом. Вам також не доведеться турбуватися про збереження журналів, оскільки цей постачальник має одну з найсуворіших правил щодо реєстрації в індустрії. Вони навіть не зберігають вашу адресу електронної пошти! Цей рівень конфіденційності ідеально підходить, якщо ви стикаєтесь із загрозою авторських тролів, які кинуть у вас книгу. Інші функції включають автоматичне вимикання разом із захистом відведення DNS та IP.

Цей постачальник VPN також швидкий, з надійною мережею з понад 5700 серверів у дивовижних 90 країнах. Для ще кращої продуктивності під час завантаження торрентів використовуйте їхній профіль «Анонімно торрент», який автоматично з’єднує вас із P2P-сумісним сервером. Це не тільки забезпечить оптимізований досвід, але й додає додатковий рівень захисту від стеження, зловмисного програмного забезпечення та інших неприємностей в Інтернеті.

Прочитайте наш повний огляд CyberGhost.

Плюси
Працює з американським Netflix
P2P дозволений на будь-якому сервері, крім США та Росії
Юрисдикція в Румунії
Приватний: жорстка політика відсутності журналів
Підтримка в чаті (24/7).

Мінуси
Виявлено витік WebRTC
Не вдається розблокувати деякі інші потокові сайти.

5. IPVanish

IPVanish має неймовірно високу швидкість з’єднання, яка ідеально підходить для завантаження великих файлів у блискавичний час. Інші функції, які оцінять користувачі торрентів, включають відсутність обмежень пропускної здатності, сувору політику без реєстрації та 100% гарантію конфіденційності. Ви можете використовувати будь-який із серверів, доступних для P2P-завантажень, а надійне 256-бітне шифрування захистить вас.

Доступна мережа серверів велика, налічує понад 1300 серверів у 60 різних країнах світу. А програмне забезпечення має корисні функції безпеки, як-от додатковий перемикач вимкнення, який відключає ваше інтернет-з’єднання, якщо VPN-сервер виходить з ладу, щоб ви випадково не надсилали дані через незахищену мережу – що є ключовою функцією для торрент-серверів. Є також можливість періодичної зміни IP-адреси та захисту від витоку DNS для максимальної безпеки. Ви можете встановити програмне забезпечення IPVanish на пристрої під керуванням Windows, Mac OS, Linux, iOS та Android.

Прочитайте наш повний огляд IPVanish.

Чи законний торрент?

Перше, що потрібно знати про торренти, це те, що, незважаючи на те, що багато людей вірять і говорять, використання торрентів не є незаконним. Торрент — це просто спосіб обміну файлами, як-от вкладення файлу до електронного листа. Одним із поширених легальних випадків використання торрентів, які ви побачите, є спільне використання дистрибутивів Linux або програмного забезпечення з відкритим кодом. Якщо програмне забезпечення надається безкоштовно, людині, яка написала код, може бути дорого платити за хостинг для інсталяційних файлів. Натомість програмне забезпечення стає доступним через торренти, щоб кодеру не доводилося платити за хостинг. Якщо ви хочете завантажити програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, ви можете використовувати торрент-клієнт, щоб завантажити інсталяційні файли від інших користувачів програмного забезпечення. Це все цілком законно.

Однак велика частина вмісту, який поширюється через торренти, є захищеним авторським правом, таким як фільми, телешоу, книги, аніме, комікси чи музика. Безкоштовний обмін цим вмістом є незаконним, оскільки суперечить закону про авторське право. Таким чином, незаконним може бути вміст, який поширюється через торренти, а не сам метод торрентування.

Однією з причин того, що власники авторських прав були настільки активні в судових позовах проти користувачів торрентів, є спосіб роботи торрентів. Коли ви використовуєте торрент для завантаження файлу, ви починаєте завантажувати цей файл невеликими шматочками від інших користувачів. Частини, які ви вже завантажили, потім стануть доступними для інших користувачів для завантаження у вас. Тому щоразу, коли ви використовуєте для завантаження торрент, ви технічно також розміщуєте файл для завантаження, хоча й децентралізовано.

Загалом, власники авторських прав не надто зосереджені на користувачах, які завантажують або транслюють їх вміст – їх набагато більше турбують люди, які завантажують або розміщують вміст. За допомогою торрентів ви стаєте хостером будь-якого завантаженого файлу, що робить вас мішенню для власників авторських прав, якщо ви завантажуєте незаконний вміст.

Як людей ловлять за допомогою торрентів?

Отже, ви знаєте, що багато вмісту, знайденого в торрентах, є незаконним. Але як людей ловлять за допомогою торрентів? Це не так, якби хтось із вашого провайдера переглядає кожен байт даних, які ви завантажуєте, щоб шукати незаконний вміст, чи не так? Причина того, що так багато людей потрапляють і отримують юридичні погрози під час використання торрентів у порівнянні, скажімо, із прямим завантаженням, також пов’язана з тим, як працюють торренти. Пряме завантаження — це файл, розміщений на веб-сайті, який ви завантажуєте, як і будь-який інший файл із Інтернету, наприклад зображення, аудіофайл чи навіть текст. Якщо ваш провайдер уважно не перевірить вашу активність в Інтернеті, він навряд чи помітить, що ви завантажили певний файл.

Але торренти використовують особливий спосіб передачі файлів, заснований на технології Bittorrent. Для цього використовується певний порт для трафіку – зазвичай порт TCP 6881-6889 – це означає, що торрент-трафік дуже характерний і його легко помітити провайдеру. Якщо ви використовуєте торренти через звичайне інтернет-з’єднання, велика ймовірність того, що ваш провайдер перевірить, які типи файлів ви завантажуєте, і почне проти вас судовий позов, якщо виявить, що ви торрентуєте нелегальні файли. Провайдерам легко відстежувати IP-адреси людей, які використовують торренти, оскільки користувачі торрентів діляться своїми IP-адресами один з одним, щоб полегшити завантаження. Коли ваш провайдер може швидко помітити, що ви використовуєте торрент-трафік, а потім переконатися, що ваша IP-адреса надає спільний доступ до певного файлу незаконно, це є рецептом катастрофи.

Висновок

Сподіваємося, що ця стаття послужила керівництвом щодо безпечного використання торрента. Багато користувачів стурбовані використанням торрентів через велику кількість людей, які були спіймані на завантаженні незаконного вмісту, і їм загрожують певні юридичні наслідки. Однак існують законні способи використання торрентів, і ви можете використовувати їх безпечно. Найважливішим виходом для користувачів торрентів є використання легальних торрентів і завантаження торрентів лише з надійних сайтів. Якщо ви збираєтеся використовувати торренти для інших цілей, дуже важливо вжити заходів, щоб захистити себе, оскільки в іншому випадку ймовірність того, що ваш провайдер виявить, що ви використовуєте торрент, висока. Використовуйте VPN, щоб зашифрувати весь свій трафік, щоб ніхто не міг бачити, до чого ви зверталися або завантажували, навіть ваш провайдер. Це найкращий спосіб убезпечити себе під час використання торрентів.

Ви все ще використовуєте торренти, чи вважаєте цей спосіб завантаження занадто ризикованим? А щодо програмного забезпечення з відкритим кодом – чи пробували ви завантажувати програмне забезпечення з відкритим кодом за допомогою торрента?

Повідомте нам, які кроки ви вживаєте, щоб убезпечити себе під час використання торрентів у коментарях нижче.