techukraine.net MacOS Які програми містяться в папці утиліт macOS?

Які програми містяться в папці утиліт macOS?

| | 0 Comments| 5:19 AM
Categories:

Принаймні деякі з вас, можливо, стикалися з папкою Utilities на своєму Mac. Однак його часто не помічають, і багато користувачів Mac навіть не знають, які програми знаходяться в папці Utilities у macOS.

Як і багато прихованих функцій у macOS, програми, включені в папку Utilities, також дуже корисні. Нижче ми розглянемо все, що вам потрібно знати про програми, які можна знайти в папці Utilities на вашому Mac.

Де знаходиться папка Utilities у macOS?

Ви можете відкрити папку Utilities у macOS трьома методами. Перший і, мабуть, найпростіший варіант – це використання бічної панелі Finder. Ви можете відкрити вікно Finder, клацнути «Програми» на бічній панелі та двічі клацнути папку «Утиліти», щоб відкрити її. Тоді ви побачите список додатків.

Крім того, ви можете скористатися комбінацією клавіш, щоб відкрити папку Utilities за допомогою панелі меню macOS. Натисніть Shift + Command + U, коли Finder активний, щоб відкрити папку Utilities. Ця комбінація клавіатури запускає параметр «Утиліти» в меню Finder > Go.

І, нарешті, ви можете скористатися пошуком Spotlight на вашому Mac, щоб отримати доступ до папки Utilities. Натисніть Command + пробіл на клавіатурі, щоб відкрити пошук у Spotlight і шукати Utilities. Потім натисніть Return, щоб відкрити папку. Це зручний варіант, коли ви активно використовуєте програму на своєму Mac.

Усі програми, які ви знайдете в папці Utilities

Давайте подивимося на всі програми, які ви знайдете в папці Utilities у macOS.

1. Монітор активності

Як видно з назви, утиліта Activity Monitor дозволяє контролювати різні фонові процеси, що виконуються на вашому Mac. Він має спеціальні вкладки для моніторингу споживання ресурсів, як-от процесор, пам’ять, енергія, диск і мережа.

2. Утиліта AirPort

Ви можете використовувати AirPort Utility для керування бездротовими з’єднаннями на вашому Mac. Однак ця програма спочатку була розроблена для чудової роботи з лінійкою мережевих продуктів AirPort від Apple.

3. Налаштування аудіо MIDI

Ця утиліта корисна, коли потрібно підключити кілька аудіопристроїв, особливо MIDI-контролери та інтерфейси. Ви можете використовувати його для налаштування гучності, потоку, формату, якості та конфігурації.

  Чи є macOS UNIX? (і що це означає?)

4. Обмін файлами Bluetooth

Bluetooth File Exchange — ще одна проста, але практична утиліта. Як випливає з назви, ви можете використовувати цю програму для надсилання та отримання файлів через Bluetooth.

5. Утиліта ColorSync

Додаток ColorSync Utility допоможе вам увімкнути узгоджені кольори на всіх ваших пристроях, призначивши певний колірний профіль. Ви також можете використовувати його, щоб дізнатися значення кольору окремого пікселя.

6. Консоль

Утиліта Console у macOS дозволяє легко переглядати системні журнали та файли активності. Ці журнали допоможуть визначити, чи нормально працює ваш Mac.

7. Цифровий вимірювач кольору

Цифровий вимірювач кольору — це проста утиліта, яка допомагає зрозуміти значення кольору будь-якого пікселя на екрані. Ви можете перемістити вказівник у будь-яку частину екрана, і він покаже вам значення RGB.

8. Утиліта VoiceOver

Утиліта VoiceOver у macOS дозволяє керувати вбудованою функцією зчитування з екрана. Ви можете використовувати цю програму, щоб налаштувати різні аспекти, як-от звук, зображення та багатослівність.

9. Дискова утиліта

Disk Utility в macOS, мабуть, одна з найпотужніших програм, яку ви знайдете в папці Utilities. Це дозволяє керувати різними накопичувачами та розділами на вашому Mac. Ви також можете використовувати його для керування зовнішніми дисками.

10. Граф

Grapher — це скоріше спеціальна утиліта, ніж інші в цьому списку. Ви можете використовувати його, щоб перетворити математичні рівняння на 2D або 3D графіки.

11. Помічник з міграції

Migration Assistant дозволяє легко переносити дані на новий Mac із різних джерел, наприклад старого Mac, резервної копії Time Machine або ПК з Windows.

12. Keychain Access

Keychain Access — це менеджер паролів, вбудований у macOS. Ця утиліта може автоматично зберігати комбінації імені користувача та пароля для всіх ваших облікових записів і автоматично заповнювати їх на вимогу.

13. Скріншот

Як ви можете здогадатися з назви, утиліта Screenshot дозволяє знімати або записувати екран вашого Mac. Що ще важливіше, функція знімка екрана дуже добре інтегрується з macOS.

14. Редактор сценаріїв

Ця утиліта дозволяє редагувати та керувати сценаріями на вашому Mac. Це розширений варіант для програмістів, яким потрібен розширений контроль над своїми комп’ютерами Mac із персоналізованими завданнями, автоматизованими робочими процесами тощо.

  Як переглянути паролі в брелоку на iOS і macOS

15. Інформація про систему

Ви можете скористатися утилітою System Information, щоб дізнатися більше про апаратне та програмне забезпечення вашого Mac. Ви можете отримати різноманітну інформацію, від серійних номерів обладнання до розширеної системної статистики.

16. Термінал

Термінал — це вбудована утиліта командного рядка в macOS, яка дозволяє використовувати команди на основі Unix для виконання різних завдань на вашому Mac. Окрім вбудованих команд Unix, ви також можете встановити та використовувати розширені інструменти, такі як Homebrew.

Як користуватися найкращими утилітами від Apple

Тепер, коли ви знаєте всі програми, які зберігаються в папці Utilities, давайте швидко перевіримо, як ви можете скористатися деякими з найкращих утиліт від Apple.

1. Цифровий вимірювач кольору

Як ми вже згадували раніше, ви можете використовувати Digital Color Meter, щоб швидко визначити значення кольорів усього, що ви бачите на екрані свого Mac, на рівні пікселів.

Найприємніше те, що ви також можете вибирати між різними колірними просторами, такими як Adobe RGB, sRGB і P3. Також є можливість змінити розмір діафрагми, щоб ви могли фокусуватися на менших або більших елементах на екрані.

Одним словом, Digital Color Meter є чудовим інструментом для базових потреб підбору кольорів у macOS. У меню «Перегляд» є кілька параметрів для зміни формату відображеної інформації. Наприклад, ви можете вибрати відображення значень кольорів у десятковій, шістнадцятковій чи відсотковій системі.

2. Доступ через брелок

Найкраща частина Keychain Access полягає в тому, що він не потребує налаштування вручну. Натомість він бездоганно працюватиме в macOS, коли ви використовуєте Safari для перегляду веб-сторінок.

Ви можете використовувати інтерфейс Keychain Access для доступу до паролів і ключів входу, збережених у вашому обліковому записі. Подібно до спеціального менеджера паролів, Keychain Access дозволяє переглядати та шукати кілька записів.

Keychain Access може, серед іншого, пропонувати надійні паролі та зберігати різноманітні елементи, такі як сертифікати та безпечні нотатки. Однак ми б сказали, що він не такий багатий на функції, як деякі сторонні менеджери паролів.

  Як показати/приховати фотографії в програмі «Фотографії» в macOS

3. Скріншот

Утиліта Screenshot залишається одним із найкращих способів зробити знімок екрана на вашому Mac. Незважаючи на те, що існують кращі сторонні програми для створення скріншотів для вашого Mac, ця вбудована утиліта пропонує деякі переваги.

Наприклад, запустити утиліту можна різними способами. Окрім доступу до нього з папки Utilities, ви можете швидко відкрити його за допомогою комбінації клавіш: Command + Shift + 3.

Крім того, програма дозволяє вибирати між кількома режимами захоплення екрана. Ви також отримуєте безліч функцій налаштування. Наприклад, ви можете вибрати джерело звуку під час запису екрана.

4. Обмін файлами Bluetooth

Утиліта обміну файлами Bluetooth працює досить безпроблемно. Він чудово підходить для швидкого надсилання фотографії чи документа на інший пристрій через Bluetooth.

Коли ви відкриваєте утиліту, ви можете вибрати файл, який хочете надіслати. Потім ви можете вибрати цільовий пристрій із доступних варіантів і натиснути «Надіслати».

Хоча сьогодні ви рідко бажаєте використовувати утиліту обміну файлами Bluetooth, зручно, що вам не потрібна стороння програма, коли виникає потреба.

5. Утиліта ColorSync

Утиліта ColorSync також є корисною. Це корисно для тих, кому потрібна найкраща точність кольору для дисплеїв Mac.

Утиліту ColorSync можна використовувати на різних рівнях. Наприклад, ви можете використовувати його для зміни кольорового профілю окремих фотографій. Крім того, він дозволяє керувати різними профілями відображення на вашому Mac.

Крім того, ви можете використовувати ColorSync Utility для внесення незначних змін до зображень, таких як зміна розміру та налаштування. Ще одна перевага полягає в тому, що він чудово працює з форматами файлів Apple, такими як HEIC.

Ми переконалися, наскільки корисними є вбудовані утиліти macOS. Ті, на які ви б покладалися, можуть відрізнятися залежно від ваших потреб, але все одно варто перевірити їх усі.

Незважаючи на те, що ми любимо більшість зручних інструментів у папці Utilities, не забувайте, що для вашого Mac також є багато чудових утиліт сторонніх розробників.