Якщо вам телефонують про вакцину від коронавірусу, це шахрайство

Якщо ви володіли і використовували смартфон протягом будь-якого часу, ви, ймовірно, отримували спам і фішингові дзвінки. Зараз шахраї намагаються скористатися пандемією коронавірусу. Якщо вам зателефонує хтось, стверджуючи, що він із CDC, негайно покладіть трубку.

Як вперше повідомив Грань, кілька поліцейських та правоохоронних органів США звертаються до Twitter та інших соціальних мереж, щоб повідомити громадянам, що будь-хто, хто дзвонить вам щодо вакцини проти COVID-19, намагається вас обдурити.

Ідеальний приклад, як показано нижче, — це Департамент поліції міста Дейлі. За даними агентства, особа на іншому кінці лінії може попросити у вас кредитну картку та/або номер соціального страхування, щоб «зарезервувати» вакцину.

Нове шахрайство: люди стверджують, що вони з CDC, які пропонують дозволити людям «зарезервувати вакцину від COVID-19» за допомогою кредитної картки та/або номера соціального страхування. Програми резерву вакцин не існує, і CDC нічого подібного не пропонує. Не ставай жертвою!

— Поліція міста Дейлі (@DalyCityPD) 17 березня 2020 року

Ви також повинні остерігатися шахрайських текстових повідомлень та електронних листів. Департамент шерифа округу Лукас в Огайо оприлюднив а заява у Facebook попередження громадян уникати повідомлень, які стверджують, що надходять від CDC. У жодному разі агентство не зв’яжеться з вами безпосередньо.

На момент написання статті на ринку ще не було навіть вакцини від коронавірусу. Поки кілька ліків перевіряються, це, ймовірно, займе рік або більше, перш ніж він стане доступним для пацієнтів. Зачекайте, поки державні установи та ваш лікар зроблять офіційне повідомлення про наявність, перш ніж вірити невідомому абоненту.

До самокарантину і соціальне дистанціювання період закінчився, виконати якусь роботу, продезінфікуйте свій смартфон, подивіться трохи Netflix, і замовте собі їжу для доставки.

І знову ж таки, якщо вам телефонує невідомий номер телефону, відхиліть його, якщо ви не очікуєте, що хтось звернеться до вас. Якщо проігнорований дзвінок важливий, особа залишить повідомлення. Ой, і не забувай, помий руки.