Який і коли використовувати

Categories:

Під час роботи над програмою клієнт-сервер розробникам зазвичай доводиться вибирати між GraphQL і REST API. Перебір одного над іншим може мати далекосяжні наслідки для швидкості, масштабованості та зручності обслуговування програми.

Протягом багатьох років API Rest був кращим варіантом для багатьох розробників. REST API має чітко визначену структуру, що робить його простим у використанні та розумінні. Таким чином, це дозволяє розробникам легко створювати складні програми.

Проте GraphQL став сильним конкурентом із більш ефективним і адаптованим механізмом запитів. Використовуючи його, розробники можуть просто отримати інформацію, яка їм дійсно потрібна. Крім того, модель даних GraphQL дозволяє просту настройку.

І GraphQL, і REST API пропонують відмінні переваги та можливості. Отже, вибір найкращого для проекту матиме великий вплив на його успіх. У цій статті ми представимо GraphQL і REST API, їхні функції та переваги, випадки використання та ключові відмінності.

Що таке GraphQL?

GraphQL — це надійна мова запитів для API, розроблена Meta. Він забезпечує кращий спосіб створення APIS і вдосконалення викликів RESTful API.

За допомогою GraphQL розробники можуть використовувати одну кінцеву точку, щоб отримати саме ті дані, які їм потрібні. Це полегшує керування залежностями даних і уникає надмірної вибірки. Тоді як REST API потребує кількох кінцевих точок для отримання різноманітних ресурсів.

Однак все ще існують деякі помилкові уявлення про те, чим не є GraphQL. Отже, давайте розберемося з такими пунктами:

  • Це не мова бази даних чи ORM, а інструмент для запитів до API
  • Він не призначений для заміни REST API, а є альтернативою, яка може співіснувати в одному проекті.
  • Це не надто важко, не складно, тому його легко вивчити та впровадити.

GrapphQL став доступним як проект із відкритим вихідним кодом у 2015 році. Відтоді такі компанії, як GitHub, Yelp і Shopify, перейняли його, оскільки він набув популярності. GraphQL перетворюється на надзвичайно важливу здатність для розробників у результаті зростаючого попиту на ефективніші API.

Як працює GraphQL

GraphQL побудовано на схемі, яка описує типи даних, які можна запитувати, а також їхні зв’язки. Діючи як сполучна ланка між клієнтом і сервером, ця схема гарантує, що обидві сторони знають про дані, які можна запитати. Крім того, він визначає, як будуть представлені дані.

Давайте розглянемо додаток для блогу, який використовує GraphQL API. Схему API можна описати так:

Типи публікацій і коментарів визначені в цій схемі разом із типом запиту. Це дозволяє нам отримувати окремі публікації за ідентифікатором. Поля, які містить кожен тип, відображають дані, які можна отримати.

Використовуючи цю схему, ми можемо використовувати наведений нижче код для створення запиту GraphQL, щоб отримати публікацію та коментарі до неї:

Результат цього запиту включатиме назву, текст, автора та ідентифікатор публікації. Він також повернеться як тіло та автор будь-якого коментаря, пов’язаного з цією публікацією.

Замість того, щоб надсилати кілька запитів до різних кінцевих точок, ми можемо отримати всі необхідні дані за допомогою GraphQL лише одним викликом API. У результаті накладні витрати зменшуються, а функціональність API зростає.

Що таке Rest API

REST API — це архітектура служби веб-сайту. Він забезпечує зв’язок між багатьма системами через протоколи HTTP. Це набір архітектурних принципів, які допомагають у розробці масштабованих, ефективних і універсальних веб-служб.

  Як обмежити дані в Google Таблицях за допомогою перевірки даних

Однак це популярний варіант серед розробників, оскільки він використовує загальні методи HTTP, такі як:

GET: ця команда отримує ресурси

POST: Для створення ресурсу

PUT: змінює стан або оновлює ресурс, який може бути об’єктом, файлом або блоком

ВИДАЛИТИ: видалити ресурс

Основою REST API є ідея ресурсів, які розпізнаються за характерними URL-адресами (уніфікований покажчик ресурсів). На основі запиту від клієнта кожен ресурс може мати інше представлення, наприклад:

  • JSON (нотація об’єктів JavaScript),
  • XML (розширювана мова розмітки),
  • і HTML (мова розмітки гіпертексту)

RESTPful API використовує ці ресурси для отримання даних, створення запису, оновлення запису або його видалення.

Як працює REST API

REST API працює, дозволяючи користувачам надсилати HTTP-запити до серверів, які відображають ресурси через URL-адреси. Після обробки запиту сервер повертає інформацію у вказаному форматі (JSON або XML)

Наприклад, подумайте про веб-додаток, який надає користувачам доступ до інформації, пов’язаної з книгою. Використовуючи RESTful API, клієнти можуть отримати детальну інформацію про одну книгу або вибір книг.

Щоб отримати інформацію про певну книгу, клієнт надсилає HTTP-запит GET, використовуючи URL-адресу ресурсів. Посилання може бути таким: https://example.com/api/books/123. Після обробки запиту та пошуку книги з ідентифікатором «123» сервер надсилає відповідь у вибраному форматі (JSON).

Подібним чином, щоб отримати список книг, клієнт надсилає HTTP-запит GET на сервер із URL-адресою, наприклад «https://example.com/api/books». Таким чином, сервер відповідає у потрібному форматі, наприклад JSON.

Особливості GraphQL

GraphQL є універсальною та ефективною мовою запитів, оскільки вона пропонує надійне введення та ієрархічний пошук даних. Ось деякі ключові особливості GraphQL, які зробили його популярним серед користувачів:

v

Строгий тип: GraphQL пропонує схему, яка включає кілька типів доступних через API типів даних, таких як поля, об’єкти та посилання. Щоб забезпечити законну доставку даних, ця схема використовується для перевірки запитів і відповідей.

Ієрархічна структура: GraphQL дозволяє клієнтам вказувати точні дані, які їм потрібні. Таким чином, повертається менше зайвих даних, що підвищує швидкість API.

Ефективніше: завдяки GraphQL клієнти можуть отримати численні ресурси одним запитом. Він використовує лише одну кінцеву точку для всіх запитів, дозволяючи кешування та пакетні запити.

Орієнтований на клієнта: GraphQL дозволяє клієнту контролювати отримані дані, що зменшує кількість звернень до сервера.

Agnostic: Оскільки GraphQL не залежить від основної бази даних і технологічного стеку, його можна інтегрувати з будь-якою серверною технологією.

Introspective: Поставляється з системою самоаналізу, яка дозволяє клієнтам дізнаватися про їхні доступні дані, типи даних і посилання.

Модель підписки: модель підписки дозволяє користувачам отримувати оновлення даних у реальному часі. Клієнти можуть підписатися на зміни в певних даних і отримувати оновлення, коли вони змінюються.

Тепер, коли ви знаєте функції GraphQL, давайте дослідимо, що REST API може запропонувати своїм клієнтам.

Особливості REST API

REST API робить сильний наголос на дотриманні набору стандартів, які роблять API дуже доступним, адаптованим і легко масштабованим:

Без збереження стану: RESTful API містить усі необхідні дані в кожному запиті. Таким чином, він не має стану, масштабується та простий у управлінні.

Архітектура клієнт-сервер: архітектура клієнт-сервер, де клієнти запитують дані від сервера, і вони повертаються. Таким чином, інтерфейсні та внутрішні системи можна створювати та підтримувати окремо.

На основі ресурсів: доступні дані представлені ресурсами. Для отримання або модифікації кожен ресурс має конкретну URL-адресу.

Операції CRUD: REST API керує ресурсами за допомогою дій CRUD (Створення, Отримання, Оновлення та Видалення).

Послідовний інтерфейс: пропонує уніфікований інтерфейс для взаємодії з ресурсами, спрощення архітектури API та обслуговування.

Кешування: увімкнено кешування, що зменшує кількість запитів до сервера та підвищує ефективність.

Багаторівнева структура: підтримує багаторівневу структуру, яка включає проксі-сервер, що підвищує гнучкість і масштабованість.

  11 інструментів розробки програмного забезпечення, які потрібно знати програмісту

Переваги GraphQL

Ознайомившись із функціями GraphQL, давайте дослідимо переваги, які виділяють його

Краща продуктивність: GraphQL покращує продуктивність за рахунок мінімізації кількості даних, що надсилаються через мережу.

Спрощена розробка API: розробка API стає легшою за допомогою єдиної охоплюючої схеми. Таким чином, це спрощує процес розробки та зменшує ймовірність помилок.

Підвищена гнучкість: розробники можуть точно описати дані, які їм потрібні, і те, як вони мають бути організовані. Таким чином, він може вмістити різні типи клієнтів, наприклад мобільні та веб-додатки.

Покращений досвід розробників: пропонує інфраструктури та інструменти, які спрощують створення, тестування та налагодження API.

Краща документація: зі схемою самодокументування стає легше зрозуміти та використовувати API.

Швидша ітерація: оновлення схеми можна вносити без впливу на поточних клієнтів. Тому легко вдосконалити API та додати до нього нові функції.

Простіша агрегація даних: користувачі можуть інтегрувати інформацію з кількох API та джерел в один запит. Отже, агрегацію даних можна спростити за допомогою менш складного коду серверної частини.

Переваги GraphQL

REST API пропонує різні переваги, які роблять його популярним варіантом для розробників і компаній. Деякі з основних переваг REST API перераховані нижче:

Гнучкість: XML, JSON і HTML – це лише деякі з багатьох мов програмування та форматів даних, які можна використовувати з REST API.

Масштабованість: REST API може обробляти величезні обсяги трафіку та даних, що робить його ідеальним для розподілених систем.

Бездержавність: API REST не має статусу, що полегшує розробникам створення API, які можуть обслуговувати багато клієнтів.

Підвищена продуктивність: за допомогою функції кешування сервери обробляють менше запитів, підвищуючи загальну продуктивність.

Легко впровадити: його легко впровадити завдяки зручним для користувача методам HTTP для отримання, створення, оновлення та видалення ресурсів.

Програми та випадки використання: GraphQL

Що стосується створення та використання API, GraphQL пропонує унікальне рішення. Це може бути ідеальним інструментом для випадків використання, зазначених нижче, якщо використовувати його за призначенням:

Створення API

GraphQL зазвичай використовується для розробки API, які забезпечують швидший метод доступу та отримання даних. Це допомагає розробникам визначати точні поля та структуру даних, які вони бажають запитувати, роблячи API легшим і швидшим.

CMS без голови

Коли справа доходить до безголової CMS, GraphQL можна використовувати як рівень даних. Він забезпечує спосіб відокремлення вмісту від шару відображення. Крім того, безголові cms дозволяють розробникам ефективно та гнучко отримувати вміст і керувати ним.

Розробка мобільних додатків

Оскільки мобільний додаток часто має обмежену пропускну здатність, швидке отримання даних стає важливим. Саме тут GraphQL стає ідеальним інструментом для розробки мобільних додатків. Крім того, це спрощує розробникам впровадження таких функцій, як підтримка офлайн і кешування.

Програми для спільної роботи

Функція підписки GraphQL є важливою для програм, які потребують участі користувача та зміни даних у реальному часі. Таким чином, клієнти можуть підписатися на оновлення та отримувати негайні передачі з сервера.

Мікросервіси

З архітектурою мікросервісів служби зазвичай вимагають зв’язку одна з одною та мають чіткі вимоги до даних. GraphQL зменшує цю складність, пропонуючи єдиний інтерфейс для отримання даних із різних служб.

Електронна комерція

Універсальність і ефективність GraphQL у отриманні та управлінні даними про продукт може покращити веб-сайти та програми електронної комерції. Це дозволяє використовувати такі функції, як динамічне оновлення наявності продукту, спеціальні посібники з купівлі та спеціальні пропозиції.

Data Science

Гнучкі та потужні можливості GraphQL для пошуку та аналізу даних роблять його життєздатною технологією для програм обробки даних. Це полегшує розробникам розширений аналіз і моделювання даних із різноманітних джерел.

Соц.медіа

За допомогою GraphQL програмісти можуть запитувати та маніпулювати інформацією про користувачів, статтями блогів та іншим вмістом. Це дозволяє динамічно оновлювати канали користувачів і більш персоналізувати роботу для кінцевого користувача.

  Як використовувати мобільний тюнер процесора Ryzen Slimbook в Ubuntu

Програми та випадки використання: REST API

Ось деякі з ключових програм і випадків використання REST API:

Мобільний додаток

REST API — чудовий варіант для розробки серверних служб для мобільних додатків. Він просто отримує дані з кількох джерел. Наприклад, бази даних, хмарне сховище, мобільні онлайн-сервіси тощо.

Веб-програми

API REST є оптимальними для створення веб-додатків, яким потрібен доступ до даних із багатьох джерел. Він пропонує єдиний метод доступу до даних і маніпулювання ними, мінімізуючи складність веб-програм.

Інтернет речей (IoT)

Ви можете використовувати RESTful API, щоб зв’язати пристрої Інтернету речей (IoT) із хмарним програмним забезпеченням. Наприклад, розумний термостат може взаємодіяти з хмарним сервісом, який регулює температуру в домі за допомогою REST API.

Веб-сайт електронної комерції

Для проведення транзакцій і з’єднань зі сторонніми службами веб-сайти електронної комерції часто використовують RESTful API. Наприклад, інтернет-магазин може використовувати RESTful API, щоб отримати дані про доставку від постачальника логістичних послуг або прийняти оплату через платіжний шлюз.

Платформи соціальних мереж

API RESTful відіграють вирішальну роль у сприянні спроможності мереж соціальних мереж надавати організований доступ до їхніх даних. Використовуючи його, програмісти можуть отримувати доступ до даних користувачів із таких сайтів, як Twitter, Facebook і LinkedIn, щоб створювати індивідуальні системи керування соціальними медіа або рідні програми.

GraphQL проти REST API

Давайте коротко розглянемо відмінності між GraphQL і REST API:

Клієнти FeatureGraphQLREST API Data Retrieval можуть запитувати та отримувати лише необхідні дані в різних форматах. Клієнти можуть запитувати та отримувати всі дані в попередньо визначеному форматі. Запит і відповідь на дані Може обробляти складні дані та повертати їх із кількох джерел за допомогою одного запиту. Необхідно кілька запитів для численних ресурсів. Гнучкість запитів даних Дозволяє адаптувати запити, які можна адаптувати відповідно до конкретних вимог клієнта. Можливості модифікації запитів відносно обмежені. Кешування з підтримкою FeatureCaching, що підвищує продуктивність. Отже, немає потреби повторно обробляти запити. Через попередньо визначений стиль повернення кешування може бути складнішим. Загальна продуктивність Ефективний для високочастотного пошуку даних. Менш ефективний для високочастотних даних. Умова версії. Оскільки оновлення схеми є накопичувальними, керування версіями непотрібне. Це може спричинити втрату смуги пропускання та відкладений час відповіді. Крива навчання. Крива навчання крутіша, тому користувач повинен зрозуміти схему та метод запиту. Завдяки спрощеному стилю запиту та відповіді легше вивчати та використовувати Документація. Пристойна кількість інструментів, документації та обмежених інструментів інтеграції IDE , документація та підтримка IDE. Інструменти. Підтримувані програми, інструменти та бібліотеки розширюються. Доступний добре налагоджений і надійний набір інструментів і ресурсів.

Примітка авторів

GraphQL дозволяє клієнтам отримати саме ті дані, які їм потрібні, за один запит. Це чудовий вибір для програм зі складними вимогами до даних або високочастотним пошуком даних.

З іншого боку, REST API пропонує більш надійну екосистему допоміжного програмного забезпечення та його простіше використовувати. Це підходить для простіших програм, які вимагають простоти використання. Крім того, він включає в себе добре налагоджену екосистему інструментів і бібліотек.

Заключні думки

Як бачите, і GraphQL, і REST API чітко відрізняються своїми перевагами та недоліками. Загалом вибір між GraphQL і REST API залежить від уподобань розробника та вимог програми.

Ви також можете ознайомитися з деякими поширеними питаннями та відповідями на співбесіді з REST API.