Яка різниця між HTTP та HTTPS?

Chrome вніс серйозні зміни в одну зі своїх останніх версій; тепер він блокує веб-сайти HTTP. Коли користувачі відвідують веб-сайт, який все ще підтримує HTTP, Chrome блокує його та повідомляє користувачам, що він небезпечний. Веб-сайти, які використовують HTTPS, отримують чистий звіт про працездатність. Звідси виникає питання про те, що таке HTTP і чому HTTPS є перевагою перед ним.

HTTP проти HTTPS

HTTP означає Hypertext Transfer Protocol. Він використовується для передачі інформації між двома системами і найчастіше використовується між веб-сервером і комп’ютером кінцевого користувача.

HTTPS означає безпечний протокол передачі гіпертексту. Він також використовується для передачі інформації між системами, але безпечно. Безпечна частина тому, чому Chrome дозволяє завантажувати ці веб-сайти, але блокує ті, які все ще використовують HTTP.

  Наскільки ви повинні турбуватися про ризики 5G для здоров’я?

HTTPS не завжди був поруч. У перші дні існування Інтернету веб-розробникам доводилося працювати тільки HTTP. Цей протокол був розроблений у 1965 році, а HTTPS з’явився лише в 1994 році. Це майже три десятиліття HTTP був єдиним протоколом передачі. Проте довгий час це не мало великого значення. Інтернету, яким ми його знаємо сьогодні, не існувало. Він не був загальнодоступним і доступним для всіх, оскільки персональні пристрої та навіть підключення до Інтернету були дорогими і важкодоступними.

Не тільки рівень проникнення Інтернету спростував необхідність мати більш безпечний спосіб надсилання та отримання інформації між двома системами. Це також пов’язано з характером інформації, яка була надіслана. З поширенням електронної пошти через університети виникла справжня потреба в тому, щоб інформація, яка надсилалася, була безпечною. Інтернет продовжував розвиватися, і з появою електронної комерції банки почали інтегрувати свої методи оплати з інтернет-магазинами. Інформацію потрібно було пересилати безпечно, і мав бути спосіб це зробити.

  Як вибрати комутатор Nintendo, який підходить саме вам

HTTPS, SSL і TSL

Спочатку HTTPS використовував протокол Secure Socket Layer для безпечної передачі даних. SSL був розроблений саме для цієї мети. Спочатку він використовувався веб-сайтами електронної комерції та платіжними шлюзами, такими як Paypal, але сьогодні небезпечний веб-сайт можна використовувати для введення шкідливого програмного забезпечення у ваш браузер і навіть для його поширення у вашу систему, тому веб-сайти переходять на HTTPS.

Варто також згадати, що рівень Secure Socket Layer розвивався з моменту його першої розробки. Його замінила система безпеки транспортного рівня (TLS). TLS забезпечує набагато кращий рівень безпеки та захищає конфіденційність. Сьогодні потреба в безпеці полягає не тільки в тому, щоб захистити конфіденційну інформацію від крадіжки, але й від відстеження, тому протокол безпеки довелося оновити.

  Як перепризначити клавіші-модифікатори на iPad

Визначте веб-сайти HTTPS і HTTP

Якщо ви використовуєте Chrome і відвідуєте веб-сайт HTTP, він просто не дозволить вам його відвідати. У вас буде можливість ігнорувати це попередження, але це попередження є найвірнішою ознакою того, що веб-сайт не використовує HTTPS.

Якщо ви використовуєте інший веб-переглядач, який не блокує автоматично веб-сайти HTTP, ви все одно можете легко визначити, чи працює веб-сайт на HTTP чи HTTPS. Щоб перевірити, подивіться в адресний рядок. Ви побачите два основних маркера, які вказують, що веб-сайт безпечний.

Прямо перед URL-адресою з’являється зелений значок замка та слово Безпечний.
URL-адреса починається з https://, а не https://