Що, як, коли – відповіді на всі запити про період повідомлення

| | 0 Comments| 9:40 AM
Categories:

Період попередження схожий на таємничу скриньку; Ви ніколи не знаєте, що ось-ось вискочить. Що ж, коли у працівника/особи триває попередження, виникає багато сумнівів і запитань. Але найчастіше ми не отримуємо відповідей, які шукали😔.

Що ж, я хотів би сказати, що ви знаходитесь у правильному місці, оскільки в цій публікації ми збираємося вирішити всі ваші сумніви, поки у вас триває період попередження.

Але спочатку ми маємо зрозуміти, що таке період повідомлення, як з точки зору працівника, так і відділу кадрів (людських ресурсів).

Що таке період повідомлення?

У житті кожного працівника буває час, коли він хоче змінити свою поточну організацію. Це може бути пов’язано з кількома причинами, як-от кращі можливості, неправильний порівняльний аналіз зарплати, нові ролі, нові місця та багато іншого. Але ви не можете покинути організацію за один день.

Перш ніж приєднатися до будь-якої організації, між працівником і роботодавцем укладається угода. Відповідно до цього, коли працівник бажає залишити компанію, він повинен витратити кілька додаткових днів/місяців (що вирішується обома сторонами), перш ніж залишити.

Ці додаткові дні називаються періодом повідомлення. І відлік починається з дня, коли ви подали заяву про звільнення.

PS: Якщо ви не впевнені, як написати заяву про звільнення, спробуйте ці генератори для написання ШІ, щоб отримати натхнення!

Період попередження з точки зору працівника

Припустімо, що як працівник ви маєте кращі можливості в іншій організації. Але ви повинні витратити 30 днів (наприклад), як ваш період повідомлення у вашій поточній фірмі. Отже, яким має бути ваш підхід чи точка зору?

По-перше, і найголовніше, завершіть усі важливі проекти/завдання, які вам були призначені. По-друге, переконайтеся, що ви взяли всі необхідні документи, які вам надали перед тим, як приєднатися до компанії. Це сертифікат досвіду, сертифікат проекту, рекомендаційний лист та багато інших.

Ще одна важлива річ — підготуватися до нової ролі у вашій майбутній організації. Почніть досліджувати та вивчати майбутню роль і обов’язки.

Я особисто вважаю, що ви також повинні дослідити культуру та робоче середовище вашої нової компанії. Увійти в нову робочу екосистему завжди складно, тому краще підготуватися.

Таким чином, замість терміну попередження, додаючи перешкоду до ваших планів, ви можете використати його як дуже потрібний час, щоб зібрати свої ресурси, досягнення та нагороди, залишаючи свого поточного роботодавця на гарній ноті!

💡Порада: зв’яжіться зі своїми майбутніми колегами, щоб дізнатися про культуру під час попередження.

Період повідомлення з точки зору HR

Коли працівник подає заявку на попередження, відділ кадрів стає активним. Залежно від ролі та обов’язків працівника, їм доводиться шукати потенційну заміну.

  Як експортувати бесіду MS Teams

Людських ресурсів найму рекрутер виберіть концепцію кар’єри

Чим вища посада, тим важче стає знайти хорошу заміну, тому така важлива правильна пропозиція щодо цінностей для співробітників. У деяких випадках ви (працівник) можете отримати зустрічну пропозицію від вашої поточної компанії. Це може бути форма визнання працівника, наприклад підвищення або підвищення по службі.

Залежно від вашої важливості, відділ кадрів намагатиметься утримати вас в організації. Це може дати вам велику свободу переговорів. Але якщо людина хоче залишити компанію, тоді команда відділу кадрів буде шукати нову людину на цю роль і запитуватиме рекомендацій співробітників.

Потім починається весь процес найму. Це займає багато часу, але вони повинні залучити когось до вашого від’їзду, щоб вони могли зрозуміти роботу там, де ви її залишили.

Читайте також: Ви все ще шукаєте ідеальну роботу? Позбудьтеся нервів за допомогою цих платформ для підготовки до співбесід на базі ШІ!

Що ж, залежно від ролі період попередження може відрізнятися. Отже, давайте розглянемо деякі типові запити:

Поширені запитання щодо оплати

#1. Як визначити тривалість строку попередження?

Є проста мантра: чим вища посада, тим довший термін попередження. Однак це може відрізнятися. Перш ніж приєднатися до компанії, обов’язково прочитайте та обговоріть усі умови з менеджером з найму.

Особливо період попередження, тому що період повідомлення може складати від 15 днів до 90 днів. Якщо ви працюєте на випробувальному терміні/працюєте неповний робочий день, ваш період попередження зазвичай коротший, ніж якщо ви працюєте на постійній основі.

Крім того, період попередження залежить від галузі. Якщо ви з ІТ-індустрії, ви можете розраховувати на період повідомлення до 90 днів.

💡Порада: перш ніж приєднатися до нової організації, обов’язково вивчіть термін подання повідомлення. Нарешті, обов’язково обговоріть це з вашим менеджером з найму.

#2. Як правильно подати повідомлення роботодавцю?

Це найпоширеніший запит, який виникає. Дозвольте сказати вам, що це не так просто, як здається. Це пов’язано з тим, що потенційного працівника не так легко відпустити, тому перед вами можуть виникнути складні питання. Це може бути або від вашого боса, або від менеджера з найму.

Отже, яким має бути правильний підхід до подання повідомлення роботодавцю? Виконайте такі дії:

Крок 1. Складіть план і підберіть електронний лист
Так, ви складаєте план і пишете електронний лист, використовуючи хороший шаблон або формат. Плануйте заздалегідь, коли буде ваше останнє побачення. Як ви розкажете про це своїм колегам? Які плани на майбутнє? Це дуже прості запитання, але на них досить важко дати переконливу відповідь.

Тож краще спланувати це заздалегідь, бо давай! Ніхто не хоче залишати організацію, справляючи погане/заплутане враження.

Крок 2: Заплануйте зустріч зі своїм босом/HR
Краще мати прямий підхід до вашого боса та відділу кадрів, щоб обговорити вашу відставку, а не спілкуватися електронною поштою. Будьте відкритими зі своїми думками та поважайте внесок компанії у ваш розвиток/успіх.

  Згадуючи GeoCities, попередницю соціальних мереж 1990-х років

Крок 3. Запропонуйте свою допомогу в процесі переходу.
Оскільки компанія починає шукати вам заміну. Обов’язково зробіть крок і допоможіть їм у проходженні співбесід/навчанні нового кандидата.

Не лише ви зробите свій останній внесок у компанію. Крім того, ви можете легко представити роботу, яку ви залишаєте позаду, для іншої особи.

Крок 4. Завершіть роботу та помахайте рукою на прощання
Використовуйте період попередження, щоб завершити свої невиконані завдання, а коли настане день, переконайтеся, що враховуєте кожен великий і другорядний внесок. Завжди емоційно залишати місце, де ти так довго працював.

Тому закінчіть це позитивною нотою. Я пам’ятаю свій останній день у попередній фірмі; мої останні рядки були: «Пам’ятайте, хлопці! Прощання не назавжди».

Чому я розчулююся, пишучи цю статтю😢?

#3. Чи може роботодавець відмовити в попередженні?

Ну, це одна з дискусійних тем. Однак відповідь «так» і «ні». Дозвольте мені пояснити: «Так», вони можуть відмовити в терміні повідомлення. Але, якщо ви дали заяву про звільнення, то ви вже висловили своє бажання, що більше не хочете з ними працювати. Тож після завершення терміну попередження вам не потрібно з’являтися на роботу.

Однак у деяких випадках, якщо ви хочете покинути компанію негайно, не відслуживши термін попередження. Тоді роботодавець може відмовити вам у терміні попередження, і, крім того, можуть бути деякі судові позови.

Наслідки можуть відрізнятися залежно від умов контракту, підписаного між вами та компанією до приєднання до організації.

💡Порада: обов’язково обговоріть усе, перш ніж приєднатися до організації, включно з наслідками невиконання терміну повідомлення.

#4. Що таке встановлений законом і договірний період повідомлення?

Що ж, існує багато типів періодів попередження. Однак двома найпоширенішими є встановлені законом і договірні періоди повідомлення. Отже, давайте подивимося на:

Законодавчий термін повідомлення
Організації повинні надати повідомлення перед звільненням працівника за умовами контракту. Тривалість періоду попередження залежить від того, як довго працівник працював у компанії, наприклад, один тиждень на рік, два тижні на другий рік і так далі.

Період повідомлення про договір
Це сума повідомлення, яка вказана в трудовому договорі. Тривалість не може бути скорочена та перевищує встановлений законом період повідомлення. Залежно від контракту роботодавець і працівник можуть бути зобов’язані надати різну тривалість попередження.

#5. Чи маєте ви право на відпустку протягом терміну попередження?

Це ще один цікавий/поширений запит. Отже, теоретично, так, ви можете взяти відпустку протягом періоду попередження.

Але знову ж таки все зводиться до умов договору.

Крім того, працівник може попросити використати решту встановленої законом щорічної відпустки. Однак тривалість відпустки може бути визначена на основі днів, які у вас залишилися в компанії.

  Як перевірити, чи компанії продають вашу електронну адресу

#6. Яка типова тривалість періоду повідомлення.

Цікаво, чи трава зеленіша з іншого боку? Що ж, ось кілька типових періодів попередження в різних країнах, щоб ви були в курсі.

Сполучені Штати Америки (США):
Добре для людей у ​​Сполучених Штатах. Термін попередження тут коротший порівняно з іншими країнами. Термін попередження тут може становити від 2 тижнів до 4 тижнів (15-30 днів).
Але так, чим вище посада, тим довше повідомлення.

Велика Британія (UK):
Тут, у Великобританії, термін попередження зазвичай довший, ніж у США. Тут термін попередження може становити від 1 до 3 місяців.

Австралія:
Так само, як і в США, в Австралії існує подібний період попередження 2-4 тижні.

Європейський Союз (ЄС):
Період попередження може відрізнятися залежно від країни відповідно до законодавства про працю. Однак діапазон такий самий, як у Великобританії, від 1 до 3 місяців.

Сінгапур:
Сінгапур відомий своєю суворою та дисциплінованою культурою праці. Тут термін попередження є довшим і становить від 1 до 3 місяців.

Індія:
В Індії термін попередження може становити від 1 до 3 місяців.
Майте на увазі, що наведені вище цифри є лише середніми періодами попередження, оскільки ми вже обговорювали, що існує кілька факторів, які впливають на тривалість повідомлення.

#7. Що таке відпустка в сад?

Що ж, це, мабуть, новий термін для більшості людей. Коли працівник бере «відпустку в саду», він або працює віддалено, або тримається подалі від офісу протягом періоду попередження.

Особа все ще перебуває на заробітній платі та збирається звільнитися з роботи, але їй заборонено виходити на роботу або починати будь-яку іншу роботу, поки вона перебуває у відпустці.
У двох словах, вам не потрібно приходити в офіс; ви можете працювати віддалено, і ви отримаєте гроші!

#8. Що таке оплата замість?

Оплата/Оплата замість попередження дозволяє миттєво припинити роботу особи без вимоги до завершення або відпрацювання періоду попередження. Натомість організація компенсує працівнику, який звільняється, те, що він заробив би, якби вказав повний період попередження.

Читайте також: Шукаєте роботу та втомилися писати мотиваційні листи? Дозвольте штучному інтелекту виконувати роботу за вас за допомогою цих генераторів супровідних листів ШІ, щоб спростити процес подання заявки на роботу!

Примітка автора

Сподіваюся, публікація дала вам уявлення про періоди попередження, і мені вдалося розвіяти всі ваші сумніви.

Хоча багато співробітників скаржаться на те, що час попередження затягується через хвилювання, пов’язані з приєднанням до нової фірми, має сенс насолоджуватися останніми днями з поточним роботодавцем і зв’язати всі невирішені справи.

Далі перевірте це: Дані та статистика працівників, щоб зрозуміти тенденції зайнятості