Що це означає та як це виправити

| | 0 Comments| 9:35 AM
Categories:

Повідомлення про помилки – це простий і зручний спосіб повідомити користувачів про проблему з їх пристроєм або програмним забезпеченням. Ви, мабуть, стикалися з багатьма повідомленнями про помилки протягом багатьох років, але деякі з них викликають здивування, і їх важко обійти. Одним із них є «незвичайний трафік від вашої комп’ютерної мережі» від Google. Так що це? І що ви можете з цим зробити?

Що таке повідомлення Google про помилку «Незвичайний трафік»?

Помилка незвичайного трафіку Google може виникнути в будь-якому браузері чи на будь-якому пристрої. Ви зустрінете це, коли введете запит у вікно пошуку Google і натиснете пошук або скористаєтеся адресним рядком, щоб знайти те, що шукаєте (якщо Google встановлено як пошукову систему за умовчанням). У ньому зазначено:

Наші системи виявили незвичний трафік із вашої комп’ютерної мережі. Ця сторінка перевіряє, чи справді це ви надсилаєте запити, а не робот.

Коли ви отримуєте це повідомлення про помилку, ваша IP-адреса (Інтернет-протокол) відображається нижче, а також мітка часу, яка вказує, коли це сталося. Щоб продовжити перегляд, вам потрібно пройти CAPTCHA (повністю автоматизований публічний тест Тьюринга для розрізнення комп’ютерів і людей) і підтвердити, що ви не робот.

Ви також можете отримати повідомлення такого змісту:

Цю мережу заблоковано через нерозглянуті скарги на зловмисну ​​поведінку. Ця сторінка перевіряє, чи справді запити надсилає людина, а не робот із цієї мережі.

Є кілька інших варіантів, але суть повідомлень про помилку «незвичайний трафік із вашої комп’ютерної мережі» Google полягає в тому, що Google вважає вас ботом або зловмисником. Щоб підтвердити, що ви ні те, ні інше, Google просить вас розгадати швидку головоломку. Це стандартний захід безпеки, який використовують численні веб-сайти та онлайн-сервіси.

Час від часу перевірка CAPTCHA не є проблемою сама по собі. Але ось проблема: найчастіше повідомлення про помилку залишатиметься, навіть якщо ви розгадаєте CAPTCHA. Він з’являтиметься щоразу, коли ви намагатиметеся скористатися пошуком Google, що надзвичайно ускладнить перегляд і змусить вас використовувати іншу та потенційно менш точну пошукову систему.

  Як розмістити веб-сайт Joomla на Amazon Lightsail?

Чому ви отримуєте повідомлення про помилку «Незвичайний трафік».

Є сім можливих причин, чому ви можете отримати це неприємне повідомлення про помилку. Хоча більшість є доброякісними, отримання цього підказки також може бути ознакою порушення безпеки.

1. Занадто швидко гуглити

Ви можете отримати повідомлення «незвичайний трафік», оскільки ви надто швидкі для Google, швидко вводячи різні пошукові терміни. Якщо ви робите це неодноразово протягом тривалого періоду часу, Google може неправильно сприйняти вашу діяльність як діяльність запрограмованого бота.

2. Використання автоматизованого програмного забезпечення

Ви можете отримати це повідомлення про помилку, якщо використовуєте якесь автоматизоване програмне забезпечення. Наприклад, інструмент дослідження ключових слів, який збирає запити, які люди вводять у вікно пошуку Google, або подібне програмне забезпечення, на яке покладаються спеціалісти з оптимізації пошукових систем (SEO) у своїй роботі.

3. Спільне використання вашої мережі з іншими людьми

Під час використання загальнодоступної мережі Wi-Fi ви можете отримати повідомлення про помилку «незвичайний трафік» — оскільки багато інших людей, імовірно, підключено до тієї ж мережі та здійснюють пошук у Google, програмне забезпечення може позначити запити як автоматичні. Це також може статися, коли кілька людей використовують вашу домашню мережу одночасно.

4. Використання VPN

Перегляд веб-сторінок через програмне забезпечення віртуальної приватної мережі (VPN) або використання плагіна проксі-сервера іноді може призвести до того, що Google показуватиме вам повідомлення про помилку «незвичайний трафік» і вимагатиме від вас перевірити CAPTCHA. Наприклад, використання браузера Tor і спроба використання пошуку Google може призвести до помилки «незвичайний трафік», оскільки ваш запит направляється через різні адреси. Google сприймає це як щось хитромудре і видає повідомлення про помилку.

5. Використання певних розширень

Деякі розширення веб-переглядача можуть також змусити Google повірити, що трафік, що надходить із вашої мережі, не є звичайним, зокрема розширення, які надсилають автоматичні запити або принаймні виглядають такими. Спадають на думку розширення веб-збирання та розширення, які використовуються для дослідження SEO.

  Узагальнені рекомендації Google, Washington Post і Forbes

6. Ваше програмне забезпечення застаріле

Ви можете отримати це повідомлення про помилку, оскільки ваше програмне забезпечення застаріло. Можливо, ваш VPN давно не оновлювався, або ваші веб-переглядачі застаріли, тому Google підозрює підозрілу та схожу на бота поведінку.

7. Вас атакують

Коли виникає незвичайна проблема з підключенням до Інтернету або пристроєм, який відмовляється зникати, завжди існує ймовірність того, що виною тому зловмисне програмне забезпечення (тобто зловмисне програмне забезпечення).

Як виправити помилку «Незвичайний трафік з вашої комп’ютерної мережі».

Тепер, коли ви знаєте, що може бути причиною цього повідомлення про помилку, настав час усунути першопричину. Хороша новина полягає в тому, що вам, швидше за все, нема про що хвилюватися. Якщо ви шукаєте занадто швидко або використовуєте інструмент дослідження ключових слів, ви можете вирішити проблему, очистивши кеш браузера, історію та файли cookie.

  • Якщо ви використовуєте настільний браузер на базі Chromium, наприклад Chrome, Edge або Opera, найпростіший і найшвидший спосіб – натиснути Ctrl + Shift + Delete. Коли ви це зробите, з’явиться спливаюче меню. Тут ви можете вибрати, які елементи очистити. Той самий ярлик також працює в Safari та Mozilla Firefox.
  • Процес дещо складніший на мобільних пристроях, але практично ідентичний для всіх браузерів. Щоб очистити кеш-пам’ять і файли cookie, вам потрібно отримати доступ до меню налаштувань веб-переглядача та перейти до пункту «Очистити дані веб-перегляду» або «Очистити історію та дані веб-сайту».

Тепер, якщо ви підозрюєте, що причиною є VPN, проксі-сервер чи інше програмне забезпечення на вашому пристрої, просто вимкніть їх і подивіться, чи повідомлення про помилку зникне. Якщо це не вдається, спробуйте перезавантажити модем або маршрутизатор вручну. Вимкніть його, зачекайте кілька хвилин, а потім підключіть знову. Крім того, ви можете натиснути кнопку скидання на задній панелі.

Якщо ви вважаєте, що причиною є розширення браузера, вимкніть або видаліть його. Якщо ви користуєтеся Chrome (або подібним браузером на основі Chromium), клацніть маленький значок головоломки в адресному рядку, знайдіть розширення, яке може спричиняти цю проблему, і вимкніть або видаліть його. У Firefox ви можете зробити те саме, натиснувши кнопку меню (три смуги) і перейшовши до Додатки та теми > Розширення.

  Як використовувати новий інструмент для знімків екрана Firefox

Ось погана новина: якщо жоден із перерахованих вище не спрацював, ваша безпека може бути скомпрометована. Це стосується випадків, коли ви помічаєте інші ознаки зараження зловмисним програмним забезпеченням або порушення безпеки: затримка, перегрів, збої системи, спливаючі повідомлення, реклама тощо.

Деяке зловмисне програмне забезпечення важко виявити, воно працює у фоновому режимі, надсилаючи повторні запити, через що ваш трафік здається Google автоматизованим або незвичним, що може пояснити повідомлення про помилку «незвичайний трафік». Але все ж є способи його видалення. Якщо у вас немає захисту від зловмисного програмного забезпечення, негайно завантажте його — на вибір є багато безкоштовних антивірусних інструментів. Установивши антишкідливе програмне забезпечення, проскануйте свій комп’ютер.

Якщо ви вважаєте, що на вашому телефоні Android є зловмисне програмне забезпечення, вам слід спробувати видалити зловмисне програмне забезпечення замість негайного відновлення заводських налаштувань, що відновить ваш смартфон до початкового стану.

Дуже малоймовірно, що ваш iPhone заражений шкідливим програмним забезпеченням, особливо якщо він не зламаний, але ви все одно повинні перевірити пристрої iOS на всякий випадок.

З огляду на все це, існує невелика ймовірність того, що вся ваша мережа скомпрометована. Якщо ви підозрюєте, що це так, перше, що вам слід зробити, це перевірити його на наявність потенційних проблем. Є кілька способів вручну перевірити, чи безпечна ваша мережа, і захистити її, якщо ні.

Позбудьтеся раз і назавжди помилки «Незвичайний трафік».

У більшості випадків помилка Google «незвичайний трафік» не викликає занепокоєння, і її можна обійти. Однак це все ще дуже дратує, тому добре знати, як позбутися його, коли воно з’являється.

Але незалежно від того, отримуєте ви повідомлення про помилку чи ні, ви безпечні настільки ж, наскільки мережа, до якої ви підключені. На щастя, навіть якщо ви погано розбираєтеся з комп’ютером, ви можете легко захистити свій домашній Wi-Fi всього за кілька хвилин.