Що таке GIF? Як (і коли) використовувати один

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • GIF-файли — це файли зображень, які можуть розміщувати кілька статичних зображень і відтворювати їх послідовно, створюючи анімацію.
  • GIF-файли корисні для додавання гумору, реакції на онлайн-вміст і демонстрації покрокових процесів.
  • Ви можете знайти GIF-файли в онлайн-бібліотеках, на платформах соціальних мереж і створити власні за допомогою різних інструментів.

Сучасна цифрова комунікація часто обертається навколо швидких повідомлень і візуальних підказок. Можливо, ви зустрічали термін GIF і бачили, як інші використовують його. Але що таке GIF і як його використовувати, як це роблять усі? Давайте поговоримо про походження GIF-файлів, а також про те, коли і як їх використовувати.

Що таке GIF і для чого він використовується?

GIF означає Graphics Interchange Format. Це файл зображення, який підтримує статичні зображення, як і інші формати, такі як JPG і PNG. Однак, на відміну від цих традиційних форматів, GIF може містити кілька статичних зображень. Кожне з цих зображень є кадром, який відтворюється один за одним.

Коли ви переглядаєте зображення GIF і всі кадри відтворюються один за одним, це виглядає як анімація. У результаті вийшло щось дуже схоже на книжки-гортачі, які ми любили в дитинстві.

Формат GIF був вперше представлений у 1987 році CompuServe, одним із перших великих постачальників онлайн-послуг. CompuServe спочатку розробив формат GIF для ефективного відображення кольорових зображень на комп’ютерних моніторах.

  8 програм для настільного видавництва для створення чудових маркетингових матеріалів

GIF-файли стали популярними завдяки своїй здатності передавати рух у файлі невеликого розміру, і вони все ще широко використовуються для онлайн-спілкування сьогодні.

Уявіть GIF-файли як короткі відео без звуку. Вони є більш зручним варіантом для використання в Інтернеті, ніж відео, оскільки вони легші та не потребують жодних вставок або програвачів для роботи. Ви можете просто додати GIF на сторінку, і він почне відтворюватися.

Завдяки своїй універсальності та невеликому розміру GIF-файли стали популярним методом додання гумору, індивідуальності та візуального інтересу онлайн-взаємодіям. Вони також корисні для візуальної демонстрації покрокових процесів або навчальних посібників. Наприклад, ви можете додати анімовані GIF-файли до свого документа Google Docs, щоб полегшити розуміння теми.

Де і як знайти GIF-файли

З величезним простором Інтернету пошук ідеального GIF-файлу для самовираження може здатися пошуком голки в стозі сіна. На щастя, є багато джерел, які містять бібліотеки GIF-файлів практично на будь-яку тему чи емоцію.

1. Інтернет-бібліотеки GIF

Онлайн-бібліотеки GIF – це цифрові сховища, наповнені анімованими зображеннями, що пропонують колекцію GIF-файлів для передачі емоцій і реакції. Giphy це, мабуть, найвідоміша бібліотека GIF-файлів в Інтернеті. Завдяки простому рядку пошуку та величезній колекції GIF-файлів, упорядкованих за категоріями, Giphy дозволяє легко знайти ідеальний GIF-файл для будь-якого випадку.

  Як отримати цей значок ПК на робочому столі

Ще одна популярна платформа Тенор, який пропонує широкий вибір анімованих зображень. Як і Giphy, Tenor дозволяє шукати GIF-файли за ключовими словами або переглядати категорії та колекції. Знайшовши потрібний GIF на будь-якій із цих платформ, ви можете поділитися ним безпосередньо в соціальних мережах, вставити у свій блог або зберегти для подальшого використання.

Крім того, якщо ви віддаєте перевагу використовувати Google для пошуку всього, ви також можете шукати GIF-файли в Chrome за допомогою розширення.

2. Платформи соціальних мереж

Із зростанням популярності GIF-файлів майже всі онлайн-платформи намагалися включити їх у свої системи. Платформи соціальних медіа, такі як Facebook і X (раніше Twitter), мають власну вбудовану функцію пошуку GIF, за допомогою якої ви можете знаходити GIF-файли та ділитися ними. Крім того, ви також можете зберігати GIF-файли, які публікують інші користувачі, щоб використовувати їх самостійно.

Програми обміну повідомленнями, такі як WhatsApp, Telegram і Instagram, також пропонують вбудовану функцію пошуку GIF, яка дозволяє знаходити GIF-файли та ділитися ними безпосередньо в чаті. Ви можете отримати доступ до пошуку GIF, перейшовши на панель emoji та натиснувши кнопку GIF.

Reddit — ще одне джерело, де можна знайти GIF-файли. Будучи однією з найбільших онлайн-спільнот, Reddit розміщує субредити, які присвячені обміну GIF-файлами, такими як r/gifs і r/HighQualityGifs. Ви можете завантажити ці GIF-файли та поділитися ними будь-де, де вважаєте за потрібне.

  5 ГГц Wi-Fi не завжди краще, ніж Wi-Fi 2,4 ГГц

3. Розширення клавіатури

Багато клавіатур смартфонів, наприклад Gboard для Android і стандартна клавіатура iOS, мають вбудовану функцію пошуку GIF. Все, що вам потрібно зробити, це відкрити клавіатуру під час введення тексту, натиснути кнопку GIF і шукати GIF-файли за ключовими словами або переглядати популярні категорії.

Якщо ви використовуєте сторонні клавіатури на своєму пристрої Android, вони, ймовірно, мають функцію пошуку GIF разом з іншими можливостями.

4. Створіть свій власний GIF

Якщо ви не можете знайти ідеальний GIF для своїх потреб, чому б не створити свій власний? Існують різні інструменти для створення власних GIF-файлів із відео та фотографій. У більшості випадків вам навіть не потрібно встановлювати програму для цього, оскільки ви можете використовувати веб-сайти, які перетворюють ваші фотографії на GIF-файли.

Якщо ви хочете використовувати програми, які у вас уже є, ви можете використовувати PowerPoint для створення GIF-файлів. А якщо PowerPoint недостатньо, ви можете використовувати Photoshop для створення професійних GIF-файлів. Крім того, такі веб-сайти, як Giphy’s GIF Maker і EZGif, надають інтуїтивно зрозумілі інтерфейси для перетворення ваших відео в анімовані GIF-файли.

GIF-файли — це універсальний і цікавий спосіб додати візуального інтересу вашій онлайн-взаємодії. Отже, наступного разу, коли ви шукатимете спосіб виразити себе, подумайте про використання GIF!