Що таке EIP-7514 і як він виправить несправну систему стекінгу Ethereum?

| | 0 Comments| 11:26 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Ставки Ethereum зазнали безпрецедентного зростання, але це спричинило проблеми для мережі, що призвело до пропозиції EIP-7514 для вирішення проблем.
  • EIP-7514 пропонує обмежити швидкість зростання валідаторів, щоб уповільнити швидкість ставок ETH і запобігти перевантаженню мережі.
  • Хоча EIP-7514 є короткостроковим рішенням, воно виграє час для спільноти розробників Ethereum, щоб придумати довгострокові рішення для вирішення проблем зі ставками та забезпечення стабільності мережі.

Стейкинг Ethereum був запроваджений для підвищення безпеки та стабільності мережі, і з тих пір він зазнав безпрецедентного зростання, при цьому поточний відсоток ставок ETH перевищує 20% від загальної пропозиції ETH.

Хоча він мав на меті покращити мережу, наслідки надмірних ставок серйозно не розглядалися під час його впровадження, і зараз це створює проблему для мережі Ethereum. Високий обсяг ставок Ethereum викликає таку проблему, що його розробники розглядають EIP-7514, пропозицію, яка змінює роботу стекінгу Ethereum.

Отже, що таке Ethereum EIP-7514 і як він виправить стейкинг Ethereum?

Чому ставка Ethereum є проблемою?

Криптостейкинг Ethereum включає в себе валідатори, які блокують частину ETH у спеціальному контракті на певний період. Натомість вони отримують щорічну комісію у розмірі близько 3,9%, і чим більше валідатор робить, тим вищі довгострокові винагороди. Цей стимул робить привабливим для потенційних валідаторів приєднання до мережі.

  Що означають індикатори на футлярі AirPods?

А тепер уявіть Ethereum як жвавий вулик. Коли люди роблять ставку на свій ETH, що схоже на купівлю квитка, щоб приєднатися до вулика, вони стають робочими бджолами (валідаторами).

Більше робочих бджіл означає більше суєти у вулику. Хоча галасливий вулик може свідчити про міцну, здорову мережу, занадто багато може призвести до заторів, унаслідок чого всім бджолам буде важко ефективно виконувати свою роботу.

У міру того, як на ставку стає все більше ETH, навантаження на рівень консенсусу посилюється через сплеск валідаторів. Це призводить до збільшення обміну повідомленнями та зростання ланцюга Beacon (регістрація облікових записів стейкерів). У той час як більш висока ставка покращує безпеку мережі, додаткові переваги зменшуються, коли рівень ставки різко зростає.

Крім того, якщо тенденція збережеться нестримною, майже вся пропозиція ETH може бути поставлена ​​на ставку, що, незважаючи на зниження винагороди, не перешкоджає подальшому стейкінгу через високі, непередбачувані прибутки від Miner Extractable Value (MEV) і привабливості ліквідних токенів. .

Цей розвиток сигналізує про необхідність критичної оцінки для забезпечення довговічності та стабільності Ethereum.

Що таке EIP 7514 і як він вирішить проблеми зі ставками Ethereum?

EIP-7514 вирішує стрімкі рівні ставок ETH, пропонуючи змінити швидкість зростання валідатора. Замість існуючого експоненціального зростання пропонується перехід до лінійної моделі шляхом обмеження епохального ліміту відтоку.

Обмеження відтоку епохи – це параметр, який контролює кількість валідаторів, які можуть приєднатися або залишити мережу протягом певного періоду часу, також відомого як епоха, яка триває 6,4 хвилини та передбачає додавання 32 нових слотів валідатора кожні 12 секунд. Запровадження обмеження епохи означає, що мережа сповільнить швидкість, з якою нові валідатори зможуть приєднатися до мережі, таким чином уповільнюючи ставки ETH.

  Як заархівувати файл і папку в 2022 році?

Якщо це буде реалізовано, це не дозволить мережі Ethereum досягти точки, коли половина загального обсягу ETH стане доступною до травня 2024 року та потенційно 100% до грудня 2024 року, як прогнозує розробник ядра Ethereum Данкрад Файст. Ethereum.org.

Це рішення має вирішальне значення, оскільки такі високі рівні ставок потенційно можуть порушити рівновагу мережі та посилити навантаження на рівень консенсусу.

Потенційний вплив EIP 7514 на Ethereum

Пропозиція EIP 7514 не є довгостроковим рішенням, враховуючи, що вплив стекінгу не був повністю зрозумілий під час його впровадження в блокчейн Ethereum. Однак це працює як короткострокове рішення.

Запровадження жорсткого обмеження на ліміт відтоку валідаторів значно зменшує кількість нових валідаторів, які можуть приєднатися за епоху, збільшуючи час, який знадобиться для того, щоб ETH досягнув значних частин мережі.

Автор зображення: Ethereum.org

Звичайно, це станеться за умови, що черга активації валідатора залишається заповненою, а зміна не вплине на попит на ставку.

Хоча це рішення не повністю вирішує основну проблему, воно дає спільноті розробників Ethereum достатньо часу, щоб знайти довгострокові рішення для вирішення проблем зі ставками. Деякі пропоновані довгострокові рішення включають зменшення винагород, щоб зробити стейкинг менш привабливим, запровадження спалювання MEV, боротьбу з монополією Lido шляхом спрощення входу ліквідних учасників ставок і збільшення ставки на валідатор.

  6 найкращих інструментів глибокої перевірки пакетів у 2023 році

Однак ці рішення не перевірені, і, враховуючи постійний розвиток технології блокчейн, яка завжди створює нові проблеми, їх впровадження без чіткого розуміння їхнього впливу може призвести до безпрецедентних ефектів другого порядку.

Реакція спільноти та поточні обговорення

Реакція спільноти Ethereum на EIP-7514 була неоднозначною: як підтримка, так і занепокоєння щодо пропозиції.

З одного боку, це розглядається як прагматичний крок до управління швидким зростанням ставок, запобігання потенційному навантаженню на мережу, а отже, як необхідний захід перед оновленням, який міг би вирішити проблему більш надійно. З іншого боку, було висловлено занепокоєння щодо поспішного характеру пропозиції.

Є заклик до більш ретельного обговорення та дослідження альтернативних рішень, які вирішують проблему високих рівнів ставок ETH без шкоди для інших аспектів мережі.

Оновлення Ethereum Dencun, яке, ймовірно, буде впроваджено в 2024 році, включатиме EIP-7514 як центр дискусій із спільнотою, щоб передбачити, як буде відбуватися впровадження цієї пропозиції.

Майбутні наслідки EIP-7514

Розмова навколо EIP-7514 підкреслює динамічну природу управління Ethereum і проактивний підхід спільноти до вирішення нових викликів. Принаймні EIP-7514 міг би створити прецедент для вирішення непередбачуваних проблем, але його не можна розглядати без урахування довгострокових наслідків.