Що таке цензура AI Chatbot і як вона впливає на вас?

| | 0 Comments| 10:55 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Чат-боти зі штучним інтелектом піддаються цензурі, щоб захистити користувачів від шкідливого вмісту, дотримуватися правових обмежень, підтримувати імідж бренду та забезпечити цілеспрямовані дискусії в певних сферах.
 • Механізми цензури в чат-ботах зі штучним інтелектом включають фільтрацію ключових слів, аналіз настроїв, чорні та білі списки, повідомлення користувачів і модераторів вмісту.
 • Баланс між свободою слова та цензурою є складним завданням, і розробники повинні бути прозорими щодо своєї політики цензури, дозволяючи користувачам певний контроль над рівнями цензури.

Люди все більше покладаються на чат-боти ШІ для виконання певних завдань. Від відповідей на запитання до надання віртуальної допомоги, чат-боти зі штучним інтелектом розроблені, щоб покращити ваш досвід онлайн. Однак їх функціональність не завжди така проста, як здається.

Більшість чат-ботів штучного інтелекту мають механізми цензури, які гарантують, що вони не відповідають на запитання, які вважаються шкідливими чи недоречними, або не відповідають на них. Цензура генеративних чат-ботів штучного інтелекту може суттєво вплинути на ваш досвід і якість контенту та матиме довгострокові наслідки для загального штучного інтелекту.

Чому ШІ-чат-боти піддаються цензурі?

Є цілий ряд причин, чому програмісти можуть цензурувати чат-бот ШІ. Деякі з них пов’язані з правовими обмеженнями, а інші – з етичних міркувань.

 • Захист користувачів. Одна з головних причин цензури чат-ботів ШІ — це захистити вас від шкідливого вмісту, дезінформації та образливої ​​лексики. Відфільтрування невідповідних або небезпечних матеріалів створює безпечне онлайн-середовище для вашої взаємодії.
 • Відповідність вимогам: чат-боти можуть працювати в певній сфері чи державі з певними правовими обмеженнями. Це призводить до того, що програміст чат-бота цензурує їх, щоб переконатися, що вони відповідають вимогам законодавства.
 • Підтримка іміджу бренду: компанії, які використовують чат-ботів будь-якого типу для обслуговування клієнтів або в маркетингових цілях, застосовують цензуру, щоб захистити репутацію свого бренду. Це завдяки уникненню суперечливих питань або образливого вмісту.
 • Сфера діяльності: залежно від сфери, в якій працює генеративний чат-бот штучного інтелекту, він може піддаватися цензурі, щоб забезпечити обговорення лише тем, пов’язаних із цією сферою. Наприклад, чат-боти зі штучним інтелектом, які використовуються в соціальних мережах, часто піддаються цензурі, щоб запобігти поширенню дезінформації чи ворожих висловлювань.
  Найкращі зарядні пристрої для iPhone 15

Є й інші причини цензури чат-ботів зі штучним інтелектом, але ці чотири охоплюють більшість обмежень.

Механізми цензури в чат-ботах ШІ

Не всі чат-боти ШІ використовують однакові механізми цензури. Механізми цензури відрізняються залежно від дизайну та призначення чат-бота ШІ.

 • Фільтрування ключових слів: ця форма цензури спрямована на програмування чат-ботів штучного інтелекту для визначення та фільтрації конкретних ключових слів або фраз, які певні правила вважають недоречними або образливими під час вашої розмови.
 • Аналіз настроїв: деякі чат-боти штучного інтелекту використовують аналіз настроїв, щоб визначити тон і емоції, виражені в розмові. Якщо ви висловлюєте надто негативні або агресивні почуття, чат-бот може повідомити про користувача.
 • Чорні та білі списки: чат-боти AI іноді використовують чорні та білі списки для керування вмістом. Чорний список містить заборонені фрази, а білий список складається з дозволеного вмісту. Чат-бот AO порівнює надіслані вами повідомлення з цими списками, і будь-які збіги викликають цензуру або схвалення.
 • Повідомлення користувачів: деякі чат-боти штучного інтелекту дозволяють користувачам повідомляти про образливий або невідповідний вміст. Цей механізм звітування допомагає виявити проблемні взаємодії та застосувати цензуру.
 • Модератори вмісту: більшість чат-ботів зі штучним інтелектом мають модераторів вмісту. Їх роль полягає в перегляді та фільтрації взаємодії користувачів у режимі реального часу. Ці модератори можуть приймати рішення щодо цензури на основі попередньо визначених вказівок.
  Як написати супровідний лист за допомогою ChatGPT

Ви часто знайдете, що чат-боти штучного інтелекту використовують комбінацію наведених вище інструментів, щоб переконатися, що вони не виходять за межі своєї цензури. Хорошим прикладом є методи джейлбрейку ChatGPT, які намагаються знайти способи обійти обмеження OpenAI на цей інструмент. З часом користувачі проривають цензуру ChatGPT і заохочують його відповідати на зазвичай заборонені теми, створювати небезпечне шкідливе програмне забезпечення тощо.

Баланс між свободою слова та цензурою

Збалансування свободи слова та цензури в чат-ботах ШІ є складним питанням. Цензура необхідна для захисту користувачів і дотримання правил. З іншого боку, вона ніколи не повинна порушувати право людей висловлювати ідеї та думки. Досягти правильного балансу складно.

З цієї причини розробники та організації, що стоять за чат-ботами ШІ, повинні бути прозорими щодо своєї політики цензури. Вони повинні чітко пояснити користувачам, який контент вони цензурують і чому. Вони також повинні надати користувачам певний рівень контролю, щоб регулювати рівень цензури відповідно до своїх уподобань у налаштуваннях чат-бота.

  Що таке Ambient Computing і як він змінить наше життя?

Розробники постійно вдосконалюють механізми цензури та навчають чат-ботів краще розуміти контекст введення користувачами. Це допомагає зменшити кількість помилкових спрацьовувань і покращує якість цензури.

Чи всі чат-боти піддаються цензурі?

Проста відповідь – ні. У той час як більшість чат-ботів мають механізми цензури, деякі з них існують без цензури. Фільтри вмісту чи правила безпеки не обмежують їх. Прикладом цього чат-бота є FreedomGPT.

Деякі загальнодоступні великі мовні моделі не мають цензури. Люди можуть використовувати такі моделі для створення чат-ботів без цензури. Цей ризик може спричинити занепокоєння щодо етики, законодавства та безпеки користувача.

Чому цензура чат-бота впливає на вас

Хоча цензура спрямована на захист вас як користувача, її неправильне використання може призвести до порушення вашої конфіденційності або обмеження вашої свободи інформації. Порушення конфіденційності може статися, коли люди-модератори застосовують цензуру та під час обробки даних. Ось чому важливо перевірити політику конфіденційності перед використанням цих чат-ботів.

З іншого боку, уряди та організації можуть використовувати цензуру як лазівку, щоб гарантувати, що чат-боти не реагуватимуть на введення, які вони вважають недоречними. Або навіть використовувати їх для поширення дезінформації серед громадян або співробітників.

Еволюція ШІ в цензурі

Технології штучного інтелекту та чат-ботів постійно розвиваються, що призводить до створення складних чат-ботів із розумінням контексту та намірів користувача. Хорошим прикладом є розробка моделей глибокого навчання, таких як GPT. Це значно підвищує точність і точність механізмів цензури, зменшує кількість помилкових спрацьовувань.