Що таке угода про нерозголошення (NDA) і коли її слід використовувати?

Categories:

Зберігайте конфіденційну ділову інформацію в таємниці, підписавши угоду про нерозголошення (NDA) із залученими сторонами.

Кожна компанія має деякі комерційні секрети, які дають їй перевагу над конкурентами. Угоди про нерозголошення (NDA) функціонують як важливий інструмент для захисту конфіденційних і конфіденційних даних. Ця юридична угода укладається між двома або більше сторонами під час найму, злиття та поглинання.

Якщо ви хочете захистити свої ідеї та стратегії від сторонніх осіб і поділитися ними зі своїми співробітниками, NDA — це правильний підхід.

У цьому посібнику ми обговоримо NDA та його переваги. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, коли використовувати NDA та кроки, які можна вжити у разі порушення NDA.

Зміст

Що таке NDA?

Угода про нерозголошення (NDA) або угода про конфіденційність є юридичним договором. У NDA одна сторона погоджується надати конфіденційну інформацію про бізнес другій стороні. Останні, з іншого боку, погоджуються не повідомляти інформацію нікому протягом визначеного часу.

Метою NDA є захист конфіденційної інформації, інтелектуальної власності (ІВ) і комерційної таємниці від розголошення конкурентів. Цей контракт зазвичай потрібен, коли дві сторони планують разом брати участь у бізнесі, але хочуть захистити власні інтереси.

З NDA розголошення конфіденційної інформації про бізнес або плани будь-якій третій стороні стає юридично забороненим. Сторонами, залученими до NDA, можуть бути роботодавці та працівники/підрядники або дві компанії.

Види NDA

Існують різні типи угод про нерозповсюдження, і вам потрібно знати про них усі, щоб вибрати правильний для вашої мети.

#1. Одностороння НДР

Односторонні NDA є односторонніми NDA. Тут лише одна сторона розкриває свою конфіденційну інформацію іншій стороні, яку вона хоче захистити. Якщо організаціям потрібно поділитися конфіденційною інформацією зі своїми співробітниками, підрядниками чи зацікавленими сторонами та вони хочуть, щоб вони не розголошували цю інформацію нікому, підписуються ці NDA. З цієї причини це найпоширеніший тип NDA.

#2. Взаємна NDA

Вони також відомі як двосторонні NDA або двосторонні NDA. У ньому обидві сторони обмінюються приватною бізнес-інформацією одна з одною під час переговорів, і існує обмеження на те, як інша сторона буде використовувати та ділитися інформацією. Взаємні NDA зазвичай спостерігаються під час злиттів і поглинань, корпоративних поглинань і спільних підприємств.

  8 хмарних платформ захисту даних, які допоможуть зберегти ваші дані надійними та безпечними

Коли слід використовувати NDA?

Набір співробітників

Коли ви наймаєте когось як свого працівника, ви надаєте йому доступ до ряду конфіденційних і закритих даних. Отже, роботодавці повинні змусити працівників підписати NDA, щоб захистити інформацію та запобігти передачі конфіденційних даних у теперішньому та майбутньому.

Співробітник, який намагається залишити вашу компанію, може поділитися конфіденційною інформацією під час співбесіди. Отже, вам потрібно заборонити ділитися з потенційними співробітниками через NDA.

Наймання продавця

Багато компаній віддають перевагу найму фрілансерів або підрядників для короткострокових проектів. Навіть їм потрібен доступ до конфіденційних даних і комерційної таємниці, щоб зрозуміти бізнес і надавати свої послуги. Працівники не повинні ігнорувати їх і підписувати з ними NDA під час найму.

Онбординг клієнта

Коли ви починаєте надавати послуги новому клієнту, ви отримуєте доступ до конфіденційної інформації цієї компанії. Навіть у цьому випадку вам потрібно підписати NDA, щоб оголосити прийнятне використання спільних даних.

Вступ до ділових партнерств

Будь-які ділові відносини повинні будуватися на довірі. Для встановлення довіри NDA мають вирішальне значення, оскільки вони можуть забезпечити обмеження використання спільної інформації. Особливо компанії, які планують брати участь шляхом злиття та поглинання, повинні зосередитися на підписанні NDA.

Оскільки ці компанії повинні ділитися одна з одною критично важливими фінансовими та операційними даними на етапі належної перевірки, NDA можуть перевірити, як вони використовують цю інформацію.

Продаж продуктів або послуг

Коли ви продаєте продукт або послугу, існує ймовірність того, що одержувач може поділитися конфіденційною інформацією з будь-якою третьою стороною. Тут вам потрібно мати з ними NDA, щоб захистити інформацію про ваші пропозиції.

Переваги наявності NDA

#1. Чітко визначає конфіденційну інформацію

NDA допомагає вам, визначаючи конфіденційну інформацію. Отже, якщо ви розкриваєте конфіденційну інформацію іншій стороні, переконайтеся, що це визначення є якомога ширшим.

#2. Забезпечує впевненість у обміні конфіденційними даними

Компанії, які мають справу з цінною та конфіденційною інформацією, можуть неохоче ділитися нею з іншими сторонами. У результаті ділові можливості та стосунки для них можуть бути обмежені. Завдяки NDA вони можуть не хвилюватися та впевнено ділитися даними.

#3. Приваблює інвесторів

Інвестори віддають перевагу інвестуванню в компанію, яка вживає заходів для захисту своєї конфіденційної інформації через NDA. Отже, угода про нерозголошення може залучити капітал для компаній, які прагнуть до зростання.

#4. Захищає особисту інформацію

Основна перевага NDA полягає в тому, щоб захистити критично важливу інформацію (комерційну таємницю, фінансові дані, списки клієнтів тощо) від розкриття неавторизованим особам. Ви можете забезпечити конфіденційність, змусивши співробітників та інші ділові сторони підписати NDA.

#5. Зберігає конкурентні переваги

NDA є критично важливими для галузей, які мають справу з інтелектуальною власністю та комерційною таємницею. Завдяки угодам про нерозголошення організації можуть зберігати конфіденційність своєї інформації та стратегій, отримуючи перевагу перед конкурентами.

Якщо є порушення NDA, постраждала сторона може подати позов проти іншої сторони, вимагаючи компенсації за будь-яку шкоду, завдану порушенням. Підписана угода про нерозповсюдження містить правову базу для судових позовів, якщо це необхідно.

  Як увімкнути Chromebook, коли ви закриваєте кришку

#7. Підсилює силу переговорів

Угоди про нерозголошення також важливі для сторін, які беруть участь у переговорах із потенційними інвесторами чи клієнтами. Після підписання угоди про нерозповсюдження ваша конфіденційна інформація залишається захищеною законом. Усе це дозволяє вести переговори з позиції сили.

#8. Забезпечує відповідність

Дотримання нормативних вимог є ключовим елементом ділового світу. Компанії, які займаються охороною здоров’я, фінансами та технологіями, повинні дотримуватися суворих правил поводження з конфіденційною інформацією.

Завдяки угодам про нерозголошення компанії можуть забезпечити відповідність вимогам, надаючи прозорі та зрозумілі правила обробки та обміну даними. NDA також допомагають їм уникнути юридичних санкцій і штрафів за невиконання.

#9. Згладжує співпрацю

Незалежно від того, наскільки секретною є інформація, іноді стає важливо поділитися нею зі своїми партнерами та співробітниками. NDA пропонує основу для безпечного обміну конфіденційною інформацією для спільних проектів і співпраці без жодного ризику.

#10. Встановлює довіру

Підписання NDA означає, що ви серйозно ставитеся до захисту конфіденційних даних. Це також демонструє зобов’язання захищати інтелектуальну власність вашої компанії і, таким чином, допомагає встановити довіру з вашими зацікавленими сторонами. Це також допомагає покращити імідж вашого бренду та репутацію на ринку.

Основні елементи, які слід включити в NDA

Учасники Договору

Основним елементом угоди про нерозголошення є її сторони. Кожна угода про нерозповсюдження має вказувати сторони, які беруть участь у цій угоді. Стороною, яка отримує конфіденційну інформацію, може бути окрема особа, усі співробітники компанії або будь-який представник компанії.

Компанії також повинні визначити себе в NDA. Особливо, коли компанії зі складною юридичною структурою є частиною NDA, вони повинні вказати, яка юридична особа володіє інформацією.

Чітке визначення конфіденційної інформації

Це, мабуть, один із найскладніших елементів для правильного визначення; однак у NDA має бути чітко зазначено, яка інформація вважається конфіденційною за цим контрактом.

Компанії не повинні припускати, що всі сторони зрозуміють конфіденційну інформацію. Тому вони зобов’язані ідентифікувати та згадувати інформацію, якою не можна ділитися з іншими.

При визначенні конфіденційної інформації існує ймовірність її розголошення в рамках NDA. Тому компанії зазвичай надають конфіденційність великій групі.

Винятки NDA

У деяких випадках стає легше визначити, що не є конфіденційним, замість того, щоб визначити, що ви вважаєте конфіденційним. Якщо ви опинитеся в таких ситуаціях, ви можете зазначити в NDA, що все, до чого надано зовнішню сторону, буде конфіденційним, окрім згаданого.

Належне використання інформації

Те, що частина інформації не є конфіденційною, не означає, що сторони можуть використовувати її в особистих цілях. Наприклад, те, як все працює всередині організації, може не бути конфіденційною інформацією.

Однак сторона не повинна ділитися цією інформацією з конкурентом з метою отримання фінансової вигоди або відтворювати її у власній компанії. Отже, у NDA завжди слід згадувати, як зовнішня сторона може використовувати неконфіденційну інформацію, до якої вона має доступ.

Термін дії / Час

Ваша NDA має включати дійсність контракту. Певна інформація з часом стає менш цінною або навіть втрачає чинність, особливо та, що стосується досліджень і розробок. Сторони повинні розглянути свої обставини та зазначити час, до якого NDA буде застосовуватися.

  Почніть в’язати за допомогою цих 6 програм для в’язання гачком

Інші положення

Зайве говорити, що NDA можна налаштувати відповідно до ваших конкретних потреб. Наприклад, державним установам може знадобитися включити суворі положення щодо збереження конфіденційної інформації.

Подібним чином NDA також може містити відповідні закони та нормативні акти. Отже, залежно від потреб вашої галузі, ви повинні включити інші відповідні положення в NDA.

Наслідки порушення NDA

Наслідки порушення угоди про нерозголошення (NDA) залежать від умов угоди, юрисдикції та інших факторів. Деякі з поширених наслідків:

Якщо ви є стороною, яка постраждала від порушення NDA, ви можете подати позов проти сторони, причетної до порушення NDA. Ці дії можуть варіюватися від подання позову до судової заборони до альтернативного рішення.

#2. Економічні наслідки

Деякі NDA містять положення про фінансові штрафи за порушення NDA. Фінансові штрафи часто вказуються в угоді або можуть бути визначені судом.

#3. Розірвання договору

Якщо хтось порушує NDA, його можуть звільнити як співробітника або підрядника. Імовірність цього наслідку є високою, коли розірвання в таких випадках було умовою контракту.

#4. Пошкодження репутації

Люди, причетні до порушень NDA, також можуть постраждати від репутації, особливо через платформи соціальних мереж. Це створює негативний образ правопорушника, і в результаті вони втрачають довіру та майбутні бізнес-можливості.

#5. Кримінальні обвинувачення

Перш за все, порушення NDA може навіть призвести до кримінальної відповідальності. Отже, усі сторони повинні бути обережними щодо розголошення інформації щодо національної безпеки, державних таємниць чи іншої критично важливої ​​інформації.

Що станеться, коли закінчиться термін дії NDA?

Перш ніж взяти участь у NDA, ви повинні мати чітке уявлення про те, що станеться після закінчення терміну дії NDA. Кожна угода про нерозповсюдження містить часові рамки, які вказують на дійсність цього юридичного договору. Коли термін дії закінчується або закінчується, сторони більше не зобов’язані зберігати конфіденційність інформації.

Це також означає, що інформація, зазначена в NDA, більше не вважається законною, а її вільне розголошення не тягне за собою правових наслідків. Однак, якщо конфіденційна інформація захищена будь-якими іншими законами чи угодами, вона має залишатися приватною.

Іноді угоди про нерозголошення містять положення, які гарантують, що певна інформація залишається конфіденційною навіть після закінчення терміну дії NDA. У цьому випадку одержувач усе ще зв’язаний положеннями про конфіденційність цієї інформації.

Шаблони NDA

#1. LegalZoom

LegalZoom пропонує шаблони NDA для спільного підприємства, найму співробітників або підрядників, відгуків про бізнес-плани та одностороннього обміну інформацією. Вам необхідно надати основну інформацію про NDA; ця платформа продовжуватиме додавати їх до документа.

Коли ви надасте всю необхідну інформацію, NDA готова. Ви можете увійти на цю платформу за допомогою свого облікового запису та скористатися угодою.

#2. Юридичні шаблони

LegalTemplates — це ресурс, на якому можна отримати безкоштовні шаблони NDA. Тут ви можете вибрати шаблон NDA між стандартом, працевлаштуванням, придбанням або винаходом.

Вам потрібно ввести таку інформацію, як сторона, що розкриває, сторона, що отримує, умови конфіденційності та деталі угоди, і підготуйте свою NDA у форматі PDF або Word. NDA також можна попередньо переглянути перед збереженням і завантаженням.

Заключні слова

Угоди про нерозголошення (NDA) є потужним інструментом у бізнес-середовищі для захисту конфіденційної інформації. Змусивши співробітників, партнерів та інших зацікавлених сторін підписати NDA, ви можете захистити інтелектуальну власність вашої компанії та зберегти конкурентну перевагу в бізнес-середовищі.

Тепер, коли ви знаєте, коли використовувати NDA, ви можете створити його за допомогою згаданих вище шаблонів. Крім того, ви можете звернутися за допомогою до постачальників послуг з юридичних документів.